در روز اول این کمپین ، شیلی تقریباً 130،000 نفر را علیه ویروس کرونا واکسینه کرد

[ad_1]

شیلی چهارشنبه این هفته روند واکسیناسیون گسترده را آغاز کرد بر علیه ویروس کرونا فقط چند روز پس از دریافت چهار میلیون دوز واکسن تولید شده توسط آزمایشگاه Sinovac چین.

مقامات بهداشتی اینگونه گفتند 128،287 نفر قبلاً اولین دوز واکسن را دریافت کرده اند، کمی کمتر از 1٪ از کل جمعیت شیلی.

پیش از این ، رئیس جمهور سباستین پینرا از منطقه لوس لاگوس ، در قسمت جنوب مرکزی کشور ، طرحی را اجرا کرد که شامل بیش از 1400 مرکز واکسیناسیون در 345 کمون از 16 منطقه کشور توزیع شده است.

“شیلی قبلاً هرگز با چنین چالشی روبرو نبوده است. کسانی که توانسته اند بیشترین واکسن را بزنند هشت میلیون نفر هستند. اکنون ما پیشنهاد کرده ایم که این هدف را دو برابر کنیم ، که با کمک ، همکاری و تعهد همه مطمئن هستم. من به آن می رسم گفت: پینرا.

در مرحله اول بزرگسالان بالای 90 سال واکسینه می شوندمتخصصان بهداشت ، کارآموزان بالینی ، کارکنان و ساکنان خانه های سالمندان ، و همچنین کارگران و ساکنان شبکه پرورشگاه عمومی.

آسوشیتدپرس گزارش داد: “من از دریافت واکسن بسیار خوب هستم ، بسیار خوشحالم که کارمن لال ، 90 ساله ، اولین نفری است که در Liceo Carmela Carvajal در مرکز شهر سانتیاگو واکسینه شد. “من این ماهها خیلی بیمار بودم، قفل شده ، تنها ، زیرا نزدیکانم از طریق تلفن با من تماس می گیرند و بسیار نگران من هستند ، اما من نمی توانم آنها را ببینم. “

طرح

زن مسن امیدوار است که این واکسن به او اجازه دهد به زودی با نزدیکانش دیدار کند و این موضوع را تأیید می کند “من نمی ترسم” به اثرات سو ad احتمالی واکسن.

ماریا سولداد مونگ ، 90 ساله ، پس از دریافت واکسن ، گفت: “خارق العاده است.” وی افزود که همه گیری “وحشتناک نبود ، اما دشوار بود”.

هدف دولت شیلی واکسیناسیون بیش از 100000 نفر در روز است تا پایان ماه مارس به پنج میلیون نفری که بیشترین آسیب پذیری را در برابر COVID-19 دارند و بیش از 15 میلیون نفر از 19 میلیون شیلیایی در شش ماه اول سال برسد.

روند واکسیناسیون در مراکزی که AP می تواند از آنها بازدید کند و به طور مکرر در مدارس و کالج هایی که به همین مناسبت تأسیس شده اند ، به راحتی انجام می شود.

“همانطور که در برنامه واکسیناسیون ما مشاهده می کنید ، همانند دریافت به موقع واکسن ها … بدون شک ، طرح فوق العاده خواستار یک چالش بزرگ است و این به نوعی یک حماسه واقعی است. “

شیلی واکسیناسیون را با اولین دوزهای Pfizer / BioNTech آغاز کرد ، که در 24 دسامبر وارد کشور شد و برای پرسنل بهداشتی شاغل در بخش های مراقبت ویژه بود.

به چهار میلیون دوز دریافت شده از آزمایشگاه چینی Sinovacپیش بینی می شود شیلی شش ماه دیگر در ماه فوریه دریافت کند.

همزمان انتظار بیش از 10 میلیون دوز واکسن Pfizer-BioNTech را داشته باشید در طول سال ، که به گفته مقامات ، چهار میلیون مورد توسعه یافته توسط دانشگاه آکسفورد و آزمایشگاه AstraZeneca ، چهار میلیون توسط جانسون و جانسون و 7.6 میلیون توسط COVAX ، ابتکار سازمان بهداشت جهانی به آن اضافه می شود.

براساس آخرین گزارش وزارت بهداشت شیلی ، شیلی تاکنون 736،645 مورد ویروس کرونا و بیش از 18،500 مورد مرگ را ثبت کرده است.

معاون وزیر بهداشت پائولا دازا گفت که تا سه شنبه گذشته ، بیش از 1،250،000 دوز برای شروع کارزار به ساختارهای کشور تحویل داده شده است. “100٪ سایتهای واکسیناسیون باز است.

به عبارت دیگر ، 1422 مکان درهای خود را به روی کل جامعه و افراد مسن ما گشوده است. “فرایند واکسیناسیون گسترده با افراد مسن بالاتر از 90 سال آغاز شد و قرار است در 12 فوریه با محدودیت های سنی مختلف هر روز انجام شود. نوبت به بزرگسالان 71-72 ساله می رسد ، گروه سنی که رئیس جمهور پینرا و وزیر بهداشت انریکه پاریس به آن تعلق دارند.

منبع: AP ، EFE و شین هوا

PB

[ad_2]

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *