در آخرین لحظه ، یک قاضی اولین اعدام فدرال یک زن 70 ساله را در ایالات متحده متوقف کرد

[ad_1]

قاضی آمریکایی برکنار شد اعدام لیزا مونتگومری، ساعاتی قبل از تبدیل شدن به اولین زنی در روز سه شنبه که در حدود 70 سال از مقامات فدرال مجازات اعدام دریافت کرده است.

مونتگومری ، 52 ساله ، زندانی در زندان Ter-Haute ، ایندیانا ، مجبور شد سه شنبه شب ، 16 سال پس از قتل یک زن باردار ، برای تزریق جنین تزریق کشنده انجام دهد.

اما جیمز هانلان قاضی منطقه جنوب ایندیانا روز دوشنبه دستور تعلیق داد. به درخواست وکلا از زن

وکلا درخواست خود را با استناد می کنند سلامت روان از مشتری خود ، با اعدام سازگار نیست.

“اطلاعات ارائه شده (…) حاوی شواهد بسیاری از وضعیت روحی فعلی مونتگومری است خیلی دور از واقعیت است این مانع از درک منطقی انگیزه دولت برای اعدام وی می شود. “

لیزا مونتگومری.  عکس: خبرگزاری فرانسه

لیزا مونتگومری. عکس: خبرگزاری فرانسه

قاضی دادگاه گفت دادگاه برای ارزیابی سلامت روان وی تاریخی را برای جلسه دیگری تعیین می کند.

در سال 2004 ، مونتگومری ، فرزند جدیدی وجود ندارد، قربانی خود را که یک پرورش دهنده سگ است ، در اینترنت شناسایی کرد و به بهانه خرید تریر به خانه خود در میسوری آمد.

در عوض ، او را خفه کرد ، رحم او را باز کرد ، کودک را گرفت –که زنده ماند– و جوان 23 ساله را در حوضچه خون رها کرد.

هفته گذشته مدافعان وی بدون انکار سنگین جنایت وی ، از رئیس جمهور ایالات متحده ، دونالد ترامپ ، جمهوریخواه ، خواستار عفو و بخشش شدند.

لیزا مونتگومری در نتیجه از اختلالات روانی رنج می برد تجاوز جنسی به گفته وكلا ، در دوران كودكی وی كه از رئیس جمهور خواسته است حكم اعدام را با حبس ابد جایگزین كند.

ترامپ ، آه یک حامی جدی مجازات اعدام ، او بلافاصله به درخواست این زن ، که برای اولین بار از سال 1953 توسط مقامات فدرال انجام می شود ، پاسخ نداد.

به دنبال از سرگیری اعدام های فدرال در ماه ژوئیه در ایالات متحده ، پس از وقفه ای 17 ساله ، ده نفر در زندان فدرال Terre-Haute ، جایی که مونتگومری در حال محکومیت است ، به اعدام محکوم شدند.

“در آخرین ساعات ریاست جمهوری ترامپ ، یک مسابقه برای اعدام افرادی است که سالها یا حتی دهه ها به اعدام محکوم شده اند. این دیوانه است“سناتور دموکرات ، دیک دوربین ، رادیو NPR را روز دوشنبه محکوم کرد و از ارائه لایحه ای برای تعلیق اعدام های فدرال خبر داد.

خطر کوید در حین اعدام

زندانبانان سابق زندان Terre-Haute به جفری روزن ، دادستان معین ، نامه نگاری کرده و از او خواسته اند که چنین کاری کند. این اعدامها را به تعویق بیندازید “تا زمانی که کارکنان زندان علیه covid-19 واکسینه نشوند.”

یک اعدام به ده ها نفر نیاز دارد که در آنجا بمانند محیط بسته، محیطی مساعد برای شیوع ویروس. به همین دلیل ، ایالات متحده ماهها اعدام را به حالت تعلیق درآورده است.

دولت ترامپ عکس این عمل را انجام داد و از ادامه اعدام ها حمایت کرد در اسرع وقت قبل از ترک قدرت

عدالت قبلاً اعدام مونتگومری را در نوامبر 2020 متوقف کرده بود ، زیرا وکلای وی از نظر آزمایش COVID-19 مثبت بودند.

در صورت سرعت غیرمعمول ، دولت دریافت كه اعدام می تواند از 12 ژانویه انجام شود.

قاضی تصمیم را عجول خواند و آن تاریخ را لغو کرد ، اما وزارت دادگستری درخواست تجدید نظر کرد و برنده شد.

هلن پریجان ، راهبه کاتولیک معروف به مبارزه با مجازات اعدام ، آخر هفته به وکلا مراجعه کرد که در ماه های اخیر بر علیه شکایت محکومان فدرال “شبانه روز کار کرده اند”

وی نوشت: “آنها ممكن است در اتاق اعدام بوی عرق ندهند” ، اما آنها مسئول مرگ آنها هستند ، درست مثل اعدامی ها ، از آنها خواست “نه” بگویند در مورد اعدام یك زن و دو مرد. یک هفته قبل از آن جو بایدن ریاست را به عهده می گیرد.

دموکرات ، که در 20 ژانویه افتتاح خواهد شد ، با مجازات اعدام مخالف است و قول داد كه با كنگره كه اكنون توسط حزبش كنترل شده است تلاش كند تا اين عمل را پايان دهد در سطح فدرال

خبرگزاری فرانسه

ap

[ad_2]

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *