حتی اگر استیضاح تصویب شود ، نمی توان دونالد ترامپ را قبل از روی کار آمدن جو بایدن برکنار کرد

[ad_1]

در حالی که مجلس نمایندگان ایالات متحده روز چهارشنبه در مورد استیضاح جدید علیه دونالد ترامپ رئیس جمهور بحث و گفتگو کرد و آماده رأی گیری شد ، رهبر سنا تصریح کرد که مجلس نمایندگان تا سه شنبه 19 ژانویه ، یک روز قبل از روی کار آمدن جو باید ، دموکرات ، جلسه دیگری نخواهد داشت. .

سخنگوی وی داگ آندرس چهارشنبه در توییتر تأیید کرد ، میچ مک کانل رهبر جمهوری خواه سنا قبل از پایان تعطیلات خود در 19 ژانویه مجلس عالی را تشکیل نمی دهد تا استیضاح ترامپ را بررسی کند.

مجلس نمایندگان در حال بحث درباره اقدامی برای استیضاح ترامپ به دلیل “تحریک” وی به خشونت هفته گذشته است که منجر به تصرف پایتخت ، مقر کنگره شد.

در مورد مجلس عوام ، اکثریت دموکرات ها هستند ، بنابراین انتظار می رود این قطعنامه که به ترامپ جنایات و تخلفات جدی مربوط به استیضاح را توجیه می کند ، تصویب شود.

تأیید مک کانل مبنی بر اینکه وی حداقل تا نوزدهم این ماه مجلس سنا را دعوت نخواهد کرد از نظر اصولی ترک می شود شانسی وجود ندارد ابتکار دموکراتیک قبل از اینکه بایدن دموکرات جایگزین ترامپ شود ، تصویب شد.

معترضین به مخالفت با ترامپ در مقابل برج پایتخت امروز چهارشنبه ، با تابلویی خواستار استعفا شدند.  عکس: خبرگزاری فرانسه

معترضین به مخالفت با ترامپ ، جلوی پایتخت ، امروز چهارشنبه ، با نشانه ای برای استعفای وی. عکس: خبرگزاری فرانسه

برای نانسی پلوسی ، “ترامپ باید برود”

رئیس مجلس عوام ایالات متحده ، نانسی پلوسی ، دموکرات ، امروز چهارشنبه اطمینان داد که دونالد ترامپ “باید برود” زیرا او “خطر واضح و فعلی” برای کشور است ، در بحث قبل از رای گیری در دادگاه جدید. سیاستمداری علیه رئیس جمهور متهم به “تحریک قیام”.

پلوسی اندکی قبل از رای گیری ، که انتظار می رود برگزار شود ، گفت: “ما می دانیم که رئیس جمهور ایالات متحده این قیام ، این شورش مسلحانه علیه کشور مشترک ما را تحریک کرده است. او باید برود. او خطری آشکار و خطرناک برای ملتی است که همه ما دوستش داریم.” استیضاح به لطف اکثریت دموکراتیک در مجلس نمایندگان.

پلوسی افزود: “پس از انتخابات ریاست جمهوری در ماه نوامبر ، انتخاباتی که توسط رئیس جمهور از دست رفت ، (ترامپ) بارها و بارها در مورد نتیجه دروغ گفت” ، تلاش کرد روند انتخابات را زیر سوال ببرد. وی گفت: “وی همچنین” خلاف قانون اساسی به دنبال تأثیرگذاری بر مقامات دولتی “است تا پیروزی جو بایدن را خنثی کند.

ایالات متحده چند دقیقه بعد زندگی می کند تنش سیاسی بی سابقه حوادث اخیر پس از حمله خشونت آمیز کاپیتول توسط جمعیتی از طرفداران ترامپ و کمتر از یک هفته قبل از مراسم رسمی پخش 20 ژانویه که در آن بایدن ، دموکرات ریاست جمهوری را به عهده خواهد گرفت.

مصوبه استیضاح چهار صفحه ای ارائه شده در این دوشنبه بر اساس است شعارهای التهابی رئیس جمهور و در دروغهایی که او در مورد پیروزی بایدن در انتخابات ریاست جمهوری منتشر کرد ، از جمله تظاهراتی در کاخ سفید در همان روز حمله 6 ژانویه به پایتخت برای تشکیل پرونده ای برای جنایات جدی و تخلفات ، همانطور که قانون اساسی خواسته است.

گارد ملی قبل از افتتاح جو بایدن در روز چهارشنبه ، 20 ژانویه ، در حال آماده سازی این چهارشنبه در پایتخت برای افزایش امنیت در داخل و خارج ساختمان است.  عکس AP

گارد ملی قبل از افتتاح جو بایدن در روز چهارشنبه ، 20 ژانویه ، در حال آماده سازی این چهارشنبه در داخل پایتخت برای افزایش امنیت در داخل و خارج ساختمان است. عکس AP

ترامپ در مواجهه با جایگاه احتمالی خود در تاریخ ، به نمایندگان مجلس هشدار داد كه عقب نشینی كنند و اشاره كرد كه این استیضاح ، نه اقدامات او در اطراف شورشهای خونین ، باعث تقسیم این كشور شده است.

ترامپ روز سه شنبه در اولین اظهارات مطبوعاتی خود پس از حوادث خشونت بار هفته گذشته گفت: “برای ادامه این مسیر ، من معتقدم که این خطری بزرگ برای کشور ما محسوب می شود و خشم بزرگی را برانگیخته است.”

جمهوری خواهان علیه ترامپ

حداقل پنج جمهوری خواه ، از جمله سوم در سلسله مراتب مجلس نمایندگان ، لیز چنی از وایومینگ ، تحت تأثیر منطق رئیس جمهور و اعلام کرد که آنها به استیضاح رای خواهند داد ، تقسیم رهبری جمهوری و خود حزب.

چنی ، دختر معاون رئیس جمهور سابق دیک چنی ، در بیانیه ای گفت: “رئیس جمهور ایالات متحده مردم را دعوت کرده ، مردم را جمع کرده و شعله های این حمله را برافروخته است.” “رئیس جمهور ایالات متحده ، که مسئول او و قسم او قبل از قانون اساسی است ، هرگز خیانت بزرگتری انجام نشده است.”

گفته می شود که میچ مک کانل ، رهبر جمهوریخواهان مجلس علیا ، از کنتاکی از ترامپ عصبانی است و مشخص نیست که روند سنا چگونه توسعه می یابد. در مجلس نمایندگان ، کوین مک کارتی ، رهبر حزب کالیفرنیا و متحد برجسته ترامپ تلاش کردند سانسور سبک تری را ارائه دهند ، اما این گزینه با شکست روبرو شد.

رئیس جمهور خواستار آرامش است

در همین حال ، هنگامی که کنگره در مورد بحث برای پیشبرد روند استیضاح بحث می کرد ، رئیس جمهور ترامپ پس از فراگیری “اطلاعات مربوط به تظاهرات جدید” که خواستار روز مداخله بود ، از “همه آمریکایی ها” برای “کاهش تنش” و جلوگیری از خشونت کمک گرفت. در دفتر بایدن.

ترامپ در یادداشتی خطاب به شبکه فاکس ، با تکرار مخالفت خود با “خشونت از هر نوع” ، گفت: “لطفا از خشونت و تخریب استفاده نکنید.”

وی گفت: “با توجه به نشانه های تظاهرات جدید ، از خشونت و تخریب استفاده نکنید. این چیزی نیست که من از آن حمایت می کنم و ایالات متحده نیز پشتیبانی نمی کند. من از همه آمریکایی ها می خواهم که به کاهش تنش کمک کنند. متشکرم ،” به پیروزی بایدن اعتراف نكند و اتهاماتی را كه وی هفته گذشته خشونت را تشویق كرده رد می كند.

منبع: EFE ، ANSA و AP

CB

[ad_2]

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *