در ابتدای شیوع همه گیر ، به دلیل پیشرفت ویروس کرونا ، چین در حال ساخت بیمارستان 3000 تختخوابی بود

[ad_1]

شهری در شمال چین یک مرکز قرنطینه 3000 واحدی برای مقابله با انتقال بیماران ایجاد می کند زیرا موارد COVID-19 قبل از هجوم سالانه افزایش می یابد سال جدید قمری.

رسانه های دولتی روز جمعه خدمه را در حالی که زمین را هموار کردند ، بتن ریختند و محل های پیش ساخته را در زمین های کشاورزی در حومه Shijiazhuang ، مرکز استان هبی ، که بیشتر موارد جدید را در آنجا گرفتند ، نشان دادند.

این یادآور صحنه های ابتدای سال گذشته بود ، زمانی که چین در حال پیشرفت سریع بود بیمارستانهای صحرایی و سالن های ورزشی را برای مقابله با شیوع ووهان ، جایی که ویروس برای اولین بار در اواخر سال 2019 شناسایی شد ، به مراکز انزوا تبدیل کرد.

این اوج در شمال چین در حالی است که تیمی از سازمان بهداشت جهانی برای جمع آوری داده ها در مورد منشا همه گیری در ووهان ، که در قسمت جنوبی این کشور واقع شده است ، آماده می شود. تیم بین المللی که عمدتا روز پنجشنبه وارد این کشور شده است ، قبل از شروع بازدیدهای محلی باید دو هفته در قرنطینه بگذرد.

دو عضو از این 15 عضو به دلیل وضعیت سلامتی در سنگاپور نگهداری شدند. به گفته وزارت امور خارجه چین ، یکی از شهروندان انگلیس روز جمعه پس از آزمایش منفی ویروس کرونا مجاز به سفر بود ، در حالی که دیگری ، شهروند سودانی از قطر ، مجددا آزمایش مثبت دریافت کرد.

چین گسترش داخلی ویروس را تا حد زیادی متوقف کرده است ، اما بهبودی اخیر نگرانی ها را در مورد نزدیکی پایتخت ، پکن و هجوم قریب الوقوع افرادی که قصد سفر و مسافت طولانی را دارند ، ایجاد کرده است. برای پیوستن به خانواده هایشان در سال نو قمری ، مهمترین تعطیلات سنتی در کشور.

ویروس کرونا ویروس چینی

کمیسیون ملی بهداشت روز جمعه گفت که 1،001 بیمار از این بیماری مراقبت می کنند که 26 نفر از آنها وخیم است. وی گفت: در 24 ساعت گذشته 144 مورد جدید ثبت شده است. هبی مسئول 90 مورد جدید است ، در حالی که استان هیلونگ جیانگ ، در شمال آن ، 43 نفر را گزارش كرد.

انتقال محلی نیز در جنوب گوانگشی و شمال استان شانشی رخ داده است که توانایی ویروس را در حرکت نشان می دهد چنین دولت گسترده ای با وجود قرنطینه ، محدودیت سفر و نظارت الکترونیکی با 1400 میلیون نفر ساکن.

تا به امروز ، چین 87988 مورد تایید شده با 4635 مرگ را گزارش کرده است.

Shijiazhuang به همراه شهرهای Xingtai و Langfang در Hebei تحت تعطیلی مجازی قرار گرفت ، بخشهایی از پکن و شهرهای دیگر در شمال شرقی. این مسیرهای سفر را قطع کرد تا اینکه به بیش از 20 میلیون نفر گفته شد که برای چند روز آینده در خانه بمانند.

موارد
0.000.000


00 000

به ازای هر میلیون نفر جمعیت.

موارد مرگ
00 000


0.000
به ازای هر میلیون نفر جمعیت.


منبع: جان هاپکینز
نمودار: شکوفه می زند | اینفوگرافیک ها: کلاریون

چین با استفاده از واکسن در حال پیشرفت است و از واکسنهایی که تولید کرده استفاده می کند ، بیش از 9 میلیون نفر در حال حاضر واکسینه شده اند و قصد دارد 50 میلیون دیگر را تا اواسط ماه آینده واکسینه کند.

آنها در اطراف تحویل داده می شوند روزانه 4000 دوز به موزه برنامه ریزی هنری چائویانگ ، یکی از بیش از 240 مکان در پکن ، جایی که روز جمعه اولین گروه از دو دوز برای گروه های پر خطر اعمال می شود ، از جمله پزشکی ، تأمین کنندگان کالا و کارگران بیمارستان. حمل و نقل

این واکسن ، توسط یک شرکت تابعه از شرکت دولتی مستقر در پکن تولید شده است سینوفرم، اولین مورد استفاده عمومی در چین است.

دینگ جیانگوانگ ، مددکار اجتماعی که در اوایل ماه جاری اولین دوز واکسن را دریافت کرد ، در بازدید از روزنامه نگاران خارجی گفت: “واکسیناسیون فقط به معنای محافظت از خود نیست ، بلکه به معنای محافظت از افراد اطراف شما نیز هست.” سازمان یافته توسط دولت

سایت احداث یک مرکز قرنطینه در Shijiazhuang.  عکس: خبرگزاری فرانسه

سایت احداث یک مرکز قرنطینه در Shijiazhuang. عکس: خبرگزاری فرانسه

کیجی فوکودا ، مسئول سابق سازمان بهداشت جهانی ، که عضوی از تیم ووهان نیست ، در هنگام بازدید از هرگونه پیشرفت هشدار داد و گفت که ممکن است سالها طول بکشد تا نتیجه گیری قطعی در مورد منشا حاصل شود. از ویروس

وی در مصاحبه ای تصویری از هنگ کنگ به آسوشیتدپرس گفت: “چین خواهان فرار از گناه است ، شاید تغییر روایت. آنها می خواهند شایسته و شفاف باشند.”

سازمان جهانی بهداشت به نوبه خود می خواهد تصویری را که “می گیرد و رهبری را اعمال کنید، قبول کردن و انجام کارها به موقع ، “او گفت.

دانشمندان گمان می کنند این ویروس که از پایان سال 2019 بیش از 1.9 میلیون نفر را در سراسر جهان کشته است ، از طریق خفاش ها یا حیوانات دیگر ، احتمالاً در جنوب غربی چین به انسان سرایت کرده است.

چین تنها پس از ماه ها اختلافات دیپلماتیک که منجر به شکایت غیرمعمول عمومی رئیس سازمان بهداشت جهانی شد ، سفر سازمان بهداشت جهانی را تأیید کرد.

این تأخیر ، همراه با کنترل دقیق اطلاعات توسط حزب کمونیست حاکم و رواج نظریه های مربوط به همه گیری همه گیر در جاهای دیگر ، به گمانه زنی ها مبنی بر اینکه چین در تلاش است تا از افشاگری هایی که باعث تمسخر وضعیت خود اعلام شده است ، جلوگیری کند ، افزود. به عنوان یک رهبر در مبارزه با ویروس.

در ووهان ، زندگی در خیابان کمی متفاوت از سایر شهرهای چین بود ، جایی که ویروس تا حد زیادی کنترل می شد. در روز جمعه ، افراد مسن برای نوشیدن و رقصیدن دیدار کرد در یک پارک ساحلی و ساکنان معمولاً از واکنش دولت به بحران تمجید می کنند.

شیانگ نان گفت: در کشورهای دیگر ، “مردم به طور تصادفی بیرون می روند و ملاقات می کنند و اوقات را با هم می گذرانند ، بنابراین به خصوص برای آنها آسان است که او را بگیرند.” “امیدوارم که آنها بتوانند در خانه بمانند و سفر را کاهش دهند … اجازه ندهید که همه گیری همه گیر شود.”

توسط امیلی وانگ فوجیاما ، پکن ، آسوشیتدپرس

ap

[ad_2]

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *