حمله اعلام شده است؟ گزارش FBI یک روز قبل از “جنگ” در پایتخت هشدار می داد

[ad_1]

این روزنامه روز سه شنبه فاش كرد كه گزارش داخلی دفتر تحقیقات فدرال آمریكا (اف بی آی) یك روز قبل از حمله به پایتخت هشدار داده است كه گروهی از افراط گرایان در حال آماده سازی برای شروع “جنگ” در واشنگتن و اعمال خشونت علیه كنگره هستند. واشنگتن پست.

این اطلاعات با اظهارات رئیس دفتر FBI در واشنگتن ، استیون د آنتونو ، که روز جمعه به خبرنگاران گفت كه آژانس “هیچ نشانه ای” ندارد مبنی بر اینکه برای 6 ژانویه ، پس از اعتراض طرفداران دونالد ترامپ ، رئیس جمهور آمریکا ، برنامه ریزی شده است ، متناقض است در یک روز مهم در کنگره

با این حال ، دفتر FBI در شهر مجاور نورفولک ، ویرجینیا ، در گزارشی که برای چاپ داخلی در تاریخ 5 تأیید شد ، در مورد برنامه های افراط گرایانی که نقشه ای از تونل های کاپیتول را به اشتراک می گذارند و تهدیدهای خاص علیه این مجموعه را ذکر می کند ، هشدار داد.

در سند دریافت شده از انتشارات آمده است: “از 5 ژانویه 2021 ، FBI در نورفولک اطلاعاتی دریافت کرده است که نشان می دهد فراخوان هایی برای خشونت وجود دارد (…) که از 6 ژانویه 2021 در واشنگتن آغاز می شود”.

مقامات كاپیتول پس از حمله چهارشنبه گذشته به ساختمان ، در حال تمیز كردن نیم تنه مارتین لوتر كینگ هستند.  عکس: رویترز

مقامات كاپیتول پس از حمله چهارشنبه گذشته به ساختمان ، در حال تمیز كردن نیم تنه مارتین لوتر كینگ هستند. عکس: رویترز

“در موضوعی که در اینترنت منتشر شده است ، به درخواستهای خاصی برای خشونت اشاره شده است ، از جمله:” آماده جنگ باشید. وی افزود: “كنگره باید از شكستن پنجره ها ، درهایی كه باز می شوند و خونهایی كه توسط سربازان برده خود از BLM و پانتیف می ریزد ، بشنود.”

مخفف BLM اشاره ای به فعالان ضد نژادپرستی از جانب سیاه زندگی می کند ، در حالی که “پانتیفا” کنایه ای تحقیرآمیز به جنبش چپ آنتیفا است که اعضای آن گاهی با تندروهای راست مدافع ترامپ درگیر می شوند.

خشن باشید. جلوی آن را تجمع یا اعتراض بگذارید. آنجا را برای جنگ آماده کنید. ما رئیس جمهور می گیریم یا می میریم. در بیانیه ای که به نقل از گزارش FBI منتشر شده است آمده است: “هیچ چیز دیگری ما را وادار نخواهد کرد که به آن هدف برسیم.”

مشت محکم طرفداران ترامپ در ساختمان کنگره آمریکا پنج کشته برجای گذاشت و سر و صدای زیادی به پا کرد.  عکس: رویترز

مشت محکم طرفداران ترامپ در ساختمان کنگره آمریکا پنج کشته برجای گذاشت و سر و صدای زیادی به پا کرد. عکس: رویترز

به گفته یک مقام آژانس به نقل از ، این اطلاعات در همان روز – 5 ژانویه – با عوامل FBI در دفتر واشنگتن به اشتراک گذاشته شد واشنگتن پست.

مکاشفه گزیده دیگری از است اشتباهات بزرگی که در جلوگیری از حمله پایتخت رخ داده استکه منجر به پنج مرگ ، از جمله یک افسر پلیس شد ، و س questionsالاتی را در مورد این که چرا مقامات حتی در سطح فدرال این اطلاعات را داشتند ، اقدام نکردند.

در این گزارش به نقل از پست ، تأکید شده است که FBI از هویت کسانی که تهدید به خشونت در اینترنت می کنند ، اطلاعی ندارد و از آژانس هایی که این مطالب با آنها به اشتراک گذاشته شده است ، خواسته می شود تا براساس این اطلاعات عمل نکنند که “نهایی” نیست. “، بدون مشورت اول با پلیس فدرال.

هم اف بی آی و هم پلیس کاپیتول و مقامات امنیتی کنگره آنها از جدی گرفتن نشانه های خشونت احتمالی در شبکه های اجتماعی خودداری کردند در تاسیسات آن روز ، جایی که نمایندگان مجبور بودند برای تصویب پیروزی جو بایدن ، رئیس جمهور منتخب دموکرات ، که هنوز توسط ترامپ شناخته نشده است ، ملاقات کنند.

شورش های کاپیتول

در میان شیوع خشونت ، جلسه برای چند ساعت به تعویق افتاد ، اما در سپیده دم بایدن به عنوان رئیس جمهور آینده تأیید شد و از 20 ژانویه کار خود را آغاز می کند.

ترس از مراسم تحلیف بایدن

بعد از حمله وضعیت تغییر کرد و این دوشنبه ، FBI در یک بولتن داخلی در مورد تهدید “اعتراضات مسلحانه” در سراسر کشور هشدار داد از روز شنبه ، یک “قیام” ملی و یک تلاش جدید برای حمله به پایتخت از روز یکشنبه تا مراسم تحلیف بایدن در روز چهارشنبه هفته آینده.

گزارش های دیگر اشاره به تهدید علیه کمال هریس معاون رئیس جمهور تازه انتخاب شده و نانسی پلوسی رئیس مجلس نمایندگان است. “طبق FBI.

گارد ملی روز دوشنبه اعلام کرد که 15000 نیرو هفته آینده در پایتخت مستقر می شوند تا امنیت را در طول مراسمی که به طور سنتی در فضای بیرونی و در فضای جلوی پایتخت مقابل پایتخت با حضور رهبران برجسته سیاسی برگزار می شود ، تأمین کنند.

منبع: EFE و ANSA

CB

[ad_2]

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *