در مورد واکسن ها در اروپا چطور؟

[ad_1]

اروپایی ها از اواخر دسامبر استفاده از واکسن ویروس کرونا ویروس Pfizer / BioNTech را آغاز کردند. کارکرد آن گران است ، دشوار است زیرا در 70 درجه زیر صفر حفظ می شود و تولید محدودی دارد. امید به امید AstraZeneca / Oxford بود که قرار بود از اواخر ژانویه به طور دسته جمعی به کشورهای اروپایی برسد. ولی کافی نیست.

کمیسیون اروپا این شرکت را به نقض قرارداد خود متهم کرده و واکسن های تولید شده در گیاهان اروپا را به انگلیس می فرستد و ادعا می کند که در تولید در این گیاهان مشکل دارد.

بروکسل این قرارداد را در ماه آگوست امضا کرد و انتظار داشت 100 میلیون دوز بین ژانویه و مارس باشد. در ماه دسامبر ، AstraZeneca گفت که 80 میلیون خواهد بود. در 22 ژانویه ، این میزان به 31 میلیون کاهش یافت. در همین حال ، این شرکت در تاریخ 13 ژانویه در پارلمان انگلیس گفت که در حال تحویل دوزها است که سرعت و سرعت بیشتری دارد.

بیش از دو میلیون در هفته. به طور کلی ، دوزهای مربوط به انگلیس از گیاهان انگلیس و اروپایی ها از گیاهان اروپایی بود ، اما در 8 دسامبر او اذعان کرد که اولین زایمان ها به انگلیس با دوزهای گرفته شده از گیاهان آنها انجام شده است. هلندی و آلمانی

کمیسیون اروپا پیش پرداخت کرد 336 میلیون یورو و در قرارداد فراهم می کند که تولید دو کارخانه انگلیس و دو کارخانه اروپایی. برای پیچیدگی بیشتر مسائل ، محققان آکسفورد که این واکسن را تولید کرده اند قول داده اند که این حق ثبت اختراع باشد رایگان خواهد بود و به طور آزاد در سراسر جهان برای دوره همه گیری در دسترس است. سرانجام آنها یک امضا کردند قرارداد انحصاری با AstraZeneca.

کمیسیون اروپا وعده داده است که تا پایان ماه مارس ، تمام اروپایی های بالای 80 سال و متخصصان مراقبت های بهداشتی واکسینه می شوند.  عکس: بلومبرگ

کمیسیون اروپا قول داده است که تا پایان ماه مارس ، تمام اروپایی های بالای 80 سال و متخصصان مراقبت های بهداشتی واکسینه شوند. عکس: بلومبرگ

کمیسیون اروپا در اوایل سال جاری قول داد که تمام اروپاییان بالای 80 سال و همه کارکنان بهداشت و درمان تا پایان ماه مارس واکسینه شوند. “برای تابستان” (و تاریخ آن را 31 آگوست داد) 70٪ بزرگسالان در اروپا. تأخیر در تحویل واکسن ها ، که دولت آلمان این پنجشنبه 10 هفته تخمین زد ، باعث می شود رعایت این مهلت ها غیرممکن است.

اروپا فکر می کند به اندازه کافی واکسن خریداری کرده است. قراردادهای آنها در حال جمع آوری است 2.3 میلیارد دوز ، که آنها پس از خروج انگلیس از جمعیت انگلیس 446 میلیون نفر ، 1.150 میلیون نفر را واکسینه می کنند. قراردادها امضا شد با شش شرکت متفاوت است ، اما تاکنون فقط واکسن های Pfizer / BioNTech و Moderna مجوز دارند. AstraZeneca قرار است این شنبه تأیید شود.

ایده امضای چندین قرارداد با چندین شرکت برای اطمینان از این که در صورت عدم موفقیت یک واکسن ، احتمال م thatثر بودن واکسن دیگر وجود دارد. منطقی بود وزیر فرانسه سانوفی در ماه دسامبر تأیید کرد که دادگاه های او محاکمه شده است آنها نتیجه ای ندادند و اینکه او مجبور است دوباره واکسن خود را تولید کند. اما این شرکت قراردادی را با شرکت Pfizer اعلام کرد تا کارخانه های خود را در دسترس رقبا قرار داده و سرعت تولید را افزایش دهد.

قراردادهای مخفی

بروکسل این معاهدات را مخفی نگه می دارد. فقط تعداد اندکی از اعضای پارلمان اروپا موفق به خواندن آنها در یک اتاق بسته و با تعداد زیاد شدند جزئیات را خط زد تا ناخوانا باشد. این اطمینان حاصل خواهد کرد که این بندهای محرمانه بودن برای محافظت از راز تجاری و صنعتی مشترک است.

دفتر دادستان اروپا تحقیق در این زمینه را آغاز کرده است.

قیمت واکسن در اروپا عمومی نیست.  عکس: خبرگزاری فرانسه

قیمت واکسن در اروپا عمومی نیست. عکس: خبرگزاری فرانسه

هزینه واکسن ها عمومی نیست یا نه ، تا اینکه اوا د بلیکر ، معاون وزیر بودجه دولت بلژیک ، آنها را در توییتر خود منتشر کرد.

از جدول آنها برمی آید که دولت های اروپایی 1.78 یورو برای دوز AstraZeneca ، 7 یورو برای دوز Johnson & Johnson ، 10 یورو برای دوز Curevac ، 12 یورو برای دوز Pfizer و 15 یورو برای دوز Moderna پرداخت می کنند. .

در واقع ، این مقدار کمی کمتر است ، زیرا شما باید آنچه کمیسیون اروپا قبلاً ساخته است کاهش دهید. بروکسل پیش از این مبلغ 2.7 میلیارد یورو را روی میز گذاشته است تا شرکت ها برای سرمایه گذاری در تولید و تولید واکسن ها از نظر مالی مشکل نداشته باشند.

بروکسل ، ویژه

[ad_2]

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *