حریف روسی الکسی ناوالنی هنگام فرود در مسکو دستگیر شد

[ad_1]

رهبر مخالف روسیه الکسی ناوالنی وی همانطور که انتظار می رفت این روز یکشنبه پس از فرود در مسکو توسط پلیس بازداشت شد.

این سیاستمدار با بوسه از همسرش جولیا خداحافظی کرد ، که با او از آلمان به روسیه بازگشت و تقریباً 5 ماه پس از مسمومیت در ماه آگوست رنج می برد.

رهبر مخالف کمی قبل از دستگیری به مطبوعات گفت: “می توانم به شما بگویم که از بازگشت کاملا خوشحالم و این بهترین روز من در پنج ماه گذشته است.”

“همه از من س asksال می کنند شما ترسیده اید؟” “نه ، من نمی ترسم. ناوالنی لحظاتی پیش در فرودگاه ، پس از پیاده شدن از هواپیما ، به خبرنگاران گفت: “من با روحیه ای آرام از گمرک عبور می کنم ، سپس به خانه می روم زیرا می دانم که حق با من است و همچنین از شما می خواهم که نترسید.” اما مأموران او را دنبال کردند. به منطقه کنترل گذرنامه ، جایی که او در نهایت آنها او را دستگیر کردند.

هواپیمای ناوالنی امروز یكشنبه در تغییری كه در آخرین لحظه هنگامی كه انتظار می رفت در فرودگاه دیگری باشد ، در وسط یك دستگاه قوی پلیس ، در فرودگاه شرمتیوو مسكو فرود آمد.

پرواز DP936 از برلین ناوالنی را پس از نزدیک به پنج ماه معالجه در آلمان پس از مسموم شدن در سیبری با یک ماده سمی نظامی ، که وی را به گردن ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه می اندازد ، به مسکو بازگرداند.

حریف روسی الکسی ناوالنی و همسرش جولیا در هواپیمایی که این یکشنبه او را از برلین به مسکو برد.  عکس: رویترز

حریف روسی الکسی ناوالنی و همسرش جولیا در هواپیمایی که این یکشنبه او را از برلین به مسکو برد. عکس: رویترز

ناوالنی این را می دانست با دستگیری احتمالی روبرو بود، اما هنوز تصمیم گرفت که به کشورش برگردد.

سرویس زندان فدرال روسیه (SFP) که دستور بازداشت و دستگیری علیه این سیاستمدار مخالف را صادر کرده است ، دستگیری وی را تأیید کرده است.

SFP ناوالنی را به i متهم می کندn شرایط مجازات تعلیقی را داشته باشد 3.5 سال ، که در سال 2014 علیه وی صادر شد و از قوه قضائیه خواست که دستور پذیرش وی در زندان را صادر کند.

SFP در بیانیه ای گفت مخالف ، “تا زمان تصمیم دادگاه بازداشت خواهد شد”.

دستگیری های دیگر

پیروان و متحدان او زود در فرودگاه ونوکوکو مسکو ، جایی که انتظار می رفت وارد آنجا شود ، منتظر او بودند. چندین نفر از نزدیکان ناوالنی در میانه یک عملیات عظیم پلیس دستگیر شدند.

ایوان دژانوف ، یکی از نزدیکترین افراد حریف ، در توییتر خود گفت: “لیوبوف سوبول ، روسلان شاودینوف ، وکیل الکسی مولوکوئدوف ، دستیار ناوالی ایلیا پاژوموف ، مدیر مبارزات انتخاباتی آناستازیا کادتووا و کنستانتین کوتوف دستگیر شدند.”

پلیس روسیه قبل از ورود الکسی ناوالنی ، یک عملیات شدید در فرودگاه ونوکوو مسکو آغاز کرد.  عکس: AP

پلیس روسیه قبل از ورود الکسی ناوالنی ، یک عملیات شدید در فرودگاه ونوکوو مسکو آغاز کرد. عکس: AP

ویدئویی که توسط رسانه MBHh مخالف منتشر شده است ، پلیس را در حال اسکورت چندین نفر ، از جمله لیوبوف سوبول ، چهره ای در حال افزایش در مخالفت روسیه که چند هفته پیش دستگیر شد ، نشان می دهد.

سرانجام ، هواپیمایی که در آن مردی که به یکی از دشمنان اصلی کرملین تبدیل شد ، وارد فرودگاه دیگری شد.

قبل از عزیمت برلین ، ناوالنی از آلمان و به ویژه کار تیم پزشکی در بیمارستان شریت در صوفیه و فیزیوتراپیست هایی که وی را معالجه می کردند ، تشکر کرد.

دشمن روسی در یک پرواز داخلی در تاریخ 20 آگوست سقوط کرد. به گفته نزدیکان و دوستان وی ، رهبر سیاسی مسموم شد. و آنها مستقیماً دولت روسیه را راهنمایی كردند.

پلیس مسکو یکی از هواداران الکسی ناوالنی را در فرودگاه ونوکوو مسکو امروز یکشنبه ، کمی قبل از ورود رهبر مخالف ، دستگیر کرد.  عکس: خبرگزاری فرانسه

پلیس مسکو یكی از پیروان الکسی ناوالنی را در فرودگاه ونوكوو مسكو امروز یكشنبه ، كمی قبل از ورود رهبر مخالف دستگیر كرد. عکس: خبرگزاری فرانسه

سپس وی را برای مداوا به هوا به برلین منتقل كردند ، در آنجا تحقیقات به این نتیجه رسید كه توسط نوویچوك ، یك عامل عصبی كه در زمان شوروی علیه دشمنان استفاده می شد ، مسموم شده است.

اتحادیه اروپا پس از آنکه آزمایشگاه های آلمان ، فرانسه و سوئد دریافتند که ناوالنی با نوویچوک مسموم شده است ، ماه اکتبر چندین مقام ارشد نزدیک به ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه را تحریم کرد.

ناوالنی سرویس امنیت فدرال روسیه (FSB) ، جانشین اصلی KGB اتحاد جماهیر شوروی را به مسئولیت مستقیم سو directly قصد خود متهم می کند.

رئیس جمهور روسیه بارها این اتهامات را رد کرده است.

منبع: EFE و DPA

CB

[ad_2]

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *