درگیری بین لندن و اروپا علیه واکسن ها به همان سبک فرا ملی گرایی جنگ Falklands به روزنامه ها برخورد می کند

[ad_1]

جنگ بین انگلیس و AstraZeneca بر سر واکسن های ضد ویروس کرونا با همان سبک فرا ملی گرایی همانند جنگ فالکلند و پیروزی یکسان توسط تابلوئیدهای انگلیسی پذیرفته شد. اما با لحن Brexit.

با بیش از 7 و نیم میلیون واکسن در پادشاهی ، اتحادیه اروپا تهدید به ایجاد مجوز برای صادرات واکسن تولید شده در اروپا است روی تلقیح دوم تأثیر می گذارد در انگلستان ، جایی که در ابتدا از Pfizer آلمان استفاده می شد ، که با گسترش ظرفیت خود در بلژیک ، مشکلات تولیدی نیز دارد.

لحنی که برای این منازعه بهداشتی در اواسط بیماری همه گیر کوید انتخاب شده است او به اندازه یک جنگجو جنگ طلب است و یک طرفدار حمایت از هر دو طرف. مسئله متفاوت است: وجود دارد تقاضای بیشتر از عرضه. واکسن ها کمیاب هستند و کشورهای اروپایی برنامه های واکسیناسیون خود را در تاریخ 2 فوریه لغو می کنند. یک روزنامه آلمانی با او تماس گرفت “تبلیغات عالی برای Brexit.”

این جمعه آژانس دارویی اروپا واکسن AstraZeneca را برای افراد بالای 18 سال در اروپا تصویب کرد.

UE و AstraZeneca ، تصمیم مشترک

اتحادیه اروپا و AstraZeneca توافق کرده اند توافق بحث برانگیز خود را با اتحادیه اروپا منتشر کنند. اما اروپا موافقت کرد که همانطور که نوشته شده است شناخته شود و آسترازنکا 41 صفحه آن را درخواست کرد ویرایش شدند، با راه راه سیاه.

انگلیس گفت که نمی تواند جزئیات قرارداد خود را برای تأمین AstraZeneca Covid-19 منتشر کند زیرا “تهدید امنیت ملی

توافق نامه متقابل بین AstraZeneca و اتحادیه اروپا.  عکس: EFE

توافق نامه متقابل بین AstraZeneca و اتحادیه اروپا. عکس: EFE

این قرارداد توسط وکلا تفسیر قانونی خواهد شد. اما ممکن است پرونده پیش بیاید به پرونده های قضایی ، علیرغم تلاش ایرلند برای جلوگیری از تشدید اوضاع.

نقطه نظر

نکته اصلی این است که وقتی شما به “سایت های تولید” که شامل اتحادیه اروپا و انگلیس است مراجعه می کنید. اما این توضیح نمی دهد که چگونه این واکسن ها باید در اتحادیه اروپا توزیع شوند. AstraZeneca اصرار دارد که آنها دو زنجیره تولید متفاوت در انگلیس و اتحادیه اروپا هستند و کمبود در یکی از آنها لزوما بر خط تولید دیگر تأثیر نمی گذارد.

اورسولا فون در لاین رئیس کمیسیون اتحادیه اروپا از AstraZeneca خواست تا به تعهدات خود عمل کند و گفت که این شرکت پیش پرداخت آن را پرداخت کرده است.

وی به رادیو دویچلاندفونک گفت: “دستورات لازم الاجرا وجود دارد و قرارداد کاملاً واضح است.”

اتحادیه اروپا که کشورهای عضو آن در استفاده از واکسن بسیار عقبتر از اسرائیل ، انگلستان و ایالات متحده هستند ، این کشور است آنها سعی می کنند مواد را تهیه کنند، درست همانطور که شرکت های بزرگ دارویی غربی به دلیل تأخیر در تحویل کالا به بلوک مشکلات تولید

اتحادیه اروپا بر تولید نظارت ندارد

اما مشکلی که در اتحادیه اروپا وجود دارد این است که این کشور تولید AstraZeneca را رصد نکرده یا مشکلی را که پیمانکاران فرعی آن در بلژیک هنگام خرید موجودی واکسن برای 27 کشور اتحادیه اروپا تاکنون داشته اند ، پیدا کرده است.

کشورهای اتحادیه اروپا به همان اندازه که از عدم کارآیی بوروکراسی در بروکسل هستند از آسترازنکا عصبانی هستند.

هفته گذشته ، AstraZeneca اعلام کرد که به دلیل مشکلات تولید در یک کارخانه بلژیک ، در سه ماهه اول عرضه خود را قطع خواهد کرد. سخنگوی اتحادیه اروپا گفت این بدان معناست که اتحادیه اروپا طی این مدت 31 میلیون دوز دریافت خواهد کرد ، یا 60 درصد کمتر از توافق اولیه.

در تلاش برای غلبه بر بن بست ، AstraZeneca 8 میلیون دوز واکسن دیگر خود را به اتحادیه اروپا ارائه داد. اما اتحادیه گفت که آن چیزی که در ابتدا وعده داده شده بود فاصله دارد.

این مقام اروپایی گفت: “طبق قراردادی كه در ماه آگوست توافق شد ، این شركت باید در آن دوره حداقل 80 میلیون دوز به اتحادیه اروپا تحویل دهد” و بسته به نحوه قرائت قرارداد احتمالاً تا 120 میلیون.

مدیرعامل AstraZeneca ، پاسکال سوریو ، در اوایل این هفته گفت که معاهده اتحادیه اروپا براساس آن استوار است بند بهترین تلاش و شرکت را به برنامه مشخصی متعهد نکرده است.

وی همچنین گفت که اتحادیه اروپا در انعقاد قرارداد تأخیر به تأخیر افتاده است ، بنابراین این شرکت وقت کافی برای رفع مشکلات تولید در یک کارخانه واکسن شریک در بلژیک را ندارد.

با این حال ، فون در لاین گفت بند “بهترین تلاش” فقط تا زمانی معتبر است که مشخص شود آیا AstraZeneca می تواند واکسن تولید کند یا خیر. وی همچنین گفت که تعهدات به سایر خریداران نباید ترتیب تحویل کالا را تحت تأثیر قرار دهد.

ماهیان خاویاری دوزها را تحویل می دهند

اسکاتلند ، کاملاً طرفدار اروپا و به نفع استقلال ، به وودویل سالم پیوست. نخست وزیر بوریس جانسون روز پنجشنبه هنگامی که کشور اسکاتلند کاملاً مسدود شد ، به اسکاتلند سفر کرد. نخست وزیر نیکولا استورجون پیشنهاد کرد که به سفر نرود. بوریس اکنون وی را به انتشار “اطلاعات محرمانه در مورد تهیه واکسن به انگلیس ، که می تواند به آماده سازی آسیب برساند و به نفع اتحادیه اروپا باشد” متهم کرده است.

محافظه کاران اظهار داشتند: “او یک نمایشگاه دار است که جوراب بروکسل را می مکد.”

بوریس ادعا می کند که این نشریه تهیه واکسن توسط انگلیس را تهدید می کند. استرجون وعده داده است كه اسكاتلند هر هفته دوزهای زیادی را منتظر می گذارد تا از خود در برابر اتهامات نسبت به كند بودن واكسن خود دفاع كند.

علی رغم اتهامات نیکولاس استورجون ، که انتخابات پارلمانی خود را در ماه مه برگزار می کند و همه پرسی استقلال اسکاتلند را برگزار خواهد کرد ، گفت که این اطلاعات را “فراتر از آنچه آنها می گویند” هفته آینده منتشر می کند. فقط 462000 نفر در اسكاتلند دوز اول را دریافت كردند.این نشان می دهد كه پویایی واكسین در اسكاتلند كمتر از انگلیس است.

بوریس از او خواست برای جلوگیری از فشار به AstraZeneca برای متنوع کردن دوزهای انگلیس به اتحادیه اروپا ، در انتشار لوازم واقعی انگلیس تجدید نظر کند. خرید واکسن توسط دولت انگلیس سازماندهی شده است ، اما “تحویل” آن به چهار کشور انگلیس به عهده وزرای ادینبورگ ، کاردیف و بلفاست است.

روزنامه های انگلیسی ادعا می کنند که کمیسیون اروپا با آنها قراردادی امضا نکرده است واکسن های نواواکس که می تواند کمبود آنها را تأمین کند و تا ماه مارس آماده خواهد شد ، زمانی که آنها برای گزینه های انگلیس و آفریقای جنوبی موثر باشند. انگلیس در آگوست سال گذشته با Novavax قرارداد امضا کرد.

خبرنگار ، پاریس

[ad_2]

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *