در اسپانیا افراد می توانستند چهار روز در هفته با همان حقوق کار کنند

[ad_1]

اسپانیایی ها می توانند با همان حقوق کار کنند ، چهار روز در هفته به جای پنج.

دولت پدرو سانچز یک طرح آزمایشی است که توسط Más País ، یک حزب سیاسی تنها با سه عضو کنگره پیشنهاد شده است. او مجبور بود قبول کند در ازای حمایت Más País از فرمان ایجاد چگونگی 140،000 میلیون که اسپانیا به عنوان بودجه اروپایی برای بازسازی کشور برای خسارتهای ناشی از همه گیری دریافت خواهد کرد.

وی توضیح داد: “این یک طرح آزمایشی 50 میلیون یورویی برای آزمایش کاهش شغل است.” اینیگو اررهون، رهبر Más País ، که می دانست چگونه در Podemos شریک پابلو ایگلسیاس باشد ، در حالی که در انتخابات گذشته ، اینها در سال 2019 ، با معاون دوم رئیس فعلی دولت ائتلاف PSOE-Podemos جدا شد تا خودش را پیدا کند شکل گیری مرکز – چپ.

چگونه خواهد بود

“این پروژه برای یادگیری از برخی از شرکت ها و آنها را همراهی کنید تا هزینه ای نداشته باشد ، همچنین به آنها در هزینه های دستمزد کمک می کند ، بلکه همچنین با دیجیتال سازی و سازماندهی مجدد تولیدی آنها را کمک می کند “. ارهون از پیشنهادی که از زمان تولد ماس پایس بود ، افزود. اسب کارش.

“افرادی هستند که می گویند غیرممکن است ، اقتصاد سقوط خواهد کرد. من گمان می کنم آنها همان افرادی هستند که 100 سال پیش می گفتند 8 ساعت کار کاری که ما از آن در اسپانیا پیشگام بودیم غیرممکن بود. “

اینیگو اررهون

رهبر کشور بیشتر

این هفته توسط وزارت صنعت در تعیین خواهد شد چه بخشهایی مولد ، این پروژه که طبق پیشنهاد اصلی ادامه خواهد یافت ، می تواند اجرا شود سه سال.

در پایان سال 2020 ، در جریان مذاکرات پارلمانی برای تصویب بودجه عمومی ایالت برای این 2021 ، ارهون قبلاً رای خود را در حمایت از پیشنهاد دولت در ازای بخشی از حساب های عمومی که برای تأمین مالی استفاده می شود ، شرط کرده بود. پروژه آزمایشی برای کاهش ساعات کار

در آن زمان ، مدیر عامل شرکت امتناع کرد ، اما اکنون ، دو ماه پس از آن مذاکرات ، مجبور شد در ازای حمایت Más País از این فرمان تا بودجه های اروپا به اسپانیا برسد.

“این در مورد پیکربندی مجدد روش کار ما برای کار بهتر و بهتر زندگی کردن ، کاهش تأثیر بر محیط زیست است.”

اینیگو اررهون

رهبر کشور بیشتر

“افرادی هستند که می گویند غیرممکن است ، اقتصاد سقوط خواهد کرد. من گمان می کنم اینها همان کسانی هستند که 100 سال پیش می گفتند روزی 8 ساعته که ما در اسپانیا پیشگام بودیم غیرممکن است. “

وی افزود: این امر در مورد پیکربندی مجدد روش کار ما است بهتر کار کن و بهتر زندگی کن، کاهش تأثیر بر محیط زیست “.

یولاندا دیاز ، وزیر کار ، نمی خواست از این بحث خارج شود: دیاز گفت ، “هرچند که عجله ای برای اجرای این چهار مورد ندارد:” ساعت کار نیاز به مفهوم جدیدی دارد که همانطور که قبلاً انجام داده ایم ، قوانین کار و آداب و رسوم را طی می کند. پیشنهاد روز کاری روزانه کاهش روز کاری ، کنترل کار اضافی ، حق استثنا یا آشتی عناصری هستند که باید در مورد آنها بحث شود. “

شرکتی که قبلاً آن را اجرا کرده است

این ابتکار قبلاً یک مثال موفق در اسپانیا داشته است: نرم افزار Jaén Delsol اولین نفری بود که هفته چهار روزه را در ژانویه 2020 راه اندازی کرد.

یک سال بعد ، این شرکت تأیید کرد که با کاهش ساعات کار ، آنها هنوز به اهداف پیشنهادی خود رسیده اند ، موفق به کاهش مجوزها در بین کارمندان شده و مشخصات شرکت با درج کارمندان جدید بهبود یافته است.

فرضیه Errejón ، رهبر Más País ، “این درست نیست که کارگری که به صندلی یا کار خود متصل است ، همیشه از تولید بیشتری برخوردار است”.

مادرید خبرنگار

ap

[ad_2]

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *