خود انتقادی بی سابقه از رهبر کره شمالی در آغاز یک کنگره مهم

[ad_1]

رهبر کره شمالی کیم جونگ اون روز چهارشنبه اذعان کرد که سیاست اقتصادی وی شکست خورده است و بنابراین در یکی از آرمان های استراتژیک خود شکست خورده است.

با این انتقاد بی سابقه از خود ، رهبر رژیم کمونیست هشتمین کنگره حزب کارگران را که اولین کنفرانس از سال 2016 برگزار شده افتتاح کرد.

کیم در پیونگ یانگ صحبت می کند ابراز تاسف می کند که اهداف اقتصادی محقق نشده است خاطرنشان کرد و تصریح کرد که اگرچه دوره اجرای استراتژی توسعه اقتصادی در سطح ملی سال گذشته به پایان رسیده است ، “بر اساس آژانس دولتی کره شمالی KCNA” “همه بخش ها هنگام رسیدن به اهداف خود شکست خورده اند”.

این کنگره در میان انتظارات مبنی بر اینکه کره شمالی سرانجام کنفرانس خود را نشان می دهد آغاز شد سیاست های جدید اقتصادی و سیاست خارجی ، که شامل موضع وی در برابر ایالات متحده و کره جنوبی و همچنین خلع سلاح هسته ای شبه جزیره است.

کیم ، پنج سال گذشته را به عنوان دوره “آزمایش بی سابقه” توصیف کرد وی خواستار مقاومت در برابر استفاده از “زور” در کشور شد.

پرچم های حزب کارگران ، تنها حزب در کره شمالی ، در مرکز پیونگ یانگ روز چهارشنبه.  عکس: AP

پرچم های حزب کارگران ، تنها حزب در کره شمالی ، در مرکز پیونگ یانگ روز چهارشنبه. عکس: AP

کیم برای جلوگیری از ضربه خوردن توسط تحریم های سازمان ملل به دلیل آزمایش های هسته ای و موشکی پیونگ یانگ ، این کار را کرد خودکفایی یکی از ارکان افزایش استحکام رژیم ، نه فقط از نظر نظامی.

تووی گفت: “کلید غلبه بر بسیاری از مشکلات موجود با حداکثر اطمینان و سرعت در تلفیق نیروهای خودی ، قدرت داخلی ما از همه جنبه ها است.”

رهبر کره شمالی همچنین اظهار داشت که “خط اصلی مبارزه و سیاست استراتژیک و تاکتیکی را برای هدف اتحاد ملی ، ارتقا of روابط خارجی و تقویت کار حزب” پیشنهاد خواهد کرد.

سخنرانی وی توجه بین المللی را قبل از مراسم تحلیف رئیس جمهور منتخب ایالات متحده جو بایدن در 20 ژانویه متمرکز کرد ، موضوعی که کیم هنوز به آن پرداخته نیست.

پوسترهای تبلیغ کننده هشتمین کنگره حزب کارگران در مرکز شهر پیونگ یانگ ، پایتخت کره شمالی ، این چهارشنبه.  عکس: AP

پوسترهای تبلیغاتی هشتمین کنگره حزب کارگران در مرکز شهر پیونگ یانگ ، پایتخت کره شمالی ، این چهارشنبه. عکس: AP

گزارش های رسانه های کره جنوبی طی هفته های اخیر گزارش داده است که پیونگ یانگ نسبت به باراک اوباما ، معاون دموکرات سابق احتیاط کرده است تا از تحریکات جلوگیری کند.

از طرف دیگر ، کیم سه بار با رئیس جمهور دونالد ترامپ ملاقات کرد: و اگرچه او ادعای “یک رابطه بسیار صمیمانه” و تبادل فشرده نامه داشت ، امتیازات قابل اغماض بود.

شمال در آغاز مراسم ، که برنامه آنها ناشناخته است ، مستقیماً به ایالات متحده و کره جنوبی اشاره نکرد.

سلاح های هسته ای و اقتصاد

این کنگره در سال 2016 ، اولین دوره تحت رهبری “رهبر معظم” جوان کره شمالی ، پس از چهار روز “کار فشرده” با راه اندازی “سیاست بیونجین” به پایان رسید.“، این اقدام دوجانبه برای توسعه سلاح های هسته ای و اقتصاد است.

حدود 7000 نفر در کنگره کنونی شرکت می کنند ، از جمله رهبران احزاب ، نمایندگان و ناظران مختلف ، که علیرغم شیوع ویروس کرونا ، نسبت به جلسه قبلی افزایش یافته است.

بر اساس عکس های منتشر شده توسط KCNA ، هیچ یک از حاضران در کشوری که ادعا می کند هیچ گونه عفونی ندارد ، از بند انگشت استفاده نکرده اند ، اگرچه آمارهای رسمی راز آهنی را که رژیم معمولاً حفظ می کند ، زیر سوال می برد.

همچنین توجه به این فرضیه که خواهر کوچکتر قدرتمند کیم ، کیم یو جونگ، می تواند با داشتن اختیارات بیشتر در روابط بین الملل و جایگزینی برادرش ، تبلیغات جدیدی را دریافت کند و حتی بالاتر از آن به بالای حزب صعود کند.

منبع: DPA و ANSA

CB

[ad_2]

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *