در حالی که کنگره برای تأیید پیروزی بایدن آماده می شود ، ترامپ با هزاران هوادار در واشنگتن دیدار می کند

[ad_1]

در حالی که کنگره آماده تأیید پیروزی رئیس جمهور منتخب جو بایدن شد ، هزاران نفر قبل از طلوع صبح روز چهارشنبه در صف ایستادند تا نمایش دهند حمایت شما از رئیس جمهور دونالد ترامپ و ادعاهای بی اساس وی درباره تقلب در رای دهندگان در انتخابات نوامبر.

با کاخ سفید در پس زمینه ، در بیضی ، پرزیدنت ترامپ قصد دارد از صحنه ای که توسط دو صفحه غول پیکر احاطه شده است صعود کند تا با جمعیتی از طرفدارانش صحبت کند صبح یخ زده

شعارهای بهداشتی به چالش کشیدن ، طرفداران سرمایه دار حزب جمهوری خواه در سراسر کشور بدون ماسک در راه پایتخت ، که یک بار دیگر از ترس از اقدامات احتمالی خشونت ، از پنجره های خود محافظت می کند ، جمع شدند.

وی گفت رئیس جمهور مستعفی ، که بدون اعتراف به پیروزی رقیب دموکراتش جو بایدن ، روزها پیروان خود را تشویق می کند تا در این روز “دیوانه” در واشنگتن جمع شوند.

لو موری ، فروشنده بیمه عمر در بوستون ، گفت که او و بسیاری دیگر همچنان امیدوارند که کنگره و معاون رئیس جمهور مایک پنس رای را تأیید نکند. موری گفت: “امیدوارم معاون پنس امروز شجاعت داشته باشد و امیدوارم هر سیاستمداری که فکر می کند آینده ای دارد شهامت ایستادن و انجام کار درست را نشان دهد.”

برگزارکنندگان برنامه ریزی کرده اند که یک راهپیمایی بعد از ظهر را به سمت پایتخت برگزار کند ، جایی که کنگره برای تأیید نتایج کالج انتخاباتی رأی می دهد ، که ترامپ همچنان به چالش می کشد.

تعداد کمی طرفداران برجسته مقامات ترامپ در اعتراضاتی که روز سه شنبه با تجمع در Freedom Plaza در نزدیکی کاخ سفید آغاز شد ، شرکت کردند. در میان آنها ، وكس تگزاس ، كن پاكستون و متحد دیرینه ترامپ ، سنگ راجرکه بخشش رئیس جمهور را دریافت کرد.

هنگامی که دما سه شنبه شب به شدت غیر ممکن سرد شد و باران مداوم در خیابان ها جاری شد ، صدها نفر از معترضین آنها در Freedom Plaza ماندند.

جمعیت در مرکز خرید ملی انتظار دارند ترامپ را بشنوند.  عکس: خبرگزاری فرانسه

جمعیت در مرکز خرید ملی انتظار دارند ترامپ را بشنوند. عکس: خبرگزاری فرانسه

دیوید ویدمن ، آتش نشان 45 ساله از ممفیس ، تنسی ، گفت: “من برای حمایت از رئیس جمهور اینجا هستم.” وایدن اعتراف کرد که در تلاش برای لغو نتایج انتخابات ، توسط مجموعه ای از ضررهای تیم حقوقی ترامپ “گیج” شده و نمی دانست که ترامپ چه فرصت هایی را برای خود باقی گذاشته است.

ویدمن گفت: “من مطمئن نیستم كه الان می توانید چه كاری انجام دهید ، اما می خواهم حرفهای شما را بشنوم.”

ترامپ با حمایت از معترضان در توئیت خود نوشت: “واشنگتن مملو از افرادی است که خواهان دموکرات های چپ چپ رادیکال نیستند یک پیروزی انتخاباتی را بدزدید. کشور ما به اندازه کافی کافی داشته است ، آنها بیشتر دوام نخواهند آورد! ما شما را از دفتر بیضی گوش می دهیم (و دوستش داریم). “

سه شنبه شب ، ترامپ در توئیتی از دموکرات ها و جمهوری خواهان خواست که “هزاران نفر از ورود به واشنگتن” را تماشا کنند. وی در توئیت دیگری هشدار داد که آنتیفا ، اصطلاح عمومی برای گروه های مبارز چپ که ترامپ گفت می خواهد اعلام کند سازمان تروریستی، باید از واشنگتن دوری کند.

ترس از ناآرامی

این تجمعات مقامات محلی و نیروی انتظامی را بر آن داشت تا آماده شوند برخوردهای احتمالی بی خانمان خشن. بسیاری از شرکت ها در مرکز شهر واشنگتن بسته پنجره های سوار شده آنها ، از ترس این اعتراض می تواند منجر به شورش هایی شود که در ماه مه و ژوئن مشاهده شد ، زمانی که ده ها کسب و کار تخریب شدند.

موریل بوثر ، شهردار منطقه کلمبیا ، از نیروهای گارد ملی خواست تا به تقویت نیروی پلیس در شهر کمک کنند. وی از ساکنان خواست تا از مرکز واشنگتن دوری کنند و از درگیری با کسی که “درگیر” است خودداری کنند. اما وی هشدار داد ، “ما به مردم اجازه نمی دهیم خشونت ایجاد كنند ، ساكنان ما را بترسانند و یا باعث ویرانی در شهر ما شوند.”

مقامات منتخب هر دو حزب سیاسی ، فرمانداران کشورهای مهم در میدان جنگ و دادستان کل ترامپ ، ویلیام بار ، گفت نه کلاهبرداری گسترده در انتخابات تقریباً تمام اختلافات حقوقی ترامپ و متحدانش توسط قضات رد شد ، از جمله دو مورد توسط دیوان عالی رد شد.

حامیان رئیس جمهور با پرچم های ترامپ 2020. عکس: رویترز

حامیان رئیس جمهور با پرچم های ترامپ 2020. عکس: رویترز

تجمع طرفدار ترامپ در 12 دسامبر به خشونت ختم شد وقتی صدها نفر از طرفداران ترامپ در لباس سیاه و زردهای متمایز پسران مغرور ، یک گروه افراطی راست افراطی ، با گروهی از فعالان محلی درگیر شدند که سعی داشتند آنها را از سیاه پوستان کنار بگذارند ، درگیر شدند. Lives Matter Plaza ، منطقه ای نزدیک کاخ سفید. حداقل دو کلیسای سیاه پوست محلی پرچم های Black Lives Matter را پاره کرده و آتش زده اند.

پس از ورود به واشنگتن پیش از اعتراضات این هفته ، پلیس هنری پسران مغرور هنری انریکه تاریو 36 ساله را روز دوشنبه دستگیر کرد. پلیس گفت که تاریو به آتش زدن یکی از آگهی های تبلیغات Black Lives Matter در ماه دسامبر متهم شد و در دو مجله برای اسلحه با ظرفیت بزرگ پیدا شد.

روز سه شنبه ، یک قاضی دستور منع ورود تاریو به منطقه کلمبیا را امضا کرد ، به استثنای موارد بسیار کمی که مربوط به پرونده جنایی او بود.

علاوه بر گارد ملی ، اگر بخواهیم به سرعت در این هفته به شهر احتیاج پیدا کنیم ، نمایندگان فدرال نیز در حالت آماده باش بودند.

اداره فدرال زندان ها گفت که حدود 100 “افسر آموزش دیده” برای کمک به سایر افسران امنیتی به مقر وزارت دادگستری اعزام شده اند ، اما آنها “در صورت نیاز” در ظرفیت ذخیره خواهند ماند.

توسط بن فاکس ، اشرف خلیل و مایکل بالسامو ، آسوشیتدپرس

ap

[ad_2]

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *