جو بایدن جنگ علیه ویروس کرونا را آغاز کرد و دونالد ترامپ را هدف قرار داد

[ad_1]

جو بایدن ، رئیس جمهور جدید ایالات متحده ، روز پنجشنبه طرحی “نظامی گسترده” را برای کاهش سرعت پیشرفت بیماری همه گیر ویروس کرونا ، که شامل الزام قرنطینه برای کلیه مسافرانی که وارد کشور می شوند و استفاده از بند را محکم می کنند. همچنین هدف خود را برای واکسیناسیون 100 میلیون آمریکایی در 100 روز تصویب کرد.

بایدن در ساعات اولیه حکومت خود ، یک سری دستورات اجرایی را در اتاق ناهار خوری شرقی کاخ سفید امضا کرد ، احاطه شده توسط معاون رئیس جمهور کمالا هریس و مشاور پزشکی آنتونی فائوسی ، که همچنین عالی ترین ارگان علمی تحت ترامپ بود و با شروع تضاد رئیس جمهور وقت با نظرات خود

اندازه گیری ها شامل می شود نیازهای جدید بند هواپیماها ، قطارها و اتوبوس های بین ایالتی. همچنین دستورالعمل هایی برای محافظت از کارگران در برابر بیماری همه گیر و گسترش دسترسی به مراقبت و درمان در برابر ویروس ارائه می دهد.

الزام آزمایش ویروس کرونا برای ورود به کشور قبلاً توسط دولت قبلی صادر شده بود ، اما انزوا فقط یک توصیه بود. اکنون اجباری خواهد بود.

در این فرمان آمده است که توصیه های مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری ها (CDC) باید دنبال شود. طبق این مقام ، اگر آزمایش جدید 3 یا 4 روز پس از ورود به کشور انجام شود ، قرنطینه ها باید حداقل ده روز یا هفت باشد.

علاوه بر انزوا ، افراد باید دمای بدن خود را کنترل کرده و از علائم احتمالی Covid-19 دفترچه یادداشت برداری کنند. مشخص نیست که چگونه انطباق با قرنطینه کنترل می شود.

فرودگاه بین المللی سانفرانسیسکو در کالیفرنیا ، یک بیماری همه گیر نیمه بیابانی.  مسافرانی که به ایالات متحده می آیند باید قرنطینه شوند.  عکس: خبرگزاری فرانسه

فرودگاه بین المللی سانفرانسیسکو ، کالیفرنیا ، یک بیماری همه گیر نیمه بیابانی. مسافرانی که به ایالات متحده می آیند باید قرنطینه شوند. عکس: خبرگزاری فرانسه

چالش اصلی

بایدن گفت: “تاریخ اندازه خواهد گرفت که ما اندازه بگیریم.” با هزاران آمریکایی که هر روز از Covid-19 می میرند ، با بیش از 400000 کشته و سویه جدیدی که به سرعت در حال گسترش است، همه گیری مهمترین چالش در روزهای آغازین دموکرات در قدرت بود. همانطور که خود بایدن اذعان کرده است ، نحوه برخورد شما با بحران سلامت زمینه را برای نحوه قضاوت آمریکایی ها در مورد دولت شما ایجاد می کند.

این طرح تا حد زیادی از رویکرد ترامپ ، که از همان ابتدا اهمیت بیماری را نادیده گرفته و سپس ابتکار عمل کنترل ایالتی را واگذار کرد و بخشنامه هایی را در سطح فدرال وضع نکرد ، انحراف زیادی دارد.

این ماده استفاده اجباری از بند را در مکان هایی که دولت فدرال می تواند چنین کاری انجام دهد ، تعیین می کند ، چیزی که رئیس جمهور قبلی با آن مخالفت کرد. استفاده از ماسک عملی است که توسط اکثر طرفداران ترامپ ، خصوصاً در داخل کشور مورد اهانت قرار گرفته است ، زیرا آنها این کار را مداخله دولت در زندگی و محدودیت آزادی های خود می دانند.

پیشنهادهای اصلی جو بایدن برای مبارزه با ویروس کرونا.  عکس: خبرگزاری فرانسه

پیشنهادهای اصلی جو بایدن برای مبارزه با ویروس کرونا. عکس: خبرگزاری فرانسه

با وجود تمام هشدارهای علمی ، بسیاری معتقد نیستند که ویروس تا این حد مسری است. علاوه بر این، خود ترامپ از استفاده از آن خودداری کرد برای مدت طولانی و پیروان خود را که بدون محافظت به کارزارها می پرداختند جشن می گرفت.

در حالی که خطوط هوایی ، ریلی و دیگر حمل و نقل به مسافران نیاز به ماسک زدن دارند ، دستور اجرایی بایدن این امر را به یک فدرال قانونی تبدیل می کند و فضای کمی را برای مسافران وسوسه می کند تا در مورد حقوق خود بحث کنند.

دارت در مقابل ترامپ

با وجود درخواستهای مكرر برای وحدت ، بایدن نتوانست پرتابی به سمت سلف خود بیندازد و گفت: “در طول سال گذشته ، ما نتوانستیم به دولت فدرال اعتماد كنیم تا با فوریت ، تمركز و هماهنگی لازم برای دیدن هزینه غم انگیز این ناكامی عمل كنیم. “

بایدن همچنین یک دستورالعمل با هدف بهبود جمع آوری ، تولید ، به اشتراک گذاری و تجزیه و تحلیل داده های ویروس در ایالات متحده امضا کرد و از اداره ایمنی و بهداشت کار (OSHA) خواست که دستورالعمل های روشنی را منتشر کند. در مورد COVID-19 و از جمله تصمیم گیری در مورد ایجاد استانداردهای موقت اضطراری.

همانطور که وی اشاره کرد ، یکی دیگر از اهداف “اولویت” استراتژی دولت وی در برابر بیماری همه گیر ، بازگرداندن اعتماد آمریکا بود و در آنجا او دوباره ترامپ را محجبه کرد.

آنتونی فاوسی متخصص همچنان به مشاوره کاخ سفید در مبارزه با بیماری همه گیر ادامه خواهد داد.  عکس: رویترز

آنتونی فاوسی متخصص همچنان به مشاوره کاخ سفید در مبارزه با بیماری همه گیر ادامه خواهد داد. عکس: رویترز

وی با بیان اینکه “ما اطمینان خواهیم داد که دانشمندان و کارشناسان بهداشت عمومی مستقیماً با آنها صحبت می کنند” افزود: آمریکایی ها “خیلی بیشتر” را از زبان دکتر فاوسی خواهند شنید و “نه از رئیس جمهور بلکه از زبان کارشناسان و دانشمندان واقعی”.

بایدن به کنفرانس های مطبوعاتی که ترامپ در ابتدای همه گیری در آن شرکت کرد اشاره کرد ، ترویج استفاده از داروهای غیر مجاز مانند هیدروکسی کلروکین و برخی تکنیک های دیوانه کننده مانند تزریق سفید کننده.

اندکی پس از آن ، فوزی به طور دیپلماتیک در یک کنفرانس خبری درباره تفاوت کار کردن در بایدن که اکنون برای ترامپ کار می کند گفت: “شما می توانید به اینجا بیایید و در مورد آنچه می دانید ، در مورد علم صحبت کنید و تمام. بگذارید علم صحبت کند. این یک احساس رهایی بخش است. “

بایدن همچنین برای دستیابی به هدف اعلام شده خود در زمینه واکسیناسیون 100 میلیون در 100 روز اول دوره ریاست خود ، به دنبال تسریع در روند واکسیناسیون خواهد بود. بنابراین او اعلام کرد که آژانس مدیریت اضطراری فدرال (FEMA) هماهنگی همه ایالت ها را برای ارائه کمک در مواقع لزوم ، چه در تدارکات لوازم پزشکی مورد نیاز برای مراقبت های بیمارستانی و چه برای کمپین ، آغاز خواهد کرد. برای واکسیناسیون

“آن زمان جنگ است. وقتی این حرف را می زنم ، افرادی هستند که به من نگاه می کنند و می پرسند ، “زمان جنگ؟” خوب ، من دیشب گفتم که 400000 آمریکایی قبلاً فوت کرده اند. این بیشتر از هر کسی است که در جنگ جهانی دوم کشته شده است. این یک تلاش نظامی است “. فاوسی گفت: دستیابی به هدف ممکن است ، اگرچه برای برخی از کارشناسان بسیار خوش بینانه است.

واشنگتن ، خبرنگار

CB

[ad_2]

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *