جو بایدن فروش اسلحه به اسرائیل به ارزش 735 میلیون دلار را مجاز دانسته است

[ad_1]

دولت ایالات متحده تصویب کرده است فروش اسلحه به ارزش 735 میلیون دلار برای اسرائیل. در حالی که کنگره قبلاً از توافق نامه مطلع شده بود ، خبر فقط در ساعات آخر منتشر شد، در میان افزایش تنش ها میان نیروهای اسرائیلی و شبه نظامیان فلسطینی در نوار غزه.

این توافق نامه که شامل تأمین سلاح های دقیق خواهد بود ، طبق گفته منابع مختلفی که روزنامه مشورت کرده است ، در تاریخ 5 مه توسط دولت جو بایدن در کنگره اطلاع داده شد. واشنگتن پست. بنابراین ، تقریباً یک هفته قبل از شروع حملات کراس اوور در دو طرف مرز غزه.

دولت موظف است این نوع توافق نامه را به قانون اعلام کند و معمولاً تا زمان تصویب غیررسمی کنگره از آن فراتر نمی رود. قانونگذاران پس از ابلاغ ، 20 روز برای ایراد گرفتن.

چند تن از نمایندگان کنگره آمریكا از اینكه فروش اسلحه به اسرائیل در جریان افزایش درگیری ها در نوار غزه صورت گرفته ابراز نارضایتی كرده اند.  عکس: رویتر

چندین نماینده کنگره آمریکا از اینكه فروش اسلحه به اسرائیل در جریان افزایش درگیری ها در نوار غزه صورت گرفته ابراز نارضایتی كرده اند. عکس: رویتر

چندین کنگره پیش از این ناراحتی خود را ابراز کرده اند برای این مرحله ، علیرغم این واقعیت که طبقه سیاسی آمریکایی به طور سنتی اسرائیلی بوده و پیام هایی را حفظ کرده است که در عمل در هر دو طرف طیف سیاسی ، اعم از دموکراتیک و جمهوری رایج است.

یک دموکرات که عضو کمیته امور خارجه پارلمان است ، هم ماهیت توافق نامه و هم زمان اعلام آن را زیر سوال برد.

“اجازه دادن به این طرح برای فروش بمب های هوشمند بدون فشار بر اسرائیل برای موافقت با آتش بس ادامه یابد فقط کشتار را افزایش می دهدگلهگذاری کرد.

این منبع نه تنها مرگ “بسیاری از غیرنظامیان” در نوار در نتیجه بمباران اسرائیل ، بلکه همچنین تخریب ساختمانی که دفاتر آژانس خبری آمریکایی در آن قرار دارد را برجسته می کند. آسوشیتدپرس.

بایدن یک مقام ارشد دولتی را به منطقه فرستاد تا از نزدیک شاهد تحولات تنش ها باشد با نخست وزیر اسرائیل تماس برقرار می کند، بنیامین نتانیاهو و محمود عباس ، رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین.

ساکن فعلی کاخ سفید هنوز تعریف سیاست خود را در مورد این درگیری کامل نکرده است حرکات مداوم ارائه شده به اسرائیل توسط سلف خود ، دونالد ترامپ ، که حتی دستور انتقال سفارت آمریکا از تل آویو به اورشلیم را صادر کرد.

منبع: آژانس ها

همچنین ببینید

اسرائیل بمباران غزه را متوقف نمی کند: بیش از 200 کشته در یک هفته

ایالات متحده به اسرائیل هشدار می دهد که هیچ مدرکی وجود ندارد که حماس در ساختمان تخریب شده پازاردجیک در غزه بوده باشد

[ad_2]

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *