جو بایدن از طرح 1.9 تریلیون دلار برای رونق اقتصاد آسیب دیده آمریکا رونمایی می کند

[ad_1]

جو بایدن ، رئیس جمهور آینده آمریکا قصد دارد پنجشنبه شب از طرح محرک 1.9 تریلیون دلاری برای اقتصاد این کشور رونمایی کند که انتظار دارد بلافاصله در کنگره رأی دهد.

تنها شش روز مانده به به قدرت رسیدن ، رهبر سابق دموکرات می خواهد به اصطلاح منتشر شود به گفته یک شماره مستقل از دانشگاه جان هاپکینز ، “برنامه نجات آمریکایی” که امیدوار است دستگاه تولید کشور را احیا کند ، بیشترین آسیب را دیده است که در حال حاضر 23.3 میلیون مورد مثبت و 387103 مورد مرگ داشته است.

ابتکار مورد تأیید کنگره و همچنین بسته های از پیش تصویب شده ، طیف وسیعی از آنها را شامل می شود پرداخت مستقیم 1400 دلار ، طبق خلاصه مقدماتی خبرنگاران ، سود بیکاری از 400 در هفته تا سپتامبر ، تمدید مرخصی استحقاقی و افزایش اعتبار مالیاتی برای کودکان.

علاوه بر این، 160،000 میلیون دلار برای برنامه واکسیناسیون در کشور اختصاص می دهد ، 20 میلیارد دلار برای کارهای توزیع دوز و 50 میلیارد دلار برای آزمایش.

علاوه بر این ، پیشنهاد می شود 170،000 میلیون در مدارس و کالج ها ، از جمله 130،000 میلیون ، سرمایه گذاری کنید تا اطمینان حاصل شود که با وجود بیماری همه گیر ویروس کرونا ، مدارس با خیال راحت باز می شوند.

همچنین انتظار می رفت که بایدن درخواست حداقل دستمزد 15 دلار در ساعت را بخواهد ، کمی بیشتر از دو برابر آنچه در حال حاضر در سطح فدرال پرداخت می شود.

مقابل کاخ سفید ، در واشنگتن ، جعبه ها و صحنه آماده شدن برای افتتاحیه جو بایدن ، چهارشنبه آینده است.  عکس: خبرگزاری فرانسه

در مقابل کاخ سفید ، در واشنگتن ، جعبه ها و صحنه آماده افتتاح جو بایدن ، چهارشنبه آینده است. عکس: خبرگزاری فرانسه

علاوه بر این ، این کمک هزینه ها به صورت اقدامات اضطراری“در هفته های آینده” با یک طرح سرمایه گذاری نوآورانه با هدف بهبود اقتصادی تکمیل خواهد شد.

به گفته بلومبرگ ، انتظار می رود این طرح باشد مرحله اول یک استراتژی دو بخشی، با برنامه گسترده تری در هفته های آینده ، بر اهداف بلند مدت مانند زیرساخت ها و تغییرات آب و هوایی متمرکز شده است.

بیش از یک هفته پس از حمله خشونت آمیز به کاپیتول در واشنگتن و در میان یک فضای سیاسی متشنج در جریان استیضاح دوم رئیس جمهور مستعفی دونالد ترامپ ، رهبر دموکرات آینده به دنبال حمایت دو جانبه قابل توجه از برنامه کمک خود است.

بایدن همان روز که گزارشی منتشر شد ، برنامه خود را ارائه می دهد بیشترین افزایش در برنامه های بیکاری هفتگی از ماه مارس است، با 965000 آمریکایی ادعای کمک دولتی می کنند.

تی شرت پشتیبانی از جو بایدن ، بخشی از تبلیغات تجاری رئیس جمهور آینده ایالات متحده.  عکس: خبرگزاری فرانسه

تی شرت پشتیبانی از جو بایدن ، بخشی از تبلیغات تجاری رئیس جمهور آینده ایالات متحده. عکس: خبرگزاری فرانسه

رئیس جمهور منتخب آماده می شد پنجشنبه شب از ویلمینگتون ، دلاور ، محل زندگی خود صحبت کند. برایان دیس ، که به عنوان مدیر شورای ملی اقتصاد بایدن فعالیت خواهد کرد ، در مصاحبه ای به نقل از گفت ، برنامه های بایدن “نشان دهنده فوریت اوضاع اقتصادی در کشور ما و نیاز به اقدام و اقدام فوری است.” بلومبرگ و نیویورک تایمز.

دیز افزود ، بایدن قصد دارد دوجانبه گرایی پشت توافقنامه کمک در دسامبر را تکرار کند.

وی گفت: “ما باید روی وحدت تمرکز كنیم ، حتی در زمانی دشوار و دشوار.”

این طرح در ماه دسامبر تصویب شد

دسامبر گذشته ، كنگره بسته مشوق هاي اقتصادي را براي تصويب كرد 900000 میلیون دلار این شامل پرداخت 300 دلار در هفته برای هر فرد بیكار و تمدید تا 31 ژانویه قانونی است كه اخراج را به حالت تعلیق در می آورد و در پایان سال منقضی می شود.

علاوه بر این ، شامل 325،000 میلیون کمک برای شرکت های کوچک و متوسط ​​، 45،000 میلیون سیستم حمل و نقل عمومی ، 13،000 میلیون کمک غذایی و 82،000 میلیون کمک می کند تا مدارس بتوانند امکانات آنها را تعمیر کرده و آنها را با آموزش سازگار کنند. در میان همه گیر است.

وی 15000 میلیون به شرکتهای هواپیمایی اختصاص داده است تا حقوق کارگران آنها را پرداخت کند.

در مارس سال گذشته ، هنگامی که کشور بیش از همه به بیماری همه گیر آسیب رساند ، کنگره بسته کمک 2.2 تریلیون دلاری دیگری را تصویب کرد که بزرگترین کمک در تاریخ کشور است.

منبع: AFP و EFE

CB

[ad_2]

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *