جو بایدن جی 7 را ترغیب می کند تا یک طرح بزرگ زیرساختی جهانی برای مقابله با چین راه اندازی کند

[ad_1]

رئیس جمهور ایالات متحده آمریکا، جو بایدن ، موفق شد سایر رهبران G7 را که در این شنبه در اجلاس Carbis Bay (انگلیس) جمع شده بودند متقاعد کند طرح زیرساخت عالی برای مقابله با پیشرفت چین.

کاخ سفید در بیانیه ای گفت: رهبران هفت قدرت بزرگ جهان توافق کرده اند که طرح “ساخت بهتر برای جهان” (یا B3W) را “برای تأمین نیازهای عظیم زیرساختی کشورهای با درآمد کم و متوسط” آغاز کنند.

به ویژه ، بایدن متعهد به رقابت با طرح جاده ابریشم جدید است که توسط دولت چین در آسیا توسعه یافته است.

بایدن گفت که این پروژه – که به گفته ایالات متحده حدود 40 میلیارد دلار هزینه دارد – “از طریق آمریکای لاتین تا دریای کارائیب از طریق آفریقا و منطقه هندو-اقیانوس آرام” در دسترس جهانی است.

این طرح می خواهد جایگزینی برای پروژه چینی “یک کمربند ، یک جاده” باشد (Route، Belt) ، که هدف آن احیای جاده به اصطلاح ابریشم از طریق نوسازی زیرساخت ها و ارتباطات از راه دور برای بهبود اتصال بین آسیا و اروپا است.

رهبران G7 در افتتاحیه اجلاس این جمعه با ملکه الیزابت دوم انگلیس در کرن وال.  عکس: خبرگزاری فرانسه

رهبران G7 در افتتاحیه اجلاس این جمعه با ملکه الیزابت دوم انگلیس در کرن وال. عکس: خبرگزاری فرانسه

بیش از 40 میلیارد دلار

مقامات ارشد دولت ایالات متحده پس از اعلام در گفتگوی تلفنی با خبرنگاران گفتند که این پیشنهاد “نوعی تشخیص است که هنوز وجود دارد.” شکاف بزرگ زیرساختی در سراسر جهان “.

کاخ سفید گفت: “این طرح” کمک می کند تا نیاز بیش از 40 تریلیون دلار به زیرساخت های مورد نیاز کشورهای در حال توسعه و تشدید شده توسط بیماری همه گیر covid-19 کاهش یابد. “

پیشنهاد ایالات متحده با هدف بسیج سرمایه بخش خصوصی به ترویج پروژه ها در چهار زمینه: آب و هوا ، امنیت بهداشت ، فناوری های دیجیتال و برابری جنسیتی، علاوه بر سرمایه گذاری از موسسات مالی.

معترضان نقابدار در معترضین این شنبه در ساحل سوانپول ، نزدیک قله ، در جی 7 جمع شدند.  عکس: رویترز

معترضان نقابدار در معترضین این شنبه در ساحل سوانپول ، نزدیک محل قله ، در G7 جمع شدند. عکس: رویترز

کانون توجهات چین

بایدن در این اجلاس رهبران صنعتی ترین دموکراسی های جهان: ایالات متحده ، انگلیس ، آلمان ، فرانسه ، ایتالیا ، کانادا و ژاپن ، به علاوه اتحادیه اروپا ، توجه خود را به چین معطوف کرد و برای هژمونی جهانی علیه واشنگتن مبارزه کرد.

در این مکالمه ، مقامات کاخ سفید اعتراف کردند که وجود دارد “برخی از اختلاف نظرات“در میان رهبران G7 در مورد اینکه چگونه باید علیه پکن اقدام قوی انجام شود.

در این رابطه ، آنها اطمینان دادند كه بوریس جانسون ، نخست وزیر انگلیس ، از نخست وزیر كانادا ، جاستین ترودو و رئیس جمهور فرانسه ، امانوئل مكرون ، از بایدن حمایت می كند.

اما مقامات تأكید كردند كه “در مورد ایده ها طیف وسیعی از اتفاق نظر وجود دارد تا از نظر زیرساخت كار دیگری انجام شود و پیشنهادی مثبت برای جهان در حال توسعه ارائه شود.”

به موازات، بایدن G7 را تحت فشار قرار می دهد تا “اقدام مشخص” علیه “کار اجباری” انجام دهد در استان شین جیانگ در شمال غربی چین ، جایی که اقلیت اویغور در آن زندگی می کند.

یک منبع آمریکایی گفت: رئیس جمهور می خواهد این “برای جهانیان روشن شود که ما معتقدیم این اقدامات توهین به کرامت انسانی و یک نمونه رسوا از رقابت اقتصادی ناعادلانه از چین است.”

منبع: EFE ، AFP و DPA

CB

[ad_2]

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *