در ژانویه ، ویروس کرونا ویروس جهان را دوباره در اختیار گرفت

[ad_1]

بازگشت به ابتدا علی رغم دسترسی روزافزون به واکسن های ویروس کرونا ، بیماری همه گیر بیداد می کند تشدید کننده با گسترش و جهش ویروس در سراسر جهان ، پر کردن بیمارستان های ویرانگر در بیمارستان ها و دولت ها را مجبور به صدور دستورات تعطیلی گسترده می کند. با رسیدن ژانویه ، covid جهان را فتح کرد با حمله، از نو.

انگلیس دوباره در قرنطینه جمعی است. تعداد بستری در مکزیکو سیتی است بالاتر از همیشه. آلمان روز سه شنبه یکی از بالاترین تلفات را ثبت کرد و آنگلا مرکل ، صدراعظم دولت ، ادامه محاصره در این کشور را تا 31 ژانویه اعلام کرد. آفریقای جنوبی و برزیل آنها دیگر جایی ندارند دروغ بگویم و حتی تایلند – که تاکنون در مبارزه با این بیماری موفق بوده است – از نادر رنج می برد موج عفونت ها

با افزایش موارد COVID-19 به دلیل اجتماعات اجتماعی معمول در تعطیلات سال نو ، نوع جدید و مسری ویروس که در ابتدا در انگلستان کشف شد ، در چندین کشور در حال ظهور است.

افرادی که در خیابان های توکیو با بند شلاق دارند.  عکس: رویترز

افرادی که در خیابان های توکیو با بند شلاق دارند. عکس: رویترز

دکتر مارگارت هریس ، سخنگوی سازمان بهداشت جهانی گفت: ژانویه “ماه دشواری خواهد بود.” این ایده که “ما از این موضوع خسته شده ایم ، بیایید به چیز دیگری فکر کنیم ، این برای من اتفاق نخواهد افتاد” باید متوقف شود. این واقعاً زمانی است که همه ما نیاز به همکاری داریم

گرچه انگلیس واکسن دوم را در این هفته منتشر کرد و برخی از ایالت های آمریکا شروع به تزریق دوز دوم از دو دوز یکی از واکسن ها می کنند ، دسترسی به مایه زنی در سراسر جهان ناهموار. ناجور. و بیشتر به آرامی این تأمین به سختی تقاضای زیادی برای تزریقات مورد نیاز برای غلبه بر بیماری که در حال حاضر باعث کشته شدن 1.85 میلیون نفر شده است را برآورده می کند.

هریس گفت: “ما یک بیماری همه گیر شدید در اروپا داریم ، و یک بیماری همه گیر شدید در ایالات متحده داریم.” هر چقدر یک کشور بتواند میزان آلودگی را کاهش دهد ، برای موفقیت استراتژی واکسیناسیون از موقعیت بهتری برخوردار است. “

انگلیس برای خودش می رود قرنطینه جمعی سوم ، این زمان حداقل شش هفته طول خواهد کشید زیرا مقامات سعی می کنند عفونت ها را کاهش دهند و بار بیمارستانها را چنان ویران کنند که در بسیاری از موارد بیمار وجود دارد. منتظر آمبولانس در پارکینگ ها

موارد
0.000.000


00 000

به ازای هر میلیون نفر جمعیت.

موارد مرگ
00 000


0.000
به ازای هر میلیون نفر جمعیت.


منبع: جان هاپکینز
نمودار: شکوفه می زند | اینفوگرافیک ها: کلاریون

نخست وزیر بوریس جانسون این اقدامات را اعلام کرد که از نیمه شب سه شنبه اعمال می شود و تعطیلی مدارس ، رستوران ها و کلیه مشاغل کوچک را حداقل تا اواسط فوریه پیش بینی می کند. نیکلاس استورجئون ، حاکم اسکاتلندی نیز قرنطینه ای وضع کرده است که از روز سه شنبه آغاز می شود.

این دو رهبر اظهار داشتند که اقدامات لازم برای محافظت از سرویس بهداشت ملی و متوقف کردن نسخه جدید ویروس ، که باعث افزایش قابل توجهی در عفونت ها ، بستری شدن در بیمارستان و مرگ شده است ، لازم است.

سیوا آنانداچیوا ، تحلیلگر اتاق فکر صندوق کینگ ، گفت: سرویس بهداشت ملی انگلیس “احتمالاً سخت ترین دوره خود را می گذراند.”

دانمارک از ترس نسخه جدید ویروس ، حداکثر تعداد افرادی که می توانند در یک مکان تمرکز کنند را از 10 به 5 نفر کاهش داده است.

در ایتالیا ، جایی که صدها نفر هر روز می میرند ، مقامات این محدودیت را که از کریسمس آغاز شد ، تمدید کردند. اسپانیا سفر را محدود کرده است. انتظار می رود فرانسه روز پنجشنبه محدودیت های اضافی اعمال کند و مدارس و رستوران های اوکراین از روز جمعه تعطیل خواهند بود.

توسط دانیکا کرک و آنجلا چارلتون ، آسوشیتدپرس

ap

[ad_2]

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *