در بحبوحه همه گیری ، دونالد ترامپ از باز شدن مرزها خبر داد ، اما جو بایدن تأیید کرد که محدودیت های خود را حفظ خواهد کرد

[ad_1]

چند ساعت پس از انتقال ، دونالد ترامپ ، رئیس جمهور ایالات متحده همچنان که می تواند جانشین خود ، جو بایدن را پیچیده کند. دوشنبه شب ، او اعلام کرد که محدودیت های اعمال شده توسط ویروس کرونا و در 26 ژانویه با بیشتر مناطق اروپا و برزیل مرزهای خود را بازگشایی خواهد کردوقتی دموکرات از قبل در قدرت باشد. در بحبوحه همه گیری ، او تیم بایدن را مجبور کرد تا اعلام کند که ادامه این ممنوعیت ادامه دارد.

در بیانیه کاخ سفید ، ترامپ در 26 ژانویه با لغو محدودیت های اعمال شده در مارس گذشته برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا ، از باز شدن مرزها با بیشتر مناطق اروپا و برزیل خبر داد. “آن زمان ما مورد توجه قرار گرفتیم بهترین راه برای ادامه دفاع از آمریکایی ها کوید -19 ، در حالی که اجازه می داد سفر با خیال راحت از سر گرفته شود ، “ترامپ در بیانیه ای از کاخ سفید گفت.

رئیس جمهور تصریح کرد که آنها وقفه های ورود خارجیانی را که از نظر جسمی در منطقه شینگن (بیشتر کشورهای اروپایی) ، انگلستان ، جمهوری ایرلند و برزیل به ایالات متحده حضور داشتند ، از بین خواهند برد. وی همچنین گفت که از مسافرینی که از آن کشورها می آیند به PCR منفی احتیاج دارد. در این بیانیه آمده است که این اقدام به چین یا ایران نرسیده است ، “که بارها موفق به همکاری با ایالات متحده و مقامات بهداشتی ایالات متحده نشده اند.”

ما در حال حاضر بیش از 24 میلیون بیمار ویروسی کرونا داشته و نزدیک به 400000 مرگ است. در اواسط زمستان و پس از تعطیلات کریسمس و سال نو در کشور ، اوج موارد وجود دارد و سیگنالی برای سویه های جدید وجود دارد ، دسته کوچک موسیقی جاز ، که مجبور شد محدودیت های فعالیت های خاص در چندین کشور دوباره برقرار شود.

دولت بایدن ، که این چهارشنبه را می پذیرد، مبارزه با همه گیری را با رویکرد سختگیرانه تر و مبتنی بر توصیه تیمی از دانشمندان ، یکی از اولویت های اصلی خود قرار داد. ترامپ با دستور اجرایی خود مجدداً میراث پیچیده ای را به جانشینی خود واگذار کرد که وی را بدون اثبات تقلب در انتخابات 3 نوامبر متهم می کند.

به همین دلیل تیم بایدن بلافاصله برای اعلام این موضوع بیرون رفتند یک دولت دموکراتیک محدودیت ها را برطرف نخواهد کرد. سخنگوی آینده کاخ سفید جن پسکی دقایقی پس از اعلام ترامپ در توییت خود نوشت: “با وخیم تر شدن همه گیری و مسری ترین گزینه های ظهور در جهان ، زمان آن نیست که محدودیت های سفرهای بین المللی را بردارید.” گفت “شورای تیم پزشکان ما ، دولت قصد ندارد این محدودیت ها را در 26 ژانویه لغو کند. در حقیقت ، ما قصد داریم اقدامات بهداشت عمومی در سفرهای بین المللی را کاهش دهیم تا عفونت کووید را کاهش دهیم 19.

ترامپ که شکست را اعتراف نکرد ، انتقال را به تأخیر انداخت و در مراسم تحلیف شرکت نخواهد کرد ، تصمیمات مختلفی گرفته است که جانشین وی را پیچیده می کند. در آخرین لحظه ، او افراد معتمد را به سمتهای کلیدی منصوب کرد و به عنوان مثال ، خارج شدن ارتش آمریكا از افغانستان بدون مشورت با دموكرات را اعلام كرد.

[ad_2]

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *