جک ما ، میلیاردر چینی ، مالک علی بابا ، که به لطف افتاد

[ad_1]

سوال محل زندگی جک ما در آن زمان در همه درگاه های خبری جهان بازتاب داشت.

واقعیت دشوار این است که میلیاردر ، بنیانگذار و صاحب کنگره فناوری Alibaba دو ماه بدون حضور در جمع. آخرین حضور او در یک رویداد آنلاین بود که در تاریخ 31 اکتبر پخش زنده شد.

فرضیه اصلی این است که ما مورد پسند دولت قرار گرفت از چین پس از سخنرانی در شانگهای ، جایی که او انتقاد شدید از سیستم نظارتی چین را ابراز کرد.

به نظر می رسد شی جین پینگ ، رئیس جمهور چین در پیشبرد تشدید اقدامات انحصار طلبی پیشگام است.  عکس: رویتر.

به نظر می رسد شی جین پینگ ، رئیس جمهور چین در پیشبرد تشدید اقدامات انحصار طلبی پیشگام است. عکس: رویتر.

پکن سخنان تند ما را دوست نداشت ، وی گفت که “چین هیچ خطر مالی سیستمی ندارد فقط به این دلیل که فاقد سیستم است و این همان خطر است.”

وی همچنین بانک های چینی را متهم کرد که با “ذهنیت بانکی” فعالیت می کنند ، اما در واقع “نوآوری خوب از قوانین نمی ترسد ، بلکه از قوانین منسوخ شده”.

اندکی پس از ارائه وی و چند روز بعد دولت IPO شرکت وی Ant Group را مسدود کردو تحقیقات ضد انحصاری علیه علی بابا را آغاز کرد.

اگرچه روشن است که دولت شی جین پینگ تصمیم گرفته است با مخالفت ما کار کند و به دنبال کنترل دقیق تر شرکت هایی است که جرات انتقاد از جنبه های سیاست وی را دارند ، اما حقیقت این است که به نظر می رسد دولت نیز از این واقعیت استفاده کرده است که میلیاردرها به عنوان بنیانگذار Alibaba تولید کردند کینه بیشتر و بیشتر در بخشهای زیادی از جامعه چین.

جک ما ، یک میلیاردر رسوا.  عکس: AP

جک ما ، یک میلیاردر رسوا. عکس: AP

طبق یادداشت ج نیویورک تایمز، به نظر می رسد یکی از دلایل اصلی نارضایتی این احساس است که فرصت هایی که باعث رشد ما می شود به طور فزاینده ای کم و کمتر در دسترس شهروندان دائمی است.

در حالی که میلیاردرهای چین بیش از ایالات متحده و هند دارای میلیاردر است ، تخمین زده می شود حدود 600 میلیون نفر از مردم این کشور ماهانه كمتر از 150 دلار درآمد داشته باشند. میزان مصرف در این کشور در 11 ماهه سال 2020 تقریبا 5 درصد کاهش یافته است ، اما تخمین زده می شود که مصرف لوکس نزدیک به 50 rose افزایش یافت در مقایسه با سال 2019

دسترسی به اولین خانه خود در مهمترین شهرها برای جوانان ، حتی افراد با تحصیلات عالی و دسترسی به شغل مناسب ، به طور فزاینده ای دشوار است.

از سوی دیگر ، نسل های جوان مجبور شدند به وام هایی از شرکت هایی مانند Ma’s Ant Group متوسل شوند که تولیدکننده نیز هستند کینه و عصبانیت.

عکسی از جک ما از سال 2019 ، زمانی که او همچنان مورد پسند تماشاگران قرار گرفت.  عکس: AP

عکسی از جک ما از سال 2019 ، زمانی که او همچنان مورد پسند تماشاگران قرار گرفت. عکس: AP

جک ما به عنوان چهره ای قابل تحسین در چین شناخته می شد. او در سال 2017 در یک فیلم با ستاره های چینی در نقش یک استاد کونگ فو بازی کرد و با ستاره پاپ فی وونگ آواز خواند.

برای جوانان بلند پرواز کشور ، ظهور آنها چشم انداز موفقیت بود که می توانست به لطف انفجار سرمایه داری کشور بدست آید.

اما اخیراً اعتبار وی رو به زوال است. در شبکه های اجتماعی ، مصادیق ضد وی به همه جهات پرواز می کنند: از “شرور” تا “سرمایه دار شیطانی” و “شبح خونگیری”.

در مقالات ژورنالیستی اختصاص داده شده به چهره وی ، اظهارات بیشتر و بیشتری درباره یکی از معروف ترین عبارات کارل مارکس وجود دارد: “کارگران جهان ، متحد شوید!”

به نظر می رسد دولت شی جین پینگ بیش از این آماده است این موج نارضایتی دور می شود. در جلسه حزب کمونیست در ماه دسامبر ، یکی از مهمترین سیاستهای اقتصادی مورد بحث ، ضرورت بود تقویت اقدامات ضد انحصاری برای جلوگیری از “رشد سرمایه بی رویه”.

برای برخی از تحلیلگران ، تصمیم پکن در مخالفت با جک ما ممکن است نشانه ای باشد نقطه خم شدن در روابط بین دولت و بازرگانان چینی.

رئیس جمهور شی جین پینگ به صراحت گفت که چه نوع تاجری را برای چین متصور است. در ماه دسامبر ، او یک موزه را که به ژانگ ژیان ، یک تاجر صنعتی که بیش از یک قرن پیش زندگی می کرد ، اختصاص داد.

یکی از دلایلی که باعث شهرت ژانگ شد این بود که وی علاوه بر کسب درآمد به توسعه شهر خود نانتونگ کمک کرد و صدها مدرسه را افتتاح کرد.

در ژوئیه گذشته ، شی قبلاً در ملاقات با بازرگانان از ژانگ به عنوان چهره ای لذت بخش یاد کرده بود ، پیامی که برخی از آن به عنوان راهی برای گفتن آن تفسیر کردند میهن پرستی باید قبل از سود باشد.

پیش بینی اینکه دولت چین در تلاش برای تنظیم مقررات شرکت ها تا کجا پیش خواهد رفت هنوز دشوار است ، اما مشخص است که این کار وجود دارد جبهه طوفانی در افق.

نقاشی کلارین

[ad_2]

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *