در میان جنگ واکسن ، Pfizer نوید 75 میلیون دوز دیگر را به اتحادیه اروپا می دهد

[ad_1]

در بحبوحه جنگ واکسن بین اتحادیه اروپا و انگلستان و تغییر برنامه تلقیح در اروپا به دلیل کمبود دوزهای کافی ، خبر خوب. آزمایشگاه های Pfizer و BioNTech متعهد شده اند “تحویل از هفته 15 فوریه را افزایش دهند” و سپس 75 میلیون دوز اضافی در سه ماهه دوم سال به اتحادیه اروپا ارائه دهند.

هر دو شریک قصد دارند “تحویل کالا را از هفته 15 فوریه افزایش دهند” و “تعداد دوزهایی را که در سه ماهه اول به آنها متعهد شده ایم” ارائه دهند.

سیرک پوئتینگ ، مدیر مالی ، در بیانیه ای که به خبرگزاری فرانسه فرستاده شد ، توضیح داد که “و همچنین” تا 75 میلیون دوز اضافی برای اتحادیه اروپا در سه ماهه دوم “، طبق قراردادهای موجود.

این اعلامیه پس از تقابل اتحادیه اروپا و انگلیس بر سر توافق AstraZeneca و کمبود دوز در برنامه اروپایی ، سازمان یافته توسط رئیس کمیسیون اروپا ، اورسولا ون در لاین ، صورت گرفت که در نهایت با یک فاجعه بزرگ دیپلماتیک سالم برای اتحادیه اروپا پایان یافت.

رسوایی آن را بی ثبات و شرکای اروپایی کرده است ، خشمگین و نگران کمبود دوز و ترس از موج سوم ویروس کرونا.

قرار است اجلاسی بین سیاستمداران آلمانی و گروه های دارویی برای تلاش برای از سرگیری کار واکسیناسیون که در اروپا در حال سقوط است ، از روز دوشنبه برگزار شود و دوزهای تجویز شده نیز به موقع نمی رسند و نمی رسند.

در مقابل مرکز واکسیناسیون ویروس کرونا در لندن قرار بگیرید.  عکس: خبرگزاری فرانسه

در مقابل مرکز واکسیناسیون ویروس کرونا در لندن قرار بگیرید. عکس: خبرگزاری فرانسه

Pfizer BioNtech تصمیم گرفته است برای مدرن سازی کارخانه خود در Puurs ، بلژیک برای بهره وری بالاتر ، دو هفته منابع خود را قطع کند. مدیر افزود: پس از تأخیر در تحویل ، “ما به طرح اصلی تحویل خود بازگشتیم”. اتحادیه اروپا در مجموع 600 میلیون دوز محصول به نام “Comirnaty” سفارش داده است.

دولتهای خشمگین

اعلام تأخیر موقت در تأمین ، اواسط ژانویه چندین دولت اروپایی را عصبانی کرد ، حتی قبل از بحث در مورد واکسن AstraZeneca و کاهش تعداد دوزهای اعلام شده. به گفته یک منبع اروپایی ، تحویل از آزمایشگاه انگلیس-سوئد ، که 40 میلیون دوز را فراهم می کند ، باید اکنون “پیشینی هفته دوم فوریه” آغاز شود.

با این حال ، رئیس کمیسیون اورسولا فون در لاین این موضوع را تأیید کرد فوریه و مارس “یک لحظه دشوار” باقی خواهد ماند برای تحویل واکسن ها. وی اذعان کرد که اتحادیه اروپا در حال حاضر سابقه ایمن سازی کمتری نسبت به انگلیس به ویژه دارد.

Pfizer و BioNTech در 11 ژانویه اعلام کردند که می توانند دو میلیارد دوز واکسن خود را تولید کنند ، بخشی از این کار به لطف کارخانه جدیدی در ماربورگ آلمان است که این ماه فعالیت خود را آغاز می کند.

این هدف جدید همچنین امکان تجویز شش به جای پنج دوز در هر ویال و همچنین شبکه متراکم تری از سایت های تولید ، از جمله شرکت های شخص ثالث مانند آزمایشگاه فرانسه Sanofi ، که بسته بندی واکسن ها را در کارخانه فرانکفورت انجام می دهد ، در نظر می گیرد. . سیرک شاعر گفت: “بحث و گفتگو با شرکای دیگر درباره معاملات احتمالی جدید ادامه دارد.”

بریتانیای کبیر ، پیشرو در اروپا

به این ترتیب اتحادیه اروپا قادر به عقب نماندن است انگلیس که تقریباً 9 میلیون نفر را واکسینه کرده است. برای اولین بار ، انگلیسی ها به لطف شبکه داوطلب خود در روز شنبه نیم میلیون نفر را در یک روز واکسینه کردند.

وزرای انگلیس قصد دارند “تا اواسط ماه فوریه” همه افراد بالای 70 سال ، کارکنان بهداشتی خط اول و افرادی که در خانه سالمندان کار می کنند را واکسینه کنند.

مرکز واکسیناسیون در نیس ، فرانسه.  عکس: رویترز

مرکز واکسیناسیون در نیس ، فرانسه. عکس: رویترز

بوریس جانسون ، نخست وزیر انگلیس گفت: “انگلیس نمی تواند فقط برای ما و فقط برای ما پروژه ای ارائه دهد.” وی گفت: “مهمتر از همه ، واکسن آکسفورد می تواند در دمای اتاق استفاده شود ، که بسیار خارق العاده است زیرا می تواند در سراسر جهان پخش شود.”

“ما می خواهیم اطمینان حاصل کنیم که بیشترین تعداد افراد در سراسر جهان ، در سراسر اروپا به واکسن دسترسی دارند و ما آن را به صورت دسته جمعی تولید می کنیم. انگلیس صدها میلیون نفر در اتحاد بین المللی واکسن در Covax سرمایه گذاری کرده است “.

ساقه زدگی سویه های جدید

تبلیغ شما با چه زمانی مطابقت دارد نسخه Covid در آفریقای جنوبی در هشت مکان در انگلیس یافت شده است و ترس از گسترش آن به مناطق دیگر است. تمام افراد بالای 16 سال در مناطق آلوده با آزمایش PCR آزمایش می شوند. مناطقی که مشاهده نشده است که این نوع روش برای پاسخ دهی به این روش موثر است ، در لندن ، در والسال در West Midlands ، در بروکسبرن در شرق انگلیس ، در Maidstone و Guildford و در پرستون است.

فرانسه از ورود نسخه آفریقای جنوبی نگران است و این ، به همراه انگلیسی ها ، در فوریه و مارس ، زمانی که هیچ دو میلیون نفر واکسینه نشده بودند ، به بیمارستان های آنها ریختند.

به گفته متخصصان اپیدمیولوژی ، “قفل کردن اجتناب ناپذیر خواهد بود.” اگرچه دولت بخاطر ترس از نافرمانی مدنی و شیوع اجتماعی می خواهد هرچه بیشتر آن را به تعویق بیندازد. گروهی از رستوران های پاریس در اعتراض به تهدید به افتتاح این دوشنبه ، و وضعیت در حومه شهرهای بزرگ بسیار متشنج است.

خبرنگار ، پاریس

CB

[ad_2]

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *