جهان پسا همه گیری چگونه خواهد بود؟ مجمع اقتصادی داووس برای پاسخگویی به چالش های جدید در حال بازآفرینی است

[ad_1]

همه گیری Covid 19 در حال تغییر جهان است و آن را مجبور به بازآفرینی می کند. جهانی گرایی بعد از همه گیری ، چندجانبه گرایی جدید ، پایداری به عنوان یک کیفیت تجاری جدید و همکاری با یکدیگر ، روش جدید تعامل بین دولت ها و شرکت ها ، دستور کار در روز دوم بحث ها مجمع جهانی اقتصاد در داووس. همچنین صحبت از چهارمین انقلاب صنعتی دیجیتال و تفاوت های ظریف متناقض آن ، مانند تهدید شبکه های اجتماعی به دموکراسی و تنظیم ناگزیر آن بود.

این بار از ژنو ، به دلیل همه گیری و از طریق دیجیتال ، مانند دوران مدرن. یک بحث طولانی درباره چالش های اقتصادی ، زیست محیطی ، اجتماعی و فناوری که ویروس ایجاد می کند و هیچ نهادی را برای مواجهه با آن رها نکرده است.

آنگلا مرکل صدراعظم آلمان ، امانوئل مکرون رئیس جمهور فرانسه و اورسولا فون در لاین رئیس کمیسیون اروپا سخنرانان اصلی روز سه شنبه بودند.

به علاوه نگرانی بزرگ: واکسن ها. نحوه توزیع سریع آنها ، در امنیت و تدارکات شما. به همین دلیل است که مدیرعامل DHL ، فرانک آپل و Dorothea von Boksberg ، رئیس فروش شرکت Lufthansa Cargo ، برخی از شرکت هایی که با توافق نامه Pfizer-BioNTech برای توزیع واکسن Covid در 70 درجه زیر صفر قرارداد بسته اند ، برای ایمنی در آنجا حضور داشتند.

آنگلا مرکل و تطبیق پذیری

مرکل ، صدراعظم آلمان ، سخنان خود را معطوف به اهمیت چند جانبه گرایی در مدیریت بحران تأثیر بر جهان امروز و ایجاد مقاومت در بین ملت ها.

وی ابتدا با صحبت در مورد موفقیت برنامه های واکسیناسیون Covid-19 و چگونگی نشان دادن ارزش همکاری های بین المللی صحبت کرد.

وی گفت: “واکسن نشان می دهد که ما می توانیم راهی برای خروج از این بیماری همه گیر پیدا کنیم ، اما بسیار دشوارتر از آن است که فکر می کنیم.”

مرکل ، یک فیزیکدان کوانتوم ، درسهایی را که جهان و آلمان از بیماری همه گیر آموخته اند ، در مورد چگونگی ارتباط همه ما با آسیب پذیری خود به عنوان بخشی از جهان طبیعی از طریق جهانی سازی ، ذکر کرد.

امسال نیز مجمع جهانی داووس از ژنو از طریق کنفرانس ویدیویی به عنوان بخشی از بیماری همه گیر Covid-19 برگزار می شود.  عکس: EFE

امسال نیز مجمع جهانی داووس از ژنو از طریق کنفرانس ویدیویی به عنوان بخشی از بیماری همه گیر Covid-19 برگزار می شود. عکس: EFE

وی گفت: “آلمان با برنامه تقویت اقتصادی تقویت شده و اروپا آموخته است كه با هم كار كنند.” اما “این باید با سرعتی که می تواند حرکت کند کنار بیاید: بوروکراسی سرعت آن را کندتر کرده است.” وی در مورد حاکمیت بهداشت ، گفت که زنجیره های تأمین این وابستگی را شکسته است.

مرکل که به تغییر اقلیم و توافق پاریس روی آورد ، استدلال کرد که اروپا می تواند اولین قاره بی طرف از نظر آب و هوایی باشد و روشهایی را ذکر کرده است که از طریق آن می تواند به میزان 55٪ در انتشار گازهای گلخانه ای کاهش یابد.

اما وی اطمینان داد که کشورهای صنعتی “بیش از حد درون گرا شده اند و ما برای کمک به کشورهای در حال توسعه اقدامات کافی انجام نمی دهیم.”

وی گفت: “بستن در برابر یکدیگر نه به مقابله با بحران آب و هوا و نه با آب و هوای Covid-19 كمك خواهد كرد.” “این سوال که چه کسانی در سراسر دنیا واکسینه می شوند ، داستان جدیدی ایجاد می کند. اکنون زمان چندجانبه گرایی است. “

رئیس دولت آلمان همچنین خواستار شفافیت بیشتر شد. وی گفت كه این “پیام بسیار خوبی” است كه ایالات متحده می خواهد در كار سازمان بهداشت جهانی تحت دولت جدید جو بایدن شركت كند.

با توجه به تجارت جهانی ، وی اطمینان داد كه سازمان تجارت جهانی “اگر بخواهیم در مورد چند جانبه گرایی صادق باشیم” ضروری است.

انحصارات جهانی

“اگر می خواهیم توافق نامه های چند جانبه داشته باشیم ، باید استانداردهای مشترکی را از نظر شرایط کار و محیط ایجاد کنیم. ما باید بسیار سریع باشیم تا پاسخ های جدیدی برای دیجیتالی شدن پیدا کنیم. “

“ما باید با انحصارات جهانی کنار بیاییم. اما انجام این کار برای پرداختن به آنها کافی نخواهد بود “، وی در مورد دنیای دیجیتال توضیح داد.

رئیس جمهور فرانسه ، امانوئل ماکرون در محفلی در داووس در مورد تهدید رسانه های اجتماعی برای دموکراسی صحبت کرد.  عکس: خبرگزاری فرانسه

رئیس جمهور فرانسه ، امانوئل ماکرون در محفلی در داووس در مورد تهدید رسانه های اجتماعی برای دموکراسی صحبت کرد. عکس: خبرگزاری فرانسه

از بسیاری جهات ، همه گیری به عنوان تأیید روح داووس در سال گذشته عمل می کند. “اما هیچ اتفاق خوبی نمی افتد مگر اینکه من این کار را کنم. بحث و گفتگو مهم است. اما همه گیری به روشنی بیان کرد: اکنون زمان اقدام است. مرکل گفت: “ما برای رفع این نقاط ضعف و رفع آنها باید کاری انجام دهیم.”

چالش نابرابری

امانوئل ماکرون ، این بار از دفتر کار خود در کاخ الیزه ، یکی از جوانترین سران کشورهایی بود که در این مجمع شرکت کرد. وی سخنان خود را با بیان اینکه همه گیری ویروس کرونا “جوامع را متحول کرده” آغاز کرد و در جلسه اهمیت “نجات جان در طی یک بحران جهانی بهداشت” را یادآوری کرد.

به گفته مكرون ، “اقتصاد فردا” باید به نوآوری و انسانیت بیندیشد و ضمن كاهش انتشار CO2 ، باید رقابت را با هم ایجاد كند. وی همچنین اذعان کرد که در حالی که سرمایه داری زندگی بسیاری از مردم را بهبود بخشیده است ، این مدل منجر به “نابرابری های بزرگ” شده است.

رئیس جمهور ماکرون در گفتگو با کلاوس شواب ، رئیس اجرایی مجمع جهانی اقتصاد ، از تجارت خواست “تا در کاهش نابرابری در جامعه نقش فعالی داشته باشد”. وی همچنین در این نشست گفت: “برای انجام تعهدات متعهد شده در توافق نامه پاریس برای حفاظت از سیاره ما ، باید اقدامات بیشتری انجام شود.”

رئیس جمهور ماکرون گفت که شرکت های فرانسوی سخت در تلاشند تا شاخص های زیست محیطی ، اجتماعی و حاکمیت شرکتی (ESG) را مشخص کنند که سرمایه گذاران و سایر سهامداران بخش خصوصی اکنون در سطح شرکت اجرا می کنند.

شبکه های اجتماعی و دموکراسی

وقتی شواب از انقلاب صنعتی چهارم که همان صنعت دیجیتال است ، نام برد ، رئیس جمهور فرانسه به هوش مصنوعی علاقه مند شد. اما همچنین برای غول های وب روشن کرد که رسانه های اجتماعی “تهدیدی برای دموکراسی” است “همانطور که به عنوان نمونه ای از اتفاقاتی که هفته گذشته در پایتخت آمریکا رخ داد ، دیدیم.” وی در رابطه با مرکل آنها را تنظیم خواهد کرد.

رئیس جمهور مکرون در مورد قدرت فناوری هوش مصنوعی و همچنین محاسبات کوانتومی صحبت کرد. وی گفت این تحولات صنایع و توانایی ما در حل مشکلات ، از جمله بحران آب و هوا را کاملاً تغییر خواهد داد. اما وی همچنین اذعان داشت که بدون تنظیم کافی ، فناوری می تواند تأثیر منفی بر دموکراسی بگذارد.

از طرف خود ، اورسولا ون در لاین ، رهبر جدید در ایالات متحده را تصدیق کرد. وی گفت: “خوشحالم که ایالات متحده اکنون به توافقنامه پاریس پیوسته است.”

وزیر دفاع سابق آلمان و امروز رئیس کمیسیون اروپا گفت که “شبکه های اجتماعی جامعه را می خورند” و طرفداران “برای تنظیم بیشتر وقتی صحبت از بزرگترین شرکتهای فناوری در جهان می شود. “

Von der Layen در مورد نیاز جهانی فوری به واکسیناسیون علیه Covid-19 صحبت کرد و بر اهمیت آن تأکید کرد اطمینان حاصل کنید که واکسن ها به همه کشورهای جهان رسیده اند.

رئیس کمیسیون اروپا اورسولا فون در لاین روز سه شنبه در محفلی در داووس صحبت کرد.  عکس: EFE

رئیس کمیسیون اروپا اورسولا فون در لاین روز سه شنبه در محفلی در داووس صحبت کرد. عکس: EFE

رئیس جمهور فون در لاین در پاسخ به س Kال كلاوس شواب كه كمیسیون اروپا قصد دارد با سهامداران بخش خصوصی برای انتقال به مشاغل پایدار كار كند ، درباره اهمیت نوآوری در مورد تولید سبز پایدار در اقتصادهای مدور صحبت كرد.

Von der Layen در مورد یک سری برنامه های خاص صحبت می کند که در آنها اتحادیه اروپا برای آینده ای سبزتر و پایدارتر تلاش می کند. این برنامه ها شامل بازسازی 35 میلیون خانه در سراسر اتحادیه اروپا برای اطمینان از بهره وری بیشتر انرژی و همچنین ارتقا mob تحرک پاک شهری برای شهرها ، از جمله کربن زدایی ناوگان اتوبوس در شهرهای اروپا است.

پایداری ، یک مفهوم کلیدی

پایداری واژه جدیدی در داووس و در میان کارآفرینان است. این کلید تجربه چالش های همه گیر است. ارزیابی مجدد خطرات شرکت ها و تقویت انعطاف پذیری در جهان پس از کوید. علاوه بر بیماری های همه گیر ، افزایش دفعات و شدت خطرات فاجعه بار مختلف ، افزایش انعطاف پذیری را به عنوان یک وظیفه تعیین کننده برای رهبری تجارت تبدیل می کند.

گزارش خطر جهانی مجمع جهانی اقتصاد 2021 بیماریهای عفونی علاوه بر بالاترین خطر در معرض قرار گرفتن در دهه آینده. به دنبال آنها عدم موفقیت در اقدامات آب و هوایی و سایر خطرات زیست محیطی رخ می دهد. و همچنین سلاح های کشتار جمعی ، بحران های معیشتی ، بحران بدهی و تخریب زیرساخت های فناوری اطلاعات.

شرکت کنندگان در این بحث بهترین روشهای شرکتی و مشارکتهای بین بخشی را برای کمک به اطمینان از پاسخی پایدارتر و فعالتر در برابر بحرانهای فاجعه بار آینده مورد بحث قرار دادند.

دامبیسا مویو ، اقتصاددان جهانی با گروه میلدستورم ، بحث را با ذکر دلایلی آغاز کرد که اقتصاد جهانی قبلاً در “مکان خطرناکی قبل از کوید -19” قرار داشته است ، از جمله محیطی با رشد کم و بدهی و کسری بودجه در نتیجه بحران مالی.

جان جی هایلی ، مدیر عامل شرکت Willis Towers Watson ، گفت: “پایداری در حال تبدیل شدن به یک اولویت برای مدیران عامل و تیم مدیریتی آنها است.”

“در گذشته ، این فقط یک هزینه بود و به طور فزاینده ای به عنوان یک سرمایه در نظر گرفته خواهد شد. ما باید یک سازمان انعطاف پذیر و چابک بسازیم که بتواند به این موارد پاسخ دهد ، و تغییرات اقلیمی یکی از عوامل اصلی در مقیاس بزرگ است. “او پیشنهاد کرد.

ماریو گرکو ، مدیرعامل گروه بیمه زوریخ ، چالش هایی را که شرکت در تلاش برای ارائه راه حل هایی بر روی آنها متمرکز شده است ، ذکر کرد: آب و هوا ، آینده کار و امنیت سایبری

وی گفت: “همه گیری نشان داده است كه ما نمی توانیم تصمیمات را به دولت ها اختصاص دهیم. اما بخش خصوصی نمی تواند به تنهایی در این باره تصمیم بگیرد. منابع و ظرفیت ندارد ، بنابراین باید از مدل كاری مشترک در آینده استفاده شود.” Greco در مورد اینکه چگونه بیمه می تواند نقش داشته باشد ، گفت: زوریخ در حال راه اندازی یک سرویس پایداری است که به شرکت ها کمک می کند تا برای مدیریت هر گونه خطرات آب و هوایی در تأسیسات خود آماده شوند.

هیلی گفت فرصت هایی برای سرمایه گذاری در زیرساخت های مقاوم در برابر هوا وجود دارد. مويو موافقت كرد كه ما بايد در مورد احتمالات فكر كنيم: “وقتي صحبت از تغييرات اقليم مي شود ، ما بايد در مورد خطرات انجام كار كم و زياد فكر كنيم. ما باید با خطرات و فرصت ها کنار بیاییم. “

از نظر هیلی ، “کلید انعطاف پذیری پیش بینی و رفع همه چیز نیست ، بلکه پیش بینی انعطاف پذیری و چابکی مورد نیاز شماست.”

در مورد تغییر اقلیم ، گریکو گفت که “همه ما باید در مورد چگونگی کربن زدایی در اقتصاد فعلی فکر کنیم. این مهمترین مسئله ای است که اکنون باید حل کنیم. “و وی افزود که” شرکت های بزرگ امروز موظف هستند به مقاومت در برابر کره زمین نگاه کنند. اما همچنین برای مبارزه با عدم تعادل در برابری و گنجاندن دیجیتال. “

اقتصاد بعد از کوید تعصب سبز خواهد داشت. ” وی در پایان گفت: “اما خط دوم مانند هرج و مرج مهاجرت ، استاندارد زندگی وجود دارد كه باید در بحث اقلیم درباره آن بحث كنیم.

خبرنگار ، پاریس

CB

[ad_2]

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *