در هند ، کارخانه بزرگترین تولید کننده واکسن در جهان سوخت: پنج نفر درگذشتند

[ad_1]

این پنجشنبه آتش سوزی رخ داد در م Instituteسسه سرم در هندبزرگترین سازنده واکسن ویروس کرونا در جهان باعث کشته شدن حداقل پنج نفر شده است. رسانه های محلی اطمینان دادند که تولید ایمن سازی تحت تأثیر قرار نمی گیرد.

تصاویر نشان می دهد که مقدار زیادی دود خاکستری بر فراز مقرهای م Instituteسسه سرم در هند ، در شهر پونا (غرب) ، جایی که میلیون ها دوز واکسن Covid-19 در حال حاضر تولید می شود توسعه یافته توسط AstraZeneca و دانشگاه آکسفورد.

مدیر عامل سرم ، آدار پونوالا در توییتر تأیید کرد که “مرگ هایی رخ داده است” ، بنابراین وی به خانواده های آن مرحوم تسلیت گفت. خدمات اضطراری قبلاً مکان یابی کرده اند حداقل پنج جسد زیر آواردر حالی که چندین نفر دیگر که در ساختمان گیر افتاده بودند را نجات داد.

طبق اولین اطلاعات ، به دلایلی که روشن نشده است ، شعله های آتش در طبقه دوم و در یک مکان ساختمانی از این سازه بزرگ رخ داده است.

یک منبع از این مجموعه گفت: “گیاه واکسن تحت تأثیر قرار نمی گیرد.”

“ما شش o ارسال کردیم هفت ماشین آتش نشانی به محل حادثه. در حال حاضر ، ما هیچ اطلاعات اضافی در مورد میزان آتش سوزی یا به دام افتادن کسی نداریم ، “یک آتش نشان محلی اضافه کرد.

دارویی AstraZeneca با م Instituteسسه سرم هند برای تولید 1 میلیارد دوز واکسن ویروس کرونا برای کشورهای در حال توسعه ، از جمله خود هند ، قرارداد بسته است.

در حال حاضر ، این کشور آسیایی پس از ایالات متحده با بیش از 10 میلیون مورد گزارش شده ، دومین کشور تحت تأثیر Covid-19 است ، اگرچه میزان مرگ و میر این کشور از کمترین میزان در جهان است.

کیلومترها ستون دود قابل مشاهده بود.  عکس: خبرگزاری فرانسه

کیلومترها ستون دود قابل مشاهده بود. عکس: خبرگزاری فرانسه

اوایل ژانویه دو واکسن در آنجا تأیید شد: Covishield ، ساخته شده توسط AstraZeneca و دانشگاه آکسفورد ، تولید شده توسط م Instituteسسه سرم در هند. و کوواکسین ، تولید شده توسط شرکت محلی Bharat Biotech.

هند یکی از بلند پروازانه ترین کمپین های واکسیناسیون جهان را از روز شنبه برای ایمن سازی آغاز می کند 300 میلیون نفر تا ژوئیه.

منبع خبرگزاری فرانسه

AFG

[ad_2]

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *