دانیل اورتگا 14 سال قدرت مطلق خود را در نیکاراگوئه جشن می گیرد و برای انتخابات مجدد انتخاب می شود

[ad_1]

دانیل اورتگا ، رئیس جمهور نیکاراگوئه این یکشنبه 14 سال متوالی در قدرت را جشن گرفت کنترل سیاسی و نظامی مطلق، اعمال سلطه شدید علیه مخالفان خود ، متحد کوبا ، روسیه و ونزوئلا ، دشمنی با ایالات متحده و اسقف های نیکاراگوئه. و او به سمت یک دوره پنج ساله جدید پیش می رود.

چریک 75 ساله سابق ساندیستینا ، که در 10 ژانویه 2007 ، پس از هماهنگی حکومت نظامی از 1979 تا 1985 و ریاست کشور برای اولین بار از 1985 تا 1990 ، با مشت و مهارت آهنین به قدرت بازگشت او اکنون به دنبال حفظ قدرت برای پنج سال دیگر است در انتخابات نوامبر آینده.

اورتگا ، که از سال 2017 همسر داشته است ، شاعر روساریو موریو به عنوان معاون رئیس جمهور ، برای چهارمین و سومین بار انتخابات مجدد متوالی خود از سال 2007 ، بدون اجازه بسیج آزاد و سازماندهی مخالفانی که او را “دیکتاتور” توصیف می کنند ، نامزد شده است. .

همچنین ترویج قوانینی که به تشخیص خود ، می تواند مخالفان خود را “خائن به کشور” یا “عامل خارجی” برچسب زده و کاندیداتوری های آنها را وتو کند.

تبلیغات سیاسی دانیل اورتگا و بانوی اول قدرتمند روزاریو موریلو در سراسر کشور سفر می کند.  عکس: EFE

تبلیغات سیاسی دانیل اورتگا و بانوی اول قدرتمند روزاریو موریلو در سراسر کشور سفر می کند. عکس: EFE

کشور فقیر و قطبی

رهبر ساندیست ، که فقیرترین کشور در آمریکای مرکزی و سومین فقیر در آمریکا را رهبری می کند ، شورش مردمی را که در آوریل 2018 آغاز شد ، به زور سرکوب کرد. برای اصلاح بحث برانگیز امنیت اجتماعی که صدها کشته ، بازداشت و دهها هزار نفر در تبعید برجای گذاشت و وی آن را “یک تلاش شکست خورده کودتا” توصیف کرد.

از آن زمان ، هرگونه اختلاف و اعتراض توسط پلیس ملی ، به رهبری پدرشوهرش فرانسیسکو دیاز و که اورتگا به ریشه های ساندیستی خود افتخار می کند ، خنثی شد.

الیسئو نونز ، سیاستمدار مخالف ، به EFE گفت: “اورتگا یک دیکتاتور است که برای حفظ قدرت می تواند هر چیزی را داشته باشد.”

منتقدان او را متهم می کنند که می خواهد بهمراه خانواده اش ، مانند برادران کاسترو ، مربیانش ، در کوبا تمام قدرت را در دست خود جمع کند و عبارتی را نقل می کند که “فرمانده انقلاب ساندنیستا” سابق در زندگی واقعی می گوید. توماس بورژ

“هر اتفاقی می تواند در اینجا (در نیکاراگوئه) رخ دهد مگر اینکه جبهه Sandinista قدرت خود را از دست بدهد. من به دانیل اورتگا می گفتم: ما می توانیم هر قیمتی را بپردازیم ، هرچه آنها بگویند ، تنها چیزی که نمی توانیم از دست بدهیم قدرت است و بیایید این کار را بکنیم ، ما باید این کار را انجام دهیم.

برای رهبر خوان سباستین چامورو امروز ، “نیکاراگوئه همچنان در زیر دیکتاتوری بی رحمانه است” و “همانطور که دیکتاتوری از آن زمان پایان یافته است” ، با توجه به خانواده سموزا (1979-1997) ، برق اینگونه است. ما دوباره جمهوری خواهیم بود. “

پوستری که رئیس جمهور نیکاراگوئه ، دانیل اورتگا و همسرش و معاون وی را در خیابان ماناگوا نشان می دهد این یکشنبه.  عکس: EFE

پوستری که دانیل اورتگا ، رئیس جمهور نیکاراگوئه و همسرش و معاون وی را در خیابان ماناگوا به تصویر می کشد. عکس: EFE

اورتگا ، چریک سابق مارکسیست ، اعتراف کرد که نسبت به جنگ سرد و کیست که نوستالژیک است در 7 نوامبر 2021 مجدداً انتخاب خواهد شد. برای پنجمین و چهارمین دوره متوالی ، او با 38٪ آرا به قدرت بازگشت ، که قبل از تقسیم نیروهای لیبرال و محافظه کار کافی بود.

“اورتگا در مسیری که با این پیمان هموار شده بود (با رئیس جمهور سابق آرنولدو آلیمان 1997-2002) ، که از جمله موارد دیگر ، به وی اجازه داد تا با حمایت از نیمکت PLC (حزب مشروطه خواه لیبرال) ، برچیده شود ، به قدرت بازگشت. “چارچوب نهادی نامشخص ، تحمیل تقلب در انتخابات ، سرکوب ، همکاری مشترک ارتش و پلیس ، انتخاب مجدد خود و تحکیم دیکتاتوری خود” ، گفت: انریکه سانز ، مخالف ساندیستین

وی افزود: “میثاق نامه با معروف ترین گروه های تجاری نیز در این رابطه گنجانده شد.”

موج اعتراضات علیه دولت دانیل اورتگا که چندین ماه کشور را در سال 2018 لرزاند ، به شدت سرکوب شد.  عکس: خبرگزاری فرانسه

موج اعتراضات علیه دولت دانیل اورتگا که چندین ماه کشور را در سال 2018 لرزاند ، به شدت سرکوب شد. عکس: خبرگزاری فرانسه

در حالی که تظاهرات ضد دولتی در آوریل 2018 آغاز شد ، اورتگا با بخش خصوصی اتحاد اجماعی را حفظ کرد.

قدرتی بیشتر از آناستازیو سوموزا؟

در حال حاضر بخشهای مختلف اورتگا را بعنوان قدرتمندترین رئیس جمهور نیکاراگوئه پس از آناستازیو سوموزا دبیله می دانند ، زیرا حزب وی ، FSLN ، بر چهار قدرت دولت (اجرایی ، مقننه ، قضایی و انتخاباتی) و اکثر دولتهای شهرداری تسلط دارد.

وی همچنین رئیس عالی پلیس ملی و ارتش است که بخشی از ستون هایی است که وی با آن قدرت خود را حفظ می کند.

با توجه به بخشهای مختلف ، از جمله اسقف اعظم نیکاراگوئه ، رهبر ساندنیستا از ادامه اعمال قدرت ، تمرکز قدرت در چندین نفر – عمدتا اعضای خانواده – ، کنترل اجتماعی از طریق سازمانهای حزب و نظامی گری دولت حمایت می کند.

مخالفان اورتگا را به تخریب سیستم دموکراتیک مداوم و پویایی بنیان های جمهوری متهم می کنند ، که توسط ساندیست ها ، که حلقه قدرت آنها از ایالات متحده ، کانادا ، اتحادیه اروپا و انگلستان تحریم شده است ، رد می شود.

لوئیس فیلیپه پالاسیوس ، آژانس EFE

CB

[ad_2]

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *