حزب جمهوری خواه ، متحد ترامپ ، اکنون به دنبال کالیبراسیون است

[ad_1]

قیام روز چهارشنبه در کاپیتول شگفت آور و در عین حال قابل پیش بینی بود ، نتیجه حزب جمهوری خواه ، که بارها اعتراف کرده است رفتار مخرب رئیس جمهور دونالد ترامپ.

هنگامی که ترامپ در سال 2016 برای کاخ سفید نامزد شد ، مقامات جمهوری خواه درخواست او را برای “ناک اوت کردن” معترضان نادیده گرفتند. کمتر از یک سال پس از روی کار آمدن ، رهبران حزب می گویند وقتی او گفت این حرف ها کلمات از متن خارج شد “مردم بسیار خوب” در دو طرف تظاهرات مرگبار سفید Suprematism.

و تابستان سال گذشته ، هنگامی که ترامپ صدها نفر از افرادی را که درگیر آن بودند ، اخراج کرد ، بیشتر رهبری جمهوری خواهان به گونه دیگری بود اعتراض مسالمت آمیز نزدیک کاخ سفید برای ژست گرفتن با کتاب مقدس جلوی یک کلیسا

ترامپ با کتاب مقدس در واشنگتن برای رد راهپیمایی های مخالفان.  عکس: خبرگزاری فرانسه

ترامپ با یک کتاب مقدس در واشنگتن ، برای رد راهپیمایی های مخالفان. عکس: خبرگزاری فرانسه

اما حمله خشونت آمیز به پایتخت یک حمله جدید و شاید نهایی را ارائه می دهد ، لحظه تأمل برای حزب جمهوری خواه. عذرخواهی معمول برای آموزش ترامپ – او یک سیاستمدار منظم نیست و اهمیتی نمی دهد که به ظرافت واشنگتن پایبند باشد – برای تصاویر جمعیتی که مقدس ترین فضاهای دموکراسی آمریکا را اشغال می کنند بی فایده بود.

حزب ، که برای چهار سال گذشته توسط وفاداری به ترامپ تعیین شده است ، شروع به کالیبراسیون کرد بعد از هرج و مرج در روز چهارشنبه.

سناتور کارولینای جنوبی ، یکی از نزدیکترین متحدان رئیس جمهور در کنگره ، لیندسی گراهام، اعلام می کند: “کافی است.”

نانسی میس دیگر جمهوری خواه کارولینای جنوبی گفت که دستاوردهای ترامپ در دوران تصدی خود “آنها امروز حذف شدند.”

استعفا

حداقل سه مقام ارشد استعفا داد و با تسلط بر دامنه رویدادها می توان موارد بیشتری را ارائه داد.

میک مولوانی ، سرپرست سابق ستاد ، اکنون نماینده ویژه ایرلند شمالی ، عزیمت خود را در روز پنجشنبه اعلام کرد. مولوانی به CNBC گفت: “من نمی توانم این کار را انجام دهم. من نمی توانم بمانم.” “کسانی که تصمیم به ماندن می گیرند و من با برخی از آنها صحبت کرده ام ماندن را انتخاب می کنند زیرا آنها نگران رئیس جمهور هستند می تواند کسی را بدتر کند

استفانی گریشام ، رئیس دفتر بانوی اول ملانیا ترامپ و سخنگوی پیشین کاخ سفید ، استعفا داد. به گفته مقامات ، مت پوتینگر ، مشاور امنیت ملی ، ریکی نیکتا ، دبیر امور اجتماعی کاخ سفید و سارا متیوز معاون وزیر مطبوعات نیز استعفا داده اند.

اما برای حرکت به جلو ، حزب باید با واقعیتی روبرو شود که ترامپ در انتخابات شکست خورد روبرو شدن با رئیس جمهور منتخب جو بایدن با بیش از 7 میلیون رأی و 306-232 رأی در کالج انتخاباتی ، نتیجه ای که اوایل صبح پنجشنبه هنگامی که سرانجام همه آرا را پذیرفت ، توسط کنگره تأیید شد.

خود ترامپ اعتراف کرد که دوره ریاست جمهوری اش در حال پایان است ، هرچند شکست در انتخابات نیست.

رئیس جمهور در بیانیه ای که دقایقی پس از تأیید پیروزی بایدن از سوی کنگره در توئیتر منتشر شد ، گفت: “اگرچه من کاملاً با نتایج انتخابات مخالفم و واقعیت ها از من حمایت می کنند ، اما یک تغییر منظم در تاریخ 20 ژانویه رخ خواهد داد.”

“من همیشه گفته ام که ادامه خواهیم داد نبرد ما اطمینان حاصل شود که فقط آرا votes قانونی شمرده شده است. در حالی که این پایان بهترین دوره اول تاریخ رئیس جمهور است ، اما این تنها آغاز مبارزه ما برای بزرگ جلوه دادن آمریکا است. “

جورج دبلیو بوش ، رئیس جمهور سابق جمهوری خواهان ، جمعیت خشن را “منظره ای ناسالم و وحشتناک” توصیف کرد. با امیدهای کاذب و دروغ شعله ور می شوند. “

نماینده وایومینگ ، لیز چنی، یکی از آرا leading مهم جمهوری خواهان در مجلس نمایندگان و دختر معاون رئیس جمهور بوش ، در مصاحبه با فاکس نیوز بسیار قویتر بود.

وی گفت: “تردیدی نیست که رئیس جمهور جمعیت را مسلح کرده است. رئیس جمهور جمعیت را تحریک کرده است.”

اگرچه انتقادات وی تند بود ، اما بوش و چنی قبلاً عضوی از گروه کوچکی از مقامات جمهوری خواه بودند که مایل بودند گاه و بیگاه رفتار خشن رئیس جمهور را محکوم کنند. بیشتر اعضای حزب بودند بسیار محفوظ تر ، مشتاق نگه داشتن پایگاه انتخاباتی آتشین ترامپ در کنار او.

با این وجود ، وقتی چهارشنبه شب اعضای کنگره پس از چند ساعت به کاپیتول بازگشت ، پایبندی ترامپ به حزب خود تا حدودی تضعیف شد. پنهان در مکان های امن پس از تخلیه توسط یک ماده شیمیایی. قبل از عزیمت عجولانه وی از سالن ، تعداد انگشت شماری از سناتورها و بیش از 100 جمهوری خواه قصد داشتند با صدور رای برای تصدیق پیروزی جو بایدن در ریاست جمهوری مخالفت کنند.

این ابتکاری به سرپرستی سناتورهای تد کروز از تگزاس و جاش هاولی از میسوری بود که هر دو با هم بودند جاه طلبی های ریاست جمهوری با وجود مخالفت رهبر اکثریت سنا ، میچ مک کانل ، که هشدار داد اگر کنگره نتایج انتخابات ایالتی را رد کند ، دموکراسی آمریکا “متوقف می شود” هشدار داد تا سال 2024 نگه دارد.

سناتور تد کروز.  عکس: بلومبرگ

سناتور تد کروز. عکس: بلومبرگ

با این حال ، هنگامی که بحث از سر گرفت ، بسیاری از انرژی این تلاش ها از بین رفته بود. جمهوریخواهان مختلف آنها اعتراض خود را پس گرفتند. هاولی و کروز آنها نکردند، اما آنها استدلال های خود را نرم کردند.

هاولی خشونت در طول روز را محکوم کرد ، اما خواستار تحقیق در مورد “تخلف و کلاهبرداری” شد. اوایل روز ، روزنامه کانزاس سیتی استار وی گزارش داد که هاولی “ دستان خونینبرای پذیرفتن اتهامات دروغ ترامپ.

بدیهی است که دیگر جمهوری خواهان بیشتر نگران وقایع روز و آنچه پیش از این اتفاق افتاده بود ، بودند.

“گمش کردیم”

آلیس فرح ، دستیار سابق کاخ سفید در توئیتی با اشاره به هواداران جنبش بازگشت به عظمت به رهبری ترامپ ، در توئیتر خود نوشت: “عزیز مگا ، من یکی از شما هستم.” “اما شما باید به من گوش کنید: انتخابات سرقت نشده است. گمش کردیم. »

علیرغم شکافهای آشکار تسلط ترامپ بر حزب جمهوریخواه ، شدیدترین انتقادات از سوی دشمنان همیشگی وی صورت گرفت.

وزیر دفاع سابق وی ، جیمز ماتیس ، که سال گذشته رئیس جمهور را معرفی کرد تهدید به قانون اساسی، گفت که حمله به پایتخت “تلاشی برای مقهور دموکراسی آمریکایی” است و “توسط آقای ترامپ رواج یافته است”.

“استفاده از آن توسط ریاست جمهوری برای از بین بردن اعتماد به نفس در انتخابات و مسموم کردن همشهریان ما توسط رهبران شبه سیاسی که نام آنها مجاز است مجاز است آنها با رسوایی زندگی خواهند کرد “به عنوان پروفایل در نامردی ،” ماتیس گفت.

آنتونی اسکاراموچی ، مدیر ارتباطات سابق کاخ سفید با ترامپ ، که اغلب سخنان تندی علیه رئیس سابق خود دارد ، شدیدترین انتقاد خود را متوجه اعضای حزب جمهوری خواه که رفتار او را تحمل می کنند ، کرده است.

وی در توئیتر خود نوشت: “مقامات منتخب جمهوریخواه که به حمایت از ترامپ ادامه می دهند باید به همراه وی به اتهام خیانت محاکمه شوند”.

نویسنده روزنامه نگار آسوشیتدپرس است

ap

[ad_2]

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *