دادگستری برزیل در یکی از پرونده های فساد مالی لولا دا سیلوا را تبرئه کرد

[ad_1]

عدالت برزیل تعدیل شده منابع دادگاه گفتند که لوئیز ایناسیو لولا دا سیلوا در یکی از پرونده های فساد مالی که رئیس جمهور سابق برزیل توسط دادستانی متهم شده است.

علاوه بر لولا ، دادگستری فدرال برزیل شش نفر دیگر را تبرئه کرد، از جمله وزیر سابق گیلبرتو کاروالیو ، که به اتهام حمایت از بخش خودرو در برابر رشوه محکوم شد.

دادستانی در شکایت خود در سال 2017 تأیید کرد که لولا ، که بین سالهای 2003 و 2010 برزیل را اداره می کرد ، اقدام قانونی را در ازای ادعای رشوه منتشر کرد. به نفع شرکت های بخش خودرو است با تمدید تخفیف های مالیاتی به مدت پنج سال ، اما این اتهام حذف شد.

به گفته قاضی فدریکو بوتلیو د باروس ویانا ، تحقیقات “قانع کننده” نشان نداد که لولا و کاروالیو ، که وزیر وی و همچنین رئیس نمونه کارهای دبیرخانه ریاست جمهوری در زمان اولین دولت رئیس جمهور سابق دیلما روسف بود ، “در متن ادعایی جنایی درگیر شدند”.

این فرایند در داخل قاب گرفته شده است “عملیات Zealots”، که از سال 2015 در CARF ، وزارت خزانه داری مسئول تحریم کلاهبرداران مالیاتی ، در حال بررسی بی ادعایی است و همچنین چندین بانکدار و سیاستمدار مهم را مورد ضرب و شتم قرار داده است.

لولا ، که 580 روز را به جرم فساد در زندان گذراند، امسال با حکم دیوان عالی کشور مورد لطف قرار گرفت که مجازاتهای دیگر را برای فساد مالی که بر او سنگینی می کرد لغو کرد و بنابراین به او اجازه داد حقوق سیاسی خود را بازگرداند.

در تصمیمی که موجب تبرئه وی نشود ، دیوان عالی کشور چهار مورد را لغو کنید ، که به دلیل تعارض صلاحیت علیه رئیس جمهور پیشین در دادگاه های کوریتیبا مطرح شد و تصمیم گرفتند که پرونده ها در دادگاه های دیگر مجدداً بازگشایی شود ، بدین ترتیب احکام تقریباً 26 سال زندان که برای او سنگین است ، لغو شد.

به دنبال این حکم ، رهبر 75 ساله حزب کارگران (PT) اشاره کرد تمایل شما برای کاندید شدن در انتخابات ریاست جمهوری سال آینده ، که در آن او با رئیس و رهبر راست افراطی برزیل ، جائر بولسونارو روبرو خواهد شد.

طبق اولین بررسی های جامعه شناسی ، اتحادیه کارگری سابق من رقابت انتخاباتی را رهبری خواهم کرد و او در دور دوم احتمالی برابر ژایر بولسونارو پیروز می شود.

منبع: EFE

PB

[ad_2]

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *