دادگستری انگلیس حاضر نیست جولیان آسانژ را با آزادی مشروط آزاد کند

[ad_1]

دادگستری انگلیس تصمیم گرفته است که بنیانگذار ویکی لیکس ، جولیان آسانژ را حفظ کند ، در زندان، پس از اینکه وثیقه از او محروم شد ، پس از اینکه وی به دلایل بهداشتی استرداد خود را به ایالات متحده امتناع کرد

قاضی انگلیس ، ونسا باریتزر ، با این دلیل که آزادی بنیانگذار ویکی لیکس را زودتر آزاد کرد خطر نشت دارد ، اگرچه او قبلاً استرداد خود را به ایالات متحده به دلایل بهداشتی رد کرده بود.

باریتزر چند روز پیش گفته بود که جولیان آسانژ در معرض خطر است خودکشی کردن اگر به زندانی در ایالات متحده منتقل شده باشد.

معترضین در دادگاه دادسراهای وست مینستر پلاکاردهایی با خواست آزادی آسانژ داشتند.  عکس: رویترز

معترضین پلاكاردهایی را در خواست داشتند كه به منظور آزادی آسانژ در دادگاه دادگستری وست مینستر آزاد شد. عکس: رویترز

“من متقاعد شده ام که دلیل وجود این عقیده وجود دارد که اگر آقای آسانژ امروز آزاد شود در دادگاه حاضر نمی شود “به قاضی گفت:

ایالات متحده گفته است که از استرداد استرداد تجدیدنظر خواهد کرد.

دادستانی به عنوان استدلالی علیه آزادی وی تأکید کرد که 49 ساله استرالیایی “منابع” دارد به محض اینکه معلوم شد انگلستان از استرداد وی به ایالات متحده امتناع می ورزد ، فرار کند و به پیشنهاد پناهندگی سیاسی مکزیک در همان روز دوشنبه اشاره کند.

وکیل ادوارد فیتزجرالد ادعا می کند که سخنان رئیس جمهور مکزیک ، آندرس مانوئل لوپز اوبرادور ، که پیشنهاد وی فقط در پایان کل روند معتبر خواهد بود ، سو mis تعبیر شد و به هیچ وجه وی درهای سفارت خود در لندن را باز نکرد.

در سال 2012 ، آسانژ به سفارت اکوادور در پایتخت انگلیس پناه برد و با تضمین تحمیل شده توسط عدالت انگلیس منتظر رسیدگی به درخواست استرداد به سوئد بود ، که من او را برای تجاوز می خواستم، ادعاهایی که از آن پس منتفی شده اند.

وی هفت سال به عنوان پناهنده در آنجا زندگی کرد تا اینکه در آوریل 2019 ، هنگامی که رئیس جمهور لنین مورنو رئیس جمهور خود ، رافائل کره ، حامی خود را لغو کرد ، از دستگیری چشمگیر وی توسط پلیس انگلیس بازداشت شد.

استرالیایی از آن زمان به دلیل امنیت شدید در زندان لندن به سر برد بلمرش

آمریکا ، که می خواهد از او شکایت کند جاسوسی وی پس از انتشار حدود 700000 اسناد محرمانه نظامی و دیپلماتیک ، قصد خود را برای تجدید نظر در تصمیم انگلیس مبنی بر عدم استرداد وی به دادگاه اعلام كرد.

و تا زمانی که این اتفاق بیفتد ، آسانژ در زندان خواهد ماند.

فیتزجرالد روز چهارشنبه اطمینان داده بود که وضعیت جدید آسانژ ، که در زمان تنهایی خود در سفارت اکوادور او مخفیانه صاحب دو فرزند شد با استلا موریس ، وکیل آفریقای جنوبی ، اکنون او را در جامعه ریشه دارتر کرده است.

وکیل آفریقای جنوبی استلا موریس.  عکس: AP

وکیل آفریقای جنوبی استلا موریس. عکس: AP

وی گفت در حالی که آسانژ ، با کت و شلوار تیره ، در اتاق گوش می داد ، به هر دلیل برای رعایت ضمانت جدید و اقامت در انگلیس است.

فیتزجرالد همچنین ادعا می کند که موکلش بلندتر است خطر عفونت covid-19 در زندان تا در خانه با خانواده اش.

و او اطمینان داد که در میان پیروان بسیار و تأثیرگذار بنیانگذار ویکی لیکس ، که وی را قهرمان آزادی اطلاعات می دانند ، کسانی هستند که مایل به پرداخت تضمین بزرگ هستند.

با این حال ، وی نتوانست دادستان را متقاعد کند.

زمینه

آسانژ و ویکی لیکس در سال 2010 پس از انتشار صدها معروف شدند هزاران سند محرمانه که ایالات متحده را بیش از یک تعهد متعهد می کند.

در میان آنها ویدئویی شلیک کشتی های هلی کوپتر آمریکایی بود علیه غیرنظامیان در عراق در سال 2007 ، دوازده نفر در بغداد کشته شدند ، از جمله دو روزنامه نگار رویترز.

واشنگتن می گوید او روزنامه نگار نیست اما یک هکر با انتشار اسناد محرمانه ای درباره اقدام نظامی آمریکا در عراق و افغانستان ، که اعمال شکنجه ، مرگ غیرنظامی و سایر سو ab استفاده ها را فاش می کند ، وی را به به خطر انداختن جان مخبران خود متهم می کند.

اما برای کمیته پشتیبانی وی ، آنها “اتهاماتی با انگیزه سیاسی” هستند و استرالیایی که در صورت محکومیت جاسوسی توسط دادگستری آمریکا می تواند به 175 سال زندان محکوم شود ، در ایالات متحده دادرسی عادلانه نخواهد داشت.

قاضی پیش از این دو استدلال را در روز دوشنبه رد کرده بود ، و این فقط برای سلامت روان او بود.

آژانسها

ap

[ad_2]

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *