جنگ بین انگلستان و اتحادیه اروپا به دلیل واکسن های AstraZeneca در حال افزایش است

[ad_1]

واکسن آکسفورد AstraZeneca l استآخرین نبرد برای Brexit بین انگلستان و اتحادیه اروپا.

پس از ماهی های پوسیده در گمرک به دلیل عدم بوروکراسی ، صف کامیون ها برای جلوگیری از مرز آزاد انگلیس در بندر شربورگ ، قرارداد بین آکسفورد-آسترازنکا ، دولت انگلیس و اتحادیه اروپا برای مبارزه با Covid-19 قربانی جدید این است درگیری بین پادشاهی و قاره در میان یک بیماری همه گیر.

دولت بوریس جانسون از واگذاری واکسن مازاد به اتحادیه اروپا خودداری می کندساخت انگلیس علی رغم تهدیدهای اتحادیه اروپا برای عدم صدور مجوزهای Pfizer ، اولین واکسنی که در پادشاهی مورد استفاده قرار گرفت و از یکی از پایگاه های خود در بلژیک به انگلستان صادر شد.

Pfizer و AstraZeneca دو واکسن اول دریافت شده در دنیای غرب هستند. AstraZeneca هزینه موفقیت خود را می پردازد: از عهده تولید آن بر نمی آید.

نخست وزیر انگلیس بوریس جانسون امروز از آزمایشگاهی در اسکاتلند بازدید کرد.  (AP)

نخست وزیر انگلیس بوریس جانسون امروز از آزمایشگاهی در اسکاتلند بازدید کرد. (AP)

با تشدید این اپیدمی و پیشرفت دانشگاه آکسفورد در تحقیقات خود در زمینه تولید واکسن ، دولت انگلیس بودجه را تأمین کرد اول و بعدا قرارداد امضا کرد ، برای 100 میلیون دوز بگیرید واکسن از آزمایشگاه سوئدی AstraZeneca ، مستقر و تولید شده در پادشاهی.

امروزه تقریباً 7 میلیون نفر واکسینه شده اند. مدیریت فاجعه بار بحران سلامتی نخست وزیر بوریس جانسون با موفقیت در یک کارزار واکسیناسیون گسترده ، با هزاران داوطلب و تدارکات تحت کنترل ارتش ، از بین رفت.

تنها سه ماه پس از انگلستان ، کمیسیون اروپا تصمیم به خرید و امضای قرارداد با AstraZeneca برای 27 کشور اتحادیه گرفت.

بروکسل 400 میلیون دوز سفارش داد و 336 میلیون یورو پرداخت کرد از قبل برای اطمینان از تحویل اما اکنون آسترازنکا می گوید که مشکلات تولید دارد.

نخست وزیر بوریس یوهانسون گفت که آزمایشگاه انگلیس به ارائه دوزهای برنامه ریزی شده به اتحادیه اروپا ادامه خواهد داد.  (AP)

نخست وزیر بوریس یوهانسون گفت آزمایشگاه انگلیس به تولید دوزهای برنامه ریزی شده برای اتحادیه اروپا ادامه خواهد داد. (AP)

مقامات اتحادیه اروپا می گویند که این شرکت سوئدی یک چهارم آنچه در سال اول وعده داده شده بود را تحویل داده و در مقابل 80 میلیون تولیدی به 31 میلیون دوز رسیده است.

تمام 27 کشور اتحادیه اروپا خشمگین هستند و مجبور شدند برنامه های خود را به تعویق بیندازند. بیمارستان های فرانسه واکسیناسیون را از 2 فوریه در استان ها متوقف کرده اند.

امروز ، در حالی که نسخه انگلیسی و آفریقای جنوبی در حال پیشروی هستند و موج سوم را تهدید می کنند ، هیچ کشوری واکسن کافی برای مبارزه با بیماری همه گیر ندارد ، به عنوان واگیردار و احتمالاً کشنده تر از نمونه قبلی. دولت ها نگران هستند و آزمایشگاه ها از پس آن بر نمی آیند.

AstraZeneca اعتراف کرد که 60 روز تأخیر داشته است، که در تلاش است سرعت واکسن را تسریع کند ، زیرا گیاهان اروپایی آن نسبت به انگلستان کندتر است.

آخرین Brexit واکسن

اکنون اتحادیه اروپا درخواست کرده است که میلیون ها واکسن ویروس کرونا ویروس انگلیس با کشیدن طناب از طریق کانال بیش از دوز ، از انگلیس به اتحادیه اروپا هدایت شود. جانسون در جریان مذاکرات Brexit از شرکت در برنامه واکسیناسیون اروپا توسط اتحادیه اروپا امتناع ورزید. وی تصمیم گرفت تا بر روی سیستم اضطراری که برای هر کشور اروپایی وجود دارد تمرکز کند.

اولین بریتانیایی از ارسال هر دوز AstraZeneca تولید شده در انگلیس به اتحادیه اروپا خودداری کرد. در میانه جنگ ، جانسون که از این امر “مطمئن” بود شرکت قرارداد خود را برای 100 میلیون دوز اول تولید شده در کارخانه انجام خواهد دادیا.

کمیسیون اروپا پس از اعلام شرکت ، شب گذشته مدیران AstraZeneca را تشکیل داد 50 میلیون دوز را به تأخیر می اندازد که اتحادیه اروپا دستور داده است.

اعضای پارلمان اروپا در مورد جنگ تجاری گفتگو کردند و گفتند که انگلیس و AstraZeneca قبل از رد اتحادیه اروپا و تهدید به جلوگیری از صادرات واکسن Pfizer بلژیک به انگلستان استیا.

انتشار واکسن در برخی از کشورهای اتحادیه اروپا به دلیل کمبود منابع به تأخیر افتاده است و یک مقام بهداشت اسپانیایی گفت: فریزرها فردا خالی خواهند شد.

رئیس منطقه بهداشت کمیسیون اروپا ، استلا کیریاکیدز ، به دلیل تأخیر نسبت به AstraZeneca بسیار انتقاد کرد.  (خبرگزاری فرانسه)

رئیس منطقه بهداشت کمیسیون اروپا ، استلا کیریاکیدز ، به دلیل تأخیر نسبت به AstraZeneca بسیار انتقاد کرد. (خبرگزاری فرانسه)

دولت انگلیس مقرر کرده است که AstraZeneca مستقر در انگلیس با همکاری دانشگاه آکسفورد برای تولید این واکسن همکاری کند و این خطر را برای تهیه ده ها میلیون پوند از مالیات دهندگان برای ایجاد یک خط تولید قبل از اثبات اثبات واکسن ، به خطر می اندازد.

وزرا اظهار داشتند كه انگلیس حق دارد از اقدامات سریع خود بهره ببرد. آنها هیچ تعهدی برای نجات اتحادیه اروپا ندارند ، که ماهها با امضای توافق نامه خود با AstraZeneca با بوروکراسی کلاسیک اروپا تأخیر کرده و هنوز استفاده نهایی از واکسن را تأیید نکرده است.

تأیید همه واکسن ها در اروپا فوری است و قطعی نیست.

استلا کیریاکیدز ، کمیسر بهداشت اتحادیه اروپا ، گفت: “ما منطق ترتیب ورود را رد می کنیم. این ممکن است در قصاب فروشی محله جواب دهد ، اما در قراردادهای ما و توافق نامه های پیش خرید ما اینگونه نیست. “

بروکسل گفت AstraZeneca به طور قراردادی موظف شد از دو کارخانه خود در انگلستان برای جبران کمبود استفاده کند در مورد منابع مورد نیاز اتحادیه اروپا. وی از این شرکت خواست که قرارداد خود را برای کنترل عمومی با اتحادیه اروپا منتشر کند.

کمیساریا Kyriakides گفت AstraZeneca “یک تعهد قراردادی ، اجتماعی و اخلاقی” دارد که از همه امکانات خود برای جبران کمبود استفاده کند ، و افزود: “اگر گیاهان انگلیس عملکرد بهتری داشته باشند ، آیا انتظار داریم گیاهان انگلیس دوزهایی به اتحادیه اروپا برسانند؟” آره. “

با این حال ، دولت و AstraZeneca اصرار داشتند که توافق با انگلستان روشن ساخت که گیاهان در انگلستان فقط پس از تأمین 100 میلیون دوز انگلیس می توانند برای صادرات استفاده شوند.

“ما در قرارداد خود بسیار مطمئن هستیم ، در تحویل خود بسیار مطمئن هستیم. مشکلات واقعاً مربوط به دوستان ما در اتحادیه اروپا و این شرکت است. “

پاسکال سوریوت ، مدیرعامل AstraZeneca ، گفت که گیاهان واکسن جداگانه به طور عمدی برای هر سفارش دریافت شده تنظیم شده اند ، بنابراین مشکلی وجود ندارد. وی همچنین یادآوری کرد که در اپیدمی هیچ سودی برای شرکت وی وجود ندارد و این بیانیه موجب خشم اتحادیه اروپا شد.

پیتر لیزه ، نماینده پارلمان اروپا در آلمان از کمیته بهداشت پارلمان اروپا و عضو CDU آنگلا مرکل ، گفت: “من فکر می کنم تنها نتیجه آن می تواند توقف فوری صادرات BioNTech باشد. [Pfizer] و بنابراین ما در وسط یک جنگ تجاری هستیم. بنابراین شرکت و انگلیس بهتر است که دو بار فکر کنند. وی تهدید کرد: “ما باید سلاح های خود را نشان دهیم … باید به شرکت های دیگر در سرتاسر جهان بگوییم ، اگر با اروپایی ها مانند درجه 2 رفتار کنیم ، آنها به دلیل آن آسیب خواهند دید.”

دولت انگلیس به واکسیناسیون با دوزهای Pfizer و AztraZéneca ادامه می دهد.  (خبرگزاری فرانسه)

دولت انگلیس با دوزهای Pfizer و AztraZéneca واکسیناسیون خود را ادامه می دهد. (خبرگزاری فرانسه)

در مجموع 7164387 نفر حداقل یک دوز واکسن دریافت کرده اند در انگلستان

پاسکال سوریوت ، مدیرعامل AstraZeneca ، گفت که او معتقد است انگلیس به هدف خود یعنی واکسیناسیون همه افراد بیش از 70 سال تا اواسط ماه فوریه و همه افراد بالای 50 سال تا پایان ماه مارس واکسینه خواهد شد.

با این حال ، وزرای انگلیس گفتند که هدف “محدود” بود. AstraZeneca قول داد دو میلیون دوز در هفتهو بدون آن این پروژه قابل اجرا نیست.

توافق با اروپا چگونه است؟

AstraZeneca گفت که در قرارداد خود با اتحادیه اروپا فقط ذکر شده است که “برای تهیه دوزها ، همه کارها را انجام خواهد داد.

وی توضیح داد: از آنجا که هر زنجیره تأمین برای رفع نیازهای یک طرح خاص پیکربندی شده است ، واکسن تولید شده توسط هر زنجیره تأمین برای کشورها یا مناطق مربوطه هدف گذاری شده و در صورت امکان از تولیدات محلی استفاده می کند. .

AstraZeneca در وضعیت ناخوشایندی قرار دارد. در مارس سال گذشته ، دانشگاه آکسفورد قرار بود توافق نامه ای را برای تحقیق و تولید واکسن با غول داروسازی آلمان Merck امضا کند.

دولت مداخله کرد و به کمک آکسفورد به همکاری با AstraZeneca مستقر در انگلستان کمک کرد ، و با کمک به بودجه تحقیق و توسعه برای واکسنی که می تواند بی فایده باشد ، خطرات بزرگی را متحمل شد. معلوم شد که ارزانترین آسانترین وسیله حمل و نقل برای نهاد تدارکات است.

واکسن مال من است

مایکل گاو گفت انگلیس “تضمین مطلقی” دارد که تأمین وعده داده شده واکسن Astrazeneca به طور کامل تحویل داده می شود و احتمال هدایت آنها به اتحادیه اروپا را رد کرد.

وزیر کابینه گفت که تجهیزات برای اطمینان از استقرار “درست به روش صحیح” در انگلیس کافی خواهد بود.

“کمک به سایر کشورهای اتحادیه اروپا با کمبود واکسن باید صبر کند تا شتاب موثر برنامه واکسیناسیون انگلیس حاصل شودo “او گفت.

گوو اطمینان داد که شرکت انگلیسی-سوئدی وعده داده است که برنامه تحویل خود را با انگلستان ، علی رغم فشار کمیسیون اروپا ، برآورده کند ، که نشان می دهد دوزهای واکسن تولید شده در انگلیس باید جبران کمبود منابع را داشته باشد. کارخانه های این شرکت در قاره.

گووو گفت انگلیس برای “حمایت” از کشورهای اتحادیه اروپا تمام تلاش خود را انجام خواهد داد.

“با این حال ، البته مهم است که به برنامه واکسیناسیون خود ادامه دهیم. گوو امروز به رادیو تایمز گفت: “ما اطمینان كامل داریم – ما اطمینان داریم كه تحویل هایی كه در قطار داریم و در حال انجام هستند ، همچنان به روشی تحویل می شوند كه تضمین می كند برنامه در مسیر خود باقی بماند.”

گوو تحت فشار دولت برای اجازه دادن واکسن ها به اتحادیه اروپا به بی بی سی گفت: “نه ، نکته اصلی این است که ما باید اطمینان حاصل کنیم که جدول زمانی توافق شده و بر اساس آن برنامه ریزی شده است. برنامه واکسیناسیون ما ادامه دارد. مورد این است که تحویل هایی که برنامه ریزی شده ، پرداخت شده و برنامه ریزی شده اند باید کاملاً ادامه داشته باشند. “هیچ وقفه ای در این زمینه وجود نخواهد داشت.”

نظرات Gove پس از آن اعلام شد که منابع ارشد صنعت گفتند “انگلیس امسال بیش از مقدار واکسن دارد و در نهایت می تواند آنها را به کشورهای دیگر اهدا کند

تلاش های چند ملیتی

دیروز بوریس جانسون گفت که اطمینان دارد تهدیدهای اتحادیه اروپا برای قطع تدارکات شکست خواهد خورد. سطح واکسیناسیون در اتحادیه بسیار عقب تر از انگلیس است و بروکسل Astrazeneca را به نقض توافق نامه های عرضه متهم کرده است.

جانسون در یک کنفرانس مطبوعاتی در خیابان داونینگ ، اصرار ورزید و سعی کرد جنگ کلمات را سرد کند تولید باید “یک تلاش بزرگ چند ملیتی” باشد.

این منبع صنعت خواسته های بروکسل برای انحراف لوازم بریتانیا را به عنوان “لفاظی های سیاسی” رد کرد.آنها نمی توانند واکسنهای توافق شده برای زایمان را متوقف کنند. برخی از این واکسن ها قبلاً به افرادی که نیاز به دریافت دوز دوم خود دارند تزریق شده است. آنها گفتند: “اگر این روند متوقف شود ، مشكل حقوق بشر برای میلیون ها نفر خواهد بود.”

اکنون آلمان ادعا می کند که واکسن Oxford AstraZeneca نباید در افراد بالای 65 سال تلقیح شود. او ادعا می کند که این “برای اثرات در افراد مسن کافی نیست”. جانسون پاسخ داد که او موافق نیست. به گفته وی ، “واکسن در همه گروه های دارای مصونیت خوب موثر است.”

[ad_2]

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *