حداقل 34 کشته و بیش از 600 زخمی

[ad_1]

منابع رسمی این جمعه گفتند که در زلزله 6.2 ریشتری که صبح زود در جزیره سولاوسی ، در منطقه مرکزی مجمع الجزایر اندونزی رخ داد ، حداقل 34 نفر کشته و 637 زخمی شدند.

این زمین لرزه ، که بعد از ساعت 2:00 به وقت محلی (19:00 به وقت گرینویچ پنجشنبه) رخ داد ، ساکنان را در خواب غافلگیر کرد و خسارت زیادی به چندین شهر در منطقه با ریزش ساختمان ها و فروریختن پل ها؛ و حدود 15000 آواره

وی در بیانیه ای گفت: عملیات نجات به کندی انجام می شود و به دلیل کمبود ماشین آلات سنگین و قدرت برای جستجوی قربانیان احتمالی در میان بیش از 300 خانه فروریخته و همچنین یک هتل ، بیمارستان و دفتر ولسوال با مشکلات عدیده ای روبرو است.

شهر ماموجو ، 36.1 کیلومتری شمال مرکز زمین لرزه ، بیشترین آسیب را دیده است و در حال حاضر 26 مورد مرگ گزارش شده است ، اگرچه تعداد مجروحان بیش از 100000 نفر در این شهر را نشان نمی دهد.

هشت مرگ دیگر مربوط به یک شهر است ماژنه59.5 کیلومتری جنوب مرکز زلزله و در آن حداقل 637 نفر زخمی شده اند.

سازمان زمین شناسی ایالات متحده ، که فعالیت لرزه ای جهانی را ثبت می کند ، واقع در یک مرکز اصلی با عمق 18 کیلومتر.

امدادگران در حال جستجوی بازماندگان در زیر آوار هستند.  عکس: AP.

امدادگران در حال جستجوی بازماندگان در زیر آوار هستند. عکس: AP.

دوكوريتا كارناواتي ، مدير گروه اقليم شناسي و ژئو فيزيك ، گفت كه تحليل هايي كه او با آن روبرو است مي تواند پس لرزه هاي شديدي را ايجاد كند ، از اين رو او از جمعيت خواست تا از ساختمان هاي بلند كه ممكن است در زمين لرزه هاي جديد فرو ريزند ، جلوگيري كنند.

لرزش شدید که بین 5 تا 7 ثانیه طول کشید و قبل از آن زمین لرزه ای جدید با قدرت 5.9 ریشتر رخ داد بیش از دوازده ساعت زودتر ، این نیز باعث حداقل 3 زمین لغزش شده است ، که نجات و توزیع کمک را دشوار می کند.

در سپتامبر 2018 ، زمین لرزه ای به بزرگی 7.5 ریشتر جزیره سولاوسی را لرزاند و باعث ایجاد سونامی شد که باعث بیش از 2،000 کشته و 200000 آواره در شهرهای پالو و دونگالا شد.

اندونزی در به اصطلاح “حلقه آتش اقیانوس آرام” واقع شده است ، منطقه ای با فعالیت شدید لرزه ای و آتشفشانی که هر ساله حدود 7000 زمین لرزه در آن ثبت می شود که بیشتر آنها متوسط ​​است.

با اطلاعات از EFE.

JPE

[ad_2]

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *