جو بایدن طرحی را علیه قحطی فزاینده در ایالات متحده به دلیل بیماری همه گیر آغاز کرده است

[ad_1]

جو بایدن ، رئیس جمهور جدید ایالات متحده ، بحران اقتصادی و اجتماعی چشمگیر در قدرت پیشرو جهان را توصیف کرد و در روز جمعه طرحی عظیم را برای کمک به خانواده ها ، جوامع و مشاغل تحت تأثیر همه گیر آغاز کرد. بایدن گفت: “این فقط یک الزام اخلاقی نیست ، بلکه یک ضرورت اقتصادی است.”

با کمال هریس معاون رئیس جمهور ، دموکرات ها در کاخ سفید بسته 1.9 تریلیون دلاری را برای ارسال به کنگره ، جایی که دموکرات ها اکثریت دارند ، اعلام کردند. او ساعاتی پس از روی کار آمدن ، یکی از بالاترین اولویت هایی را که برای دوره خود تعیین کرده است متمرکز است: توقف انتشار ویروس و ارائه خدمات مراقبت های اضطراری به افراد آسیب پذیر

رئیس جمهور جدید هشدار داد: “ما باید اکنون اقدام کنیم” ، گفت: این زمان فوق العاده ای است که به فوریت نیاز به نیروهای دولت ، احزاب ، کارگران ، اتحادیه ها ، وال استریت و مردم عادی برای اتحاد برای پایان دادن به بحران دارد.

در میان راه حل ها دو برابر شدن به 15 دلار در ساعت حداقل دستمزد است که در حال حاضر 7.25 دلار است. علاوه بر این ، آنها اعطای کمک هزینه کودک را تجزیه و تحلیل می کنند.

رئیس جمهور ایالات متحده بار دیگر بسته جدیدی از احکام را برای تسریع در حفاظت به دلیل صدمات ناشی از همه گیر امضا کرده است.  رویترز

رئیس جمهور آمریكا بار دیگر بسته جدیدی از احكام را امضا كرد تا به دلیل خسارات وارده به بیماری همه گیر سرعت در حفاظت افزایش یابد. رویترز

از اوایل پنجشنبه ، او یک سری دستورات اجرایی با هدف کنترل بیماری همه گیر امضا کرده بود ، با الزام به استفاده از قسمت پایینی در مناطق فدرال ، و همچنین شرط قرنطینه برای مسافران ورود به ایالات متحده. از کاخ سفید ، بایدن جمعه این روز تخمین زد که همه گیری ممکن است “600،000 کشته” به جا بگذارد. اکنون بیش از 400000 نفر وجود دارد و هر روز سوابق مرگ و میر وجود دارد.

همه گیری ، کشور را به یک وضعیت جدی سوق داد ، در تاریخ بی سابقه است. بیش از 10 میلیون نفر بیکار هستند ، 14 میلیون مستاجر عقب هستند ، 29 میلیون بزرگسال و حداقل هشت میلیون کودک با عدم امنیت غذایی دست و پنجه نرم می کنند.

بایدن ، به ویژه در جوامع آفریقایی-آمریکایی و آمریکای لاتین که بیشتر از همه آسیب دیده اند ، گفت: “ما باید به بحران قحطی در ایالات متحده حمله کنیم.” خانواده ها نمی توانند یک روز دیگر زنده بمانند. »رئیس جمهور توضیح داد که از هر هفت خانوار یک خانوار و از هر پنج خانوار آفریقایی آمریکایی و آمریکای لاتین بیش از یک خانوار در خرید غذا مشکل دارند.

این ابتکار از وزارت کشاورزی می خواهد تا برنامه های کمک غذایی فدرال و وزارت دارایی را برای اصلاح برنامه های خود به گونه ای تنظیم کند که این کمک ها به حدود هشت میلیون نفر برسد که از ابتدای شیوع همه گیر کمک دریافت نکرده اند.

این طرح پیش بینی می کند به عنوان یک رهایی موقتی از سختی ، به شهروندان چک جدیدی به ارزش 1400 دلار بدهد. این مبلغ علاوه بر 1200 دلار و 600 دلار دیگر مصوب در دولت دونالد ترامپ خواهد بود.

بایدن همچنین پیشنهاد کرده است که تعداد بیشتری از کارمندان فدرال به 15 دلار در ساعت افزایش یابد.

نانسی پلوسی ، عضو مجلس عوام ، این دوشنبه اتهامات استیضاح علیه دونالد ترامپ را در مجلس سنا ارائه خواهد کرد.  خبرگزاری فرانسه

نانسی پلوسی رئیس مجلس عوام ، که امروز دوشنبه اتهامات استیضاح علیه دونالد ترامپ را در مجلس سنا ارائه خواهد کرد. خبرگزاری فرانسه

این طرح همچنین به وزارت کار نیاز دارد تا روشن کند که کارگران حق دارند ، طبق قانون فدرال ، از انجام وظایفی “که سلامتی آنها را به خطر می اندازد و اگر چنین کنند ، هنوز واجد شرایط مزایای بیکاری هستند” خودداری کنند.

این بسته برای تصویب توسط کنگره ارسال خواهد شد ، جایی که دموکرات ها از قبل اکثریت را دارند و می توانند بدون مشکل پیش بروند ، اگرچه جمهوری خواهان ممکن است با افزایش هزینه های عمومی مخالفت کنند.

به گفته واشنگتن پست ، سناتورهای دموکرات همچنین در حال کار بر روی طرحی برای تهیه کمک هزینه کودک به فقیرترین بخش ها هستند (حد درآمد سالانه اعلام نشده است). این ودیعه ماهیانه 300 دلار برای کودکان زیر 6 سال و 250 دلار برای کودکان زیر 17 سال خواهد بود.

قانون گذاران امروز در سایر موضوعات مهم جذب خواهند شد. آنها با تصویب کابینه جدید پیش می روند ، زیرا در ایالات متحده بیشتر وزرا باید توسط سنا تأیید شوند. این جمعه ، آنها قبلاً به ژنرال بازنشسته لوید آستین به عنوان وزیر دفاع چراغ سبز نشان داده اند که اولین آفریقایی-آمریکایی خواهد بود.

اما حساس ترین کار روز دوشنبه انجام می شود. مجلس سنا در حال آماده سازی برای استیضاح قریب الوقوع ترامپ است که توسط مجلس نمایندگان متهم به “دامن زدن به قیام” در حمله به پایتخت در 6 ژانویه شد ، زمانی که گروهی از طرفداران رئیس جمهور سابق به ساختمان حمله کردند در میان موج خشونت ، کشتن 5 روح

چاک شومر رهبر اکثریت سنا اکنون اعلام کرده است که پروتکل استیضاح رئیس جمهور اسبق جمهوری خواه روز دوشنبه به مجلس عالی ارسال خواهد شد. رئیس مجلس عوام ، نانسی پلوسی ، اطمینان داد كه قانونگذاران دموكرات كه به عنوان دادستان خدمت خواهند كرد ، برای محاكمه قبل از 100 سناتور “آماده” هستند. این مجلس عالی است که باید تصمیم بگیرد که آیا ترامپ مقصر این موقعیت است یا حتی ممکن است فرصت حضور مجدد را به عنوان یک نامزد در سال 2024 از بین ببرد.

کاخ سفید می خواهد کنگره برای کاهش بحران ویروس کرونا ویرا عمل کند. اما محاکمه علیه ترامپ احتمالاً برنامه قانونگذاری بایدن را پیچیده می کند.

[ad_2]

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *