حداقل یک کشته وجود دارد

[ad_1]

شبه نظامیان فلسطینی راه اندازی کرده اند انفجار موشک به تل آویو ، که باعث شد مرگ حداقل یک نفر در رامات گان ، نزدیک شهر اسرائیل ، جایی که امروز شنبه هشدارهای ضد هوایی به صدا درآمد.

مرگ این مرد ، حدود 50 ساله ، توسط پلیس و سرویس اورژانس اسرائیل مگوئن دیوید آدوم تأیید شد و از زمان آغاز تشدید در دوشنبه گذشته منجر به ده مرگ در اسرائیل شد.

تأثیرات رمات گان برای سالها نزدیکترین تأثیر به تل آویو ، دومین شهر پرجمعیت این کشور بوده و هم اکنون یکی از اهداف اصلی شبه نظامیان فلسطینی در غزه است.

علاوه بر تل آویو ، آخرین موج موشک های شلیک شده از این محوطه به صدا در آمده است هشدارهای حمله هوایی در شهرهای مختلف اسرائیل مرکزیو حتی در نزدیکی شهر نابلس فلسطین ، در کرانه باختری اشغالی.

ویدئوهایی که در شبکه های اجتماعی در حال چرخش است ، خسارات وارده در منطقه رامات گان ، با ایجاد آتش سوزی در ساختمان ، آوارهای خیابان و شکستن شیشه های زیادی در مشاغل منطقه را نشان می دهد. فیلم های دیگر صحنه های وحشت در سواحل را نشان می دهد ، در حالی که مردم برای پوشش خود در حال اجرا هستند.

به گزارش روزنامه پست اورشلیم همچنین تأثیرات آن در ناحیه ریشون لسیون ، در منطقه شهری تل آویو و نزدیک فرودگاه بین المللی بن گوریون گزارش شده است.

از ابتدای درگیری ، آنها به اطراف پریدند 2300 موشک بر اساس اسرائیل از غزه ، طبق ارتش دولت یهود. وی همچنین تصریح کرد که 1000 نفر توسط سیستم موشکی گنبد آهنین رهگیری شدند ، در حالی که حدود 380 نفر در غزه سقوط کردند.

به همین ترتیب ، عنوان شده است که در ساعت های اخیر ، گنبد آهنین یک پهپاد انفجاری را که از غزه به داخل خاک اسرائیل پرتاب شده ، رهگیری و سرنگون کرده است.

بمب گذاری های جدید

از سوی دیگر ، هواپیماهای جنگی اسرائیلی در پایان یک روز خونین در کرانه باختری و ناآرامی های بی سابقه در اسرائیل ، در جمعه شب تا اوایل صبح شنبه ، هنگامی که درگیری با گروه های فلسطینی از سر گرفته شد ، چندین هدف را در مرکز غزه بمباران کردند.

به گفته مقامات تشکیلات خودگردان فلسطین ، از روز دوشنبه دست کم 126 فلسطینی کشته شده اند که 31 نفر از آنها خردسال و 950 نفر زخمی شده اند. این شنبه، ده نفر از یک خانواده منابع پزشکی گفتند که آنها در یک بمب گذاری در اسرائیل کشته شدند.

هشت کودک و دو زن که همگی از خانواده ابوخطاب بودند ، در اردوگاه پناهجویان الشاطی جان خود را از دست دادند که ساختمان سه طبقه آنها پس از حمله اسرائیل فرو ریخت.

اسرائیل به غزه حمله می کند و نیروهای اضافی را به مرزها اعزام می کند ، جمعیت فلسطین فرار می کند

ارتش اسرائیل روز شنبه اعلام کرد که در “حملات شبانه” موشک ها “دفتر عملیاتی” حماس را در نزدیکی مرکز غزه بمباران کرده است.

وی همچنین در “توییتر” و همچنین مراکز پرتاب موشک “زمین به زمین” و “دو گروه تروریست” یک “مرکز اطلاعات نظامی” را بمباران کرد.

در همین حال ، سخنگوی نیروهای دفاعی اسرائیل گفت که از بعد از ظهر جمعه تا صبح شنبه حوالی 200 پرتاب از نوار غزه به خاک اسرائیل ، که حدود 30 نفر از آنها در محاصره ساحلی سقوط کردند ، در حالی که سیستم ضد موشکی ، گنبد آهنین بیش از 100 موشک را رهگیری کرد.

اسرائیل دوباره اهداف حماس را در غزه مورد اصابت قرار داد.  عکس: رویترز

اسرائیل مجدداً اهداف حماس را در غزه مورد اصابت قرار داد. عکس: رویترز

گروه های فلسطینی از روز دوشنبه که تنش ها آغاز شد ، آتش شلیک می کنند بیش از 2000 موشک علیه اسرائیل، با تعادل 9 کشته ، از جمله یک صغیر و یک سرباز ، و 560 نفر زخمی شده است. طبق گفته ارتش ، سپر ضد موشکی “گنبد آهنین” حدود 90٪ از گلوله ها را رهگیری کرده است.

علی رغم درخواست های بین المللی برای آتش بس ، بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی هشدار داد که ارتش وی “شکست های جدی” را به جنبش تروریستی حماس ، که کنترول غزه را کنترل می کند ، تحمیل کند. وی گفت: “آنها هزینه آن را پرداخت می كنند و گران ادامه می دهند. هنوز تمام نشده است.”

سیل موشک از غزه

درگیری جدید پس از حمله موشکی از غزه علیه اسرائیل در همبستگی با بیش از 700 فلسطینی مجروح در شورش با پلیس اسرائیل در صفحه مساجد در بیت المقدس شرقی ، بخش فلسطینی ها که از سال 1967 توسط اسرائیل اشغال شده بود ، آغاز شد.

ناآرامی ها در esplanade ، سومین مکان مقدس اسلام ، با تنش و درگیری در بیت المقدس شرقی به اوج خود رسید ، عمدتا به دلیل تهدید تبعید خانواده های فلسطینی به شهرک نشینان یهودی در محله شهر مقدس.

اسرائیل از روز دوشنبه در واکنش به شلیک موشک در اورشلیم توسط شاخه مسلح حزب اسلامگرای حماس که این منطقه را اداره می کند و دیگر گروههای مسلح فلسطین ، غزه را بمباران کرد.

تیم های اضطراری اسرائیل در محلی هستند که موشک شلیک شده از نوار غزه به شهر مرکزی رامات گان در نزدیکی تل آویو ، اسرائیل اصابت کرد.  عکس: EFE / EPA / ABIR SULTAN

خدمه اورژانس اسرائیل در محل موشک شلیک شده از نوار غزه هستند که به شهر مرکزی رامات گان در نزدیکی تل آویو ، اسرائیل اصابت کرد. عکس: EFE / EPA / ABIR SULTAN

به طور کلی ، اسرائیل در حال بمباران است حدود 800 هدف، به ویژه شبکه تونل های زیرزمینی که به جنگنده ها و رهبران حماس اجازه می دهد سفر کنند و “تیپ تروریستی” مسئول شلیک موشک.

جریان گلوله باران و دودهای قابل مشاهده برای کیلومترها اطراف ، ساختمانهای آپارتمانی را به ویرانه هایی در قلمرو کوچک فلسطین تبدیل کرده است ، جایی که دو میلیون فلسطینی در آن جمع شده اند.

درگیری ها بین فلسطینی ها و اسرائیلی ها در کرانه باختری ، از رام الله تا حبرون و در کل سرزمینی که از سال 1967 توسط اسرائیل اشغال شده است ، تکرار شده است.

به گفته ارتش اسرائیل ، که روز شنبه خبر حمله جدید با چاقو را هنگام “شورش خشونت آمیز” در نابلس اعلام کرد ، فلسطینی پس از تلاش برای ضربات چاقو یک سرباز در شمال رام الله کشته شد.

تنش های جدید در طول شب در منطقه شوافات در بیت المقدس شرقی گزارش شد ، جایی که معترضان جوان فلسطینی توسط پلیس اسرائیل با گاز اشک آور سرکوب شدند.

با همه این اوصاف ، شورش هایی بین اعراب و یهودیان در شهرهای مختلف کشور به وجود آمد. حدود 1000 افسر پلیس برای تقویت امنیت اعزام شده اند و طی روزهای گذشته بیش از 450 نفر از یهودیان و عرب ها دستگیر شده اند.

در لود ، یهودیان و اعراب شب چهارم خود را تجربه کردند.

فلسطینی ها به حمله اسرائیل اعتراض کردند.  عکس: خبرگزاری فرانسه

فلسطینی ها به حمله اسرائیل اعتراض کردند. عکس: خبرگزاری فرانسه

نتانیاهو با اعلام اعزام نیروهای جدید گفت: معترضان عرب اسرائیلی “یک اقلیت قابل توجه هستند که روابط بافته شده بین یهودیان و اعراب را از بین می برد.” اعراب اسرائیلی فلسطینی هستند که پس از ایجاد اسرائیل در سال 1948 در سرزمین خود باقی ماندند.

همچنین در مرز اسرائیل و لبنان ، سربازان اسرائیلی به سمت معترضان لبنانی که موفق شدند برای مدت کوتاهی به خاک اسرائیل نفوذ کنند ، تیراندازی کردند. یکی از اعضای حزب الله که در این تظاهرات شرکت داشت به ضرب گلوله کشته شد.

سه موشک شبانه از سوریه ، یکی دیگر از همسایگان اسرائیلی شلیک شد و خسارتی به آنها وارد نشد.

سازمان ملل به دنبال راهی برای برون رفت از بحران خاورمیانه است

شورای امنیت سازمان ملل متحد روز یکشنبه در معرض تشدید قرار خواهد گرفت ، در حالی که سفیر آمریکا اعلام کرد هادی عمرو نماینده آمریکا در روابط اسرائیل و فلسطین روز جمعه وارد اسرائیل می شود.

منبع دیپلماتیک به نقل از روزنامه زمان اسرائیل تأیید کرد که تلاش برای مذاکره انجام شده است آتش بس بین اسرائیل و حماس محاسبه کرد که در میانجیگران خوش بینی محتاطانه وجود دارد که طرفین ظرف چند روز به توافق برسند.

خالد مشعل رهبر سیاسی حماس به یک خبرگزاری ترکیه ای گفت که این گروه تروریستی در غزه آماده آتش بس است ، اما پاسخی از اسرائیل دریافت نکرده است.

یک مقام اطلاعاتی مصر آشنا به گفتگوها به آسوشیتدپرس گفت. اسرائیل یک پیشنهاد مصر را رد کرده است آتش بس یک ساله با حماس ، که در صورت پذیرش ، نیمه شب پنجشنبه آغاز می شود.

این مقام رسمی توضیح داد که اسرائیل می خواهد آتش بس را به تعویق بیندازد تا زمانی که بتواند توانایی های نظامی حماس و جهاد اسلامی را از بین ببرد.

GRB

همچنین ببینید

شعله های قرمز در آسمان ، بمب و فریاد: شواهد چشمگیر از نوار غزه

درگیری اسرائیل و حماس خشم روز شنبه را در پاریس تهدید می کند: ممنوعیت تظاهرات[ad_2]

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *