جمهوری خواهان اولتیماتوم دموکرات ها را برای استعفا و اجبار رای گیری در کنگره از ترامپ مسدود می کنند

[ad_1]

با یک حرکت اتفاق نظر ، حزب جمهوری خواه مسدود کردن این دوشنبه ، تقاضای دموکرات ها از مایک پنس ، معاون رئیس جمهور ، برای اعلام عدم توانایی دونالد ترامپ در اداره ، مجبور کردنش طبق اصلاحیه 25.

با مسدود کردن این اقدام ، پس از حمله هفته گذشته به كنگره كه منجر به كشته شدن 5 نفر شد ، كل اتاق مجبور به رای گیری خواهد شد.

در همین حال ، دموکرات ها روز دوشنبه یک بار تحریک علیه ترامپ را آغاز کردند آغاز استیضاح.

کنگره گارد ملی.  عکس: بلومبرگ

کنگره گارد ملی. عکس: بلومبرگ

زنجیره ای از حقایق و جنبش ها

به ویژه ، دموکرات ها در کنگره ایالات متحده استیضاح رئیس جمهور دونالد ترامپ را برای دومین بار در صورت عدم استعفای مایک پنس معاون رئیس جمهور و کابینه از سمت خود ، برای دومین بار آغاز کردند.

دموکرات ها که مجلس نمایندگان را کنترل می کنند با تصویب قطعنامه ای در مجلس عوام ، پنس را به استناد به بیست و پنجمین متمم قانون اساسی و برکناری ترامپ از کاخ سفید فراخوانده اند.

جمهوری خواه رأی گیری فوری را مسدود کنید در مورد این قطعنامه و سپس دموکرات ها ارائه دادند مقاله استیضاح علیه ترامپ ، اولین اقدام برای آغاز روند استیضاح جدید رئیس جمهور جمهوری خواه به دلیل نقش او در تحریک حمله به پایتخت روز چهارشنبه.

رهبر دموکرات مجلس نمایندگان نانسی پلوسی بلافاصله جمهوری خواهان را متهم کرد که با جلوگیری از اقدام برای برکناری سریع ترامپ از ریاست جمهوری ، ایالات متحده را تهدید کرده اند.

پلوسی در بیانیه ای گفت: “جمهوری خواهان در مجلس (نمایندگان) این قانون را برای محافظت از ایالات متحده رد كرده اند و اجازه داده اند كه اقدامات ناآرام ، آشفته و ناپایدار قیام ریاست جمهوری ادامه یابد.” وی ادامه داد: “همدستی وی ایالات متحده را تهدید می کند ، دموکراسی ما را تضعیف می کند و باید پایان یابد.”

منبع: AP و AFP

[ad_2]

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *