دادگستری بولیوی دستگیری پیشگیرانه آنس رئیس جمهور پیشین را به مدت شش ماه دیگر تمدید کرد

[ad_1]

ژانین آنس ، رئیس جمهور پیشین بولیوی حداقل یک سال در زندان خواهد بود در پی این سه شنبه ، یک قاضی بازداشت پیش از محاکمه را برای شش ماه دیگر تمدید کرد ، درست بیش از یک هفته پس از گذراندن پنج ماه رئیس جمهور سابق در زندان در لاپاز.

قاضی مبارزه با فساد از لاپاز به عنوان بخشی از تحقیقات علیه رئیس جمهور موقت سابق (2020-2020) در 6 ماه دیگر اقدام به بازداشت پیشگیرانه کرد. به اصطلاح “کودتا” در طول بحران سیاسی بولیوی در سال 2019 ، که منجر به استعفای اوو مورالس از ریاست جمهوری شد.

لویی گیلن ، یکی از وکلای آنس ، افشا شده تمدید این اقدام در پاسخ به تصمیم یک قاضی بازپرس جنایی بود ، که “تصمیم گرفت مراحل دادرسی را جدا کند (در پرونده کودتا) و” این افراد قبلی را به قاضی مبارزه با فساد ارجاع دهد.

گیلن خاطرنشان کرد که این اقدام جدید علیرغم اینکه دفاع آن را تحمیل کرده است ، انجام شد کاربرد، که هنوز پاسخ داده نشده است.

اعتراض به رئیس جمهور موقت بولیوی جانین آگنس در مارس سال گذشته.  عکس توسط شین هوا

تظاهرات علیه رئیس جمهور موقت بولیوی جانین آگنس در مارس سال گذشته. عکس توسط شین هوا

از این نظر ، وکیل هشدار داد که صلاحیت قاضی مبارزه با فساد در این پرونده قطعاً خواهد بود “مورد بررسی قرار خواهد گرفت” و “حمایت قانون اساسی”.

رئیس جمهور موقت سابق این را در حساب توییتر خود محکوم کرد “آنها در روند تمدید بازداشت مشترک هستند”.

“آنها 6 ماه دیگر حبس ناعادلانه را به عنوان بخشی از جلسه پیشگیرانه ، نقض حقوق بشر و ضمانت ها تعیین می کنند. بدون عدالت در #بولیوی دموکراسی وجود ندارد. #LiberenaJeanine #Justicia “، در آن شبکه اجتماعی ، که توسط بستگان وی مدیریت می شود ، تأیید شد.

حفاظت

دفاع Áñez وارد عمل شد ، ناموفق، منابع متعددی برای عمل آزادی ، بنابراین می توانید از خود در آزادی دفاع کنید.

در اواسط ماه جولای ، ژانین آنس درخواست رسیدگی کرد با کمیسر عالی حقوق بشر سازمان ملل متحد ، میشل باشله ، وضعیت بازداشت و وضعیت سلامتی خود را توضیح دهد.

اولین تصویر از آنس در زندان در مارس گذشته.  عکس از خبرگزاری فرانسه

اولین تصویر از آنس در زندان در مارس گذشته. عکس از خبرگزاری فرانسه

aez در نامه ای به Bachelet ، محکوم کرد که وی در دوران بازداشت بوده است “Incommunicado” از بستگان او، از افسردگی رنج می برد ، که “فشار خون شریانی غالب را فعال می کند” ، که بیماری کلیوی دارد ، و درخواست های مکرر وی برای مراقبت های پزشکی تخصصی در خارج از زندان “به طور سیستماتیک رد شده است”.

آنس در 13 مارس بازداشت شد در محل اقامت او در بخش آمازون در بنی و تحت پیگرد شورش و تروریسم قرار دارد ، همچنین پرونده های علنی دیگری علیه وی به خاطر قتل عام های ساکابا و سایه در سال 2019 وجود دارد ، که او به نسل کشی متهم است.

علاوه بر این ، کیفرخواستهای دیگری نیز در پارلمان وجود دارد مجوز اعتبار با صندوق بین المللی پول (IMF) بدون تأیید قانونگذار ، تصویب فرمان علیه آزادی بیان و تمدید امتیاز خدمات عمومی ثبت تجاری.

در پرونده “کودتا” ، که ناشی از شکایت یک نماینده سابق پارلمان از جنبش سوسیالیستی حاکم (MAS) بود ، آنها نیز تحت بازداشت پیشگیرانه هستند. دو وزیر سابق د آنس و چند تن از فرماندهان سابق پلیس و ارتش.

منبع: EFE و AFP

PB

[ad_2]

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *