جو بایدن دونالد ترامپ را به “حمله کامل” به نهادهای دموکراتیک متهم می کند

[ad_1]

جو بایدن ، رئیس جمهور منتخب ایالات متحده ، بار دیگر رئیس جمهور فعلی دونالد ترامپ را در مورد حوادث جدی که روز چهارشنبه در کاپیتول اتفاق افتاد ، در یک روز آشفته که به چهار مرگ منجر شد ، اعلام کرد.

از این نظر ، دموکرات جمهوری خواه را به “حمله کامل” به نهادهای دموکراتیک متهم کرد و آنرا توصیف کرد “تروریست های داخلی” طرفداران ترامپ که به کنگره حمله کردند.

وی درباره تصرف كاپیتول ، كه وی آن را توصیف كرد ، گفت: “این بی نظمی نبود. اعتراض نبود. بیایید آنها را معترض بنامیم. آنها یك گروه شورشی ، شورشی ، تروریست داخلی بودند.” “یکی از تاریکترین روزهای تاریخ است از ملت ما “

وی افزود: “آنها از گروهی استفاده كردند تا صدای میلیونها آمریكایی را كه به اندازه كافی رأی دادند و در همه گیری رای دهند ، خاموش كنند.”

به گفته وی ، طرفداران ترامپ مرتکب شده اند “حمله به مقدس ترین تجارت آمریکا: اراده مردم را تصویب کنید. “

به این ترتیب ، بایدن به ترامپ روی آورد تا “تحریک جمعیت برای حمله به پایتخت ، تهدید مقامات منتخب (…) و حتی معاون رئیس جمهور (مایک پنس) برای جلوگیری از تصویب خواست ملت آمریکا توسط کنگره”.

وی شکایت کرد: “کاش می توانستیم بگوییم که این اتفاق را نمی بینیم. اما این درست نیست. ما قادر به دیدن آن بودیم.”

وی همچنین گفت که مقامات نسبت به شرکت کنندگان در تظاهرات ضد نژادپرستی ، که سال گذشته به زور در واشنگتن پراکنده شده بودند ، با ملایمت بیشتری با معترضان رفتار کردند.

وی گفت: “اگر دیروز یک گروه معترض از ماده زندگی سیاه (جنبش ضد نژادپرستی) بود … با جمعیت راهزنی که به کپیتول حمله کردند بسیار متفاوت رفتار می شد. همه ما می دانیم که این درست و غیر قابل قبول است.”

از طرف دیگر ، بایدن سرمایه دار بزرگ نیویورک را به استفاده از ساختارهای ایالتی برای منافع شخصی متهم کرد.

“هیچ رئیسی وجود ندارد که پادشاه باشد ، هیچ کنگره ای وجود ندارد که میزبان اربابان باشد یا قوه قضاییه ای که از اراده رئیس جمهور دفاع و از آن دفاع کند. ما سه قدرت برابر داریم. رئیس جمهور ما بالاتر از قانون نیست. وی گفت: “عدالت كور است ، از قدرتمندان محافظت نمی كند.”

از این نظر ، دموکرات رئیس جمهور مستعفی را به استفاده از “وزارت دادگستری به عنوان دفتر حقوقی شخصی خود” متهم کرد.

همچنین ببینید

تحت تعقیب: پلیس FBI و واشنگتن خواستار کمک در دستگیری مهاجمان پایتخت شدند

همچنین ببینید

حمله به ساختمان پایتخت: رهبر دموکرات سنا خواستار کابینه دونالد ترامپ برای برکناری وی است

[ad_2]

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *