خوان گوایدو دستگیر می کنید؟ حرکتی که می تواند برای گران نیکولاس مادورو گران تمام شود

[ad_1]

به گفته تحلیلگران مختلف ونزوئلا ، همانطور که پس از تهدید به تحقیق در مورد حسابهای رئیس جمهور موقت ، اعلام شد رژیم نیکولاس مادورو می تواند با اقدام برای دستگیری خوان گوئیدو اشتباه گرفته شود.

و این این است که قبل از 5 ژانویه ، هنگامی که مجلس ملی چاویستا ، که توسط جامعه بین المللی تقلب دیده می شود ، روی کار آمد ، سخنرانان اصلی رژیم مانند رئیس پارلمان خورخه رودریگز ، معاون رئیس جمهور ایریس وارلا و معاون سلیا فلورس ، یک زن مادورو ، تهدید کردند که از ژانویه 2019 اعضای پارلمان به رهبری گوایدو را تحت تعقیب و زندانی قرار خواهد داد.

اما اکنون مادورو به مقامات چاویستا پیوسته است آنها به دنبال حذف اعضای پارلمان مخالف از طریق قوه قضائیه و پلیس هستند.

این بار ، او اعلام کرد که دستور تحقیق در مورد حساب ها و دارایی های گیدو را صادر کرده است ، که این نگرانی ها را از اجرای تهدید خود ایجاد کرده است.

گیدو ، که بیش از 50 کشور به عنوان رئیس جمهور موقت ونزوئلا شناخته شده است ، اصرار دارد که از مبارزه برای بازگرداندن آزادی و دموکراسی در ونزوئلا منصرف نخواهد شد و “از تهدید به دستگیری نمی ترسد”.

محل اقامت خصوصی وی در کاراکاس توسط نیروهای امنیتی و پلیس رژیم محاصره شد تا از فرار وی جلوگیری کند.

نیکولاس مادورو ، رئیس جمهور ونزوئلا از تشدید اقدامات خود علیه مخالفان جلوگیری نکرد.  عکس: EFE

نیکولاس مادورو ، رئیس جمهور ونزوئلا از تشدید اقدامات خود علیه مخالفان جلوگیری نکرد. عکس: EFE

علی رغم آزار و اذیت و آزارهایی که گوایدو و 112 نماینده مخالف از 165 نماینده انتخاب شده در سال 2015 با 14 میلیون رأی زندگی می کنند ، شورای ملی که وی ریاست آن را بر عهده دارد ، از طریق دیجیتال ، مخفی کاری و مخفیانه برای محافظت در برابر اتصالات Chavista.

کلاریون وی از نظرات سه تحلیلگر سیاسی مانند ویکتور رودریگز ، گونزالو گونزالس و خوزه تورو هاردی در مورد تهدیدهای مادورو مشورت کرد.

از نظر ویکتور رودریگز ، دانشمند سیاسی ، “خطر بزرگی برای مادورو وجود دارد که وی بدون هیچ دلیلی سعی در تحقیق در مورد حساب ها و دارایی های گیدو دارد.” جامعه بین المللی از نمایندگان مجلس که توسط آنها شناخته شده و مورد آزار و شکنجه ناعادلانه قرار گرفته و به زندان افتاده است ، ناراحت می شود. “

پارلمان جدید ونزوئلا از 5 ژانویه سال گذشته در دست حزب حاکم باقی مانده است.  عکس: خبرگزاری فرانسه

پارلمان جدید ونزوئلا از 5 ژانویه سال گذشته در دست حزب حاکم باقی مانده است. عکس: خبرگزاری فرانسه

وی معتقد است كه تهدید مادورو به دنبال ایجاد ارعاب و هدایت مخالفان است تا موضع بهتری را قبل از مذاكرات احتمالی به عنوان اقدام مقدماتی بدست آورند ، كه در اصطلاح اصطلاحات اصطلاحاً “توقف سیاسی” است.

اما در مورد زندان گیدو ، ویکتور رودریگز آن را به عنوان گاف بدل کرد یک واکنش بین المللی غول پیکر رخ خواهد داد. “فکر نمی کنم مادورو جرات انجام این مرحله را داشته باشد. جامعه بین المللی می تواند از عهده این کار برآید و فکر نمی کنم این کار را بکند. “

از طرف خود ، خوزه تورو هاردی ، تحلیلگر نفت گفت مادورو تمام تلاش خود را برای دستگیری گوایدو انجام خواهد داد. آنها پیش از تأسیس پارلمان چاویستا آن را اعلام کرده اند و آنچه که به آن دست خواهد یافت “انزوای بین المللی بیشتر” است.

وی همچنین خاطر نشان كرد كه مادورو در زمان بدی مانند تهدید جو بایدن به عنوان رئیس جمهور آمریكا كه قصد دارد با او نزدیك شود تهدید می كند ، زیرا می داند كه وی سیاست دو حزبی به نفع مخالفان و گیدو دارد.

تورو هاردی معتقد است که نگرش وی نسبت به آزار و اذیت مخالفان امکان هرگونه مذاکره را می بندد.

“اگر مادورو گوایدو را دستگیر کند ، واکنش خارق العاده بین المللی ایجاد خواهد شد. این مانند ریختن روغن روی آتش است ، مانند باز کردن جعبه پاندورا. “

گونزالو گونزالس ، تحلیلگر دیگر ، تهدید مادورو را “اقدام انتقام یا انتقام” دیگری دانست. مادورو صلاحیتی برای تحقیق در مورد حسابها و فساد کسی ندارد زیرا او فاسدترین فرد در تاریخ ونزوئلا است. “

“درام مادورو این است که هیچ کس دیگر حتی اگر حق با او باشد باور نمی کند. وی اضافه كرد: هیچ دادگاهی تحت امر وی برای انجام یك تحقیق شفاف و عادلانه وجود ندارد. ” ما هرگونه تجاوز به گوایدو و مخالفان را رد می کنیم. “

کاراکاس ، ویژه

CB

[ad_2]

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *