“خوب است که او نمی آید”

[ad_1]

جو بایدن ، رئیس جمهور منتخب ایالات متحده امروز جمعه اظهار داشت که دونالد ترامپ ، رئیس جمهور مستعفی ، در مراسم تحلیف وی در 20 ژانویه شرکت نخواهد کرد ، اما علناً خواستار برکناری فوری او نشد، اطمینان حاصل شود که این تصمیم “به کنگره بستگی دارد”.

بایدن که در یک کنفرانس خبری در ویلمینگتون ، دلاور صحبت می کرد ، جمعه جمعه در توییتی از اعلامیه ترامپ مبنی بر عدم رفتن به ریاست جمهوری در کمتر از دو هفته استقبال کرد.

این یکی از معدود مواردی است که من و او تاکنون توافق کرده ایم.. خوب است که او نمی آید. “

رئیس جمهور منتخب جو بایدن گفته استیضاح دونالد ترامپ به پارلمان مربوط است.  (رویترز)

رئیس جمهور منتخب جو بایدن گفته استیضاح دونالد ترامپ به پارلمان مربوط است. (رویترز)

بایدن در پاسخ به این س ifال که آیا مایک پنس ، معاون رئیس جمهور برکنار شده را دوست دارد ، گفت که خوب است چیزی نزدیک به سنت در ایالات متحده حفظ شود و وحدت و احترام به نهادهایی که حضور یک دولت برکنار حضور در این قانون را القا می کند ، نشان دهد.

(پنس) خوش آمدید. افتخار است که شما را در آنجا داشته باشید“، او ادعا میکند.

ترامپ خواهد بود اولین رئیس جمهور آمریکا که در مراسم تحلیف جانشین خود شرکت نکرد به مدت 152 سالزیرا اندرو جانسون دموکرات در سال 1869 به اولیس اس. گرانت نرفت.

رهبران دموکرات در کنگره هشدار داده اند که اگر پنس طبق روال تنظیم شده در بیست و پنجمین متمم قانون اساسی اقدامی فوری برای استیضاح ترامپ انجام ندهد ، امری که بسیار بعید به نظر می رسد. روند استیضاح دوم را آغاز خواهد کرد، با رای گیری احتمالی در هفته آینده.

در مورد این موضوع ، بایدن از صحبت كردن در مورد موافق یا مخالف پرهیز می كند ، و می گوید كه وی بر روی آماده سازی اقداماتی كه به محض رسیدن به قدرت انجام می دهد متمرکز است ، كه شامل ارائه لایحه ای در مورد بیماریهای همه گیر و اقتصاد و دیگری در مورد اصلاحات مهاجرت است.

بایدن تصمیم گرفت: “آنچه کنگره تصمیم می گیرد (در مورد ترامپ) موضوعی است که آنها باید تصمیم بگیرند ، من روی کار خود متمرکز شده ام.”

رئیس جمهور دونالد ترامپ انتظار داشت که در مراسم انتقال حضور نداشته باشد.  (AP)

رئیس جمهور دونالد ترامپ انتظار داشت که در مراسم انتقال حضور نداشته باشد. (AP)

رئیس جمهور منتخب با یادآوری اینکه مدتها برای وی روشن نبود که ترامپ برای ریاست جمهوری “نامناسب” است ، گفت که مهم است که وی در 12 روز استعفا دهد ، زیرا بیش از 80 میلیون نفر که به بایدن رأی دادند ، چنین تصمیمی گرفتند. . انتخابات در ماه نوامبر.

وی افزود: “نه اینکه فکر نمی کنم او باید دیروز قدرت را ترک می کرد ، بلکه سریعترین راه برای این کار گشودن ماست” ، مگر اینکه کنگره ابتدا اقدام کند.

رئیس جمهور منتخب خواست “بلافاصله” در مورد حمله به کنگره تحقیق کند “تروریست های ملی” و مسئول مرگ یک پلیس کاپیتول است.

وی تأکید کرد که این مهاجمان اقدام کردند “به طور فعال توسط رئیس جمهور ایالات متحده تشویق می شود”.

بایدن با گلایه از “خسارت (ترامپ) به شهرت آمریکا” گفت: “این وضعیت مرا بیشتر از 100 کشور دیده شده و دیکتاتوری ها را به من یادآوری کرد.”

وی افزود: “و مشاغل پیروی از او (سناتور تد) كروز و دیگران به همان اندازه كه او مسئول حمله به كاپیتول است ، مسئول هستند.”

DV

[ad_2]

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *