جلسه مجلس قانونگذاری با حضور نمایندگان ترومپادا به پایان رسید

[ad_1]

در جلسه مجمع قانونگذاری بولیوی از نخست وزیر ادواردو دل كاستیلو خواسته شده است تا در مورد دستگیری رئیس جمهور پیشین جانین آن س questionال شود. درگیری بین نمایندگان مجلس به پایان رسید جنبش سوسیالیسم (MAS) و مخالفان.

از ابتدای جلسه ، که برای اطلاع از پیشرفت در تحقیقات کودتای ادعایی در سال 2019 برنامه ریزی شده بود ، وجود داشت اتهامات و فریادهای توهین بین نمایندگان مجلس و در نهایت تنش ها منجر به نبرد اول بین دو قانونگذار شد.

نمایش ویدئویی که اعمال خشونت آمیز را نشان می دهد قبل و بعد از استعفای رئیس جمهور سابق ایو مورالس منجر به هنری کریتی حزب مخالف و گابریل آنتونیو کولکه از حزب MAS برای اعتصاب علی رغم این واقعیت که فردی مامانی رئیس اتاق نمایندگان جلسه را چندین بار به حالت تعلیق درآورد.

این درگیری به عنوان بخشی از استیضاح یک وزیر در مورد وضعیت Janine Anies صورت گرفت.  عکس: EFE

این درگیری به عنوان بخشی از استیضاح یک وزیر در مورد وضعیت Janine Anies صورت گرفت. عکس: EFE

مونترو بعداً به خاطر آنچه اتفاق افتاد عذرخواهی کرد. وی گفت: “هزاران عذرخواهی از بولیوی ، ما به مبارزه ادامه خواهیم داد ، نه با تعرض ، نه با جسمی. اما من از مقامات می خواهم كه به ما احترام بگذارند ، در مورد جنایتكاران ، قاتلان به ما نگویند و از دردی برای متوفی استفاده نكنند.” گفت. ال وظیفه

این جلسه با خواندن اسامی کشته شدگان در سقاب آغاز شد ، به عنوان بخشی از سرکوب پلیس و نیروهای مسلح اعتراضات پس از انتخابات 2019 و یک دقیقه سکوت.

به دنبال آن مداخله دل كاستيلو ، كه از مخالفان خواست “به رأي دادن متعهد شوند” ارزیابی مسئولیت در برابر ژانین Áñez و قبیله مافیایی او “، به گفته” لا رازون “.

به همین ترتیب ، دل كاستیلو سند سازمان ایالتی آمریكا (OAS) در مورد بی نظمی انتخابات در سال 2019 را “بروشور” خواند. وزیر گفت.

“از زمان روی کار آمدن خانم ژانین Áñez ، در نتیجه منجر به مرگ ، جراحت و حبس غیر موجه شده است. ما را غارت کنید و در میان یک بیماری همه گیر غارت کنیدطبق بیانیه ای ، دل كاستیلو گفت.

“نه تنها بررسی کردیم که تقلبی صورت نگرفته است زیرا ما 55 درصد از انتخابات را در سال 2020 برنده شدیم ، بلکه 6 موسسه خارجی نیز این مورد را بررسی می کنند ، از طرف دیگر شما هرگز نمی توانید بررسی کنید که تقلب در انتخابات صورت گرفته است زیرا شما جعلی اعلام می کنید داستان، آنها دوست دارند به مردم دروغ بگویند“، برگزار شد.

عکس اولین نبرد بین معاون حاکم آنتونیو کولکه (ج) و سناتور مخالف هنری مونترو (r) ، در لاپاز (بولیوی).  EFE / Stringer

عکس اولین نبرد بین معاون حاکم آنتونیو کولکه (ج) و سناتور مخالف هنری مونترو (r) در لاپاز (بولیوی) EFE / Stringer

از طرف خود ، اروین بزان ، نماینده مخالف ، تایید کرد که دل کاستیلو سعی کردم آنچه را که اتفاق افتاده “دستکاری” کنم در نوامبر 2019 “شاگرد موریلو ، موریلیتو ، بله ، واقعاً بله ، از این به بعد شما وزیر نخواهید شد ، شما با این نمایش ها کارگردان فیلم خواهید بود ، با این تصاویر که شما یک بازیگر هستید ، برای یک وزیر دولت بازی می کنید” .

با توجه به این اظهارات ، دل كاستیلو پاسخ داد كه به دنبال اتحاد است ، “تا افرادی كه بیش از یك سال در زیارت بوده اند ، عدالت پیدا كنند.” وی گفت: “من از بازان می خواهم که تفاوت ایجاد کند ، این قانونگذار متفاوت باشد و فقط برای یکدیگر فریاد نزند و رفتار نکند.”

سرانجام ، با وجود تنش ، نمایندگان مجلس حمایت خود از دولت وزیر را تصویب کردند دولت در مورد این موضوع با رای MAS و وزیر بر روی شانه های جلسه حاضر شدند.

وضعیت جانین آنی

Áñez از 15 مارس در بازداشت موقت است ، متهم به فتنه ، تروریسم و ​​توطئه مقامات بولیوی در حال تحقیق در مورد پرونده معروف به پرونده کودتا پس از شکایت توسط لیدیا پتی ، عضو سابق جنبش سوسیالیسم (MAS) هستند.

رئیس جمهور سابق دو ماه پس از دستگیری ، محكوم كرد كه مقامات بولیوی “هیچ مدرکی” در حمایت از اتهامات علیه او ارائه نداده اند. “من یک زندانی سیاسی هستم این تنها واقعیت است. “

منبع: DPA

[ad_2]

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *