جائر بولسونارو صحبت خود را تغییر داده و برای از سرگیری برنامه اقتصادی خود به واکسیناسیون دسته جمعی تکیه می کند

[ad_1]

رئیس جمهور برزیل، جائر بولسونارو ، روز سه شنبه پیامی خوش بینانه به سرمایه گذاران خارجی فرستاد و تضمین كرد كه دولت وی امسال برنامه اصلاح و خصوصی سازی خود را از سر خواهد گرفت و واكسیناسیون covid-19 را تسریع می كند.

بولسونارو ، که ماهها او نیروی جاذبه را انکار می کرد با وجود این واقعیت که برزیل کشوری است که بعد از ایالات متحده دومین مورد در جهان است و از واکسیناسیون امتناع می ورزد ، اکنون از طرح ملی ایمن سازی خود دفاع کرده است.

به گفته وی ، جلوگیری از توسعه بی وقفه همه گیر و معکوس کردن سقوط فعالیت اقتصادی ضروری خواهد بود.

رئیس جمهور در یک کنفرانس ویدیویی که توسط Credit Suisse Bank و وعده داده بود که ریاضت اقتصادی کامل را در سال 2021 بازگرداند، پس از هزینه های فوق العاده ای که سال گذشته برای مبارزه با بیماری همه گیر ویروس کرونا لازم بود.

بولسونارو با وزیر اقتصاد خود ، پائولو گوئدس ، گفت: “در حوزه مالی ، ما تعهد محكمی به قوانین سقف هزینه ها ، كه افزایش بودجه دولت را محدود می كنند ، و همچنین برای پایداری و قابلیت اطمینان اقتصادی ، حفظ خواهیم كرد.”

هفته گذشته پوستری از کمپین واکسیناسیون Brsil ، در ظرفی حاوی دوز واکسن آکسفورد / AstraZeneca ، وارد فرودگاه سائوپائولو شد.  عکس: خبرگزاری فرانسه

هفته گذشته پوستری از کمپین واکسیناسیون Brsil ، در ظرفی حاوی دوز واکسن آکسفورد / AstraZeneca ، وارد فرودگاه سائوپائولو شد. عکس: خبرگزاری فرانسه

رئیس جمهور راست افراطی با اشاره به یارانه هایی که دولت وی در طی سال گذشته به فقیرترین و بیکارترین افراد در برابر فلج اقتصادی ناشی از بیماری همه گیر داده بود ، گفت: “ما اجازه نمی دهیم اقدامات موقت مربوط به بحران به تعهدات دائمی هزینه ها تبدیل شود.” .

خصوصی سازی

در این زمینه ، وی اطمینان داد که در سال 2021 “برنامه خصوصی سازی تسریع می شود و بهبود فضای کسب و کار ادامه خواهد یافت” ، با ساده سازی فرایندهای دیوان سالاری ، که “نمونه کارهای پروژه های استراتژیک بلند مدت” را جذاب تر می کند. کشور ، به ویژه در زمینه زیرساخت ها.

از ژانویه 2019 ، هنگامی که رهبر محافظه کار با یک برنامه اقتصادی فوق لیبرال به قدرت رسید ، دولت تشکیل شده است لیستی از بیش از 100 شرکت دولتی که قصد دارد آن را به بخش خصوصی منتقل کند.

با این حال ، این برنامه ها با استقبال کمی از سوی سرمایه گذاران روبرو شده است ، که با همه گیری بیشتر شده است ، و مقاومت در پارلمان ، که مجوز خصوصی سازی برخی از این شرکت ها را فراهم می کند.

بحران سلامت آنچه از سال گذشته آغاز شده هنوز برطرف نشده است و برزیل با 218000 مورد مرگ و 8.8 میلیون مورد همچنان یکی از کشورهای آسیب دیده در همه گیر است.

ویروس کرونا ویروس عواقب جدی اقتصادی برجای گذاشته است که منعکس کننده است کاهش تولید ناخالص داخلی ، که در سال 2020 4.5 درصد تخمین زده شده استو وخیم تر شدن وضعیت مالی ، که با کاهش قابل توجه جمع آوری مالیات و افزایش آن تشدید می شود بیکاری که حدود 14٪ است.

ویال واکسن چینی CoronaVac در موسسه Butantan در سائو پائولو ، یکی از شرکای تولید سرم.  عکس: رویترز

ویال واکسن چینی CoronaVac در موسسه Butantan در سائو پائولو ، یکی از شرکای تولید سرم. عکس: رویترز

واکسیناسیون گسترده

طبق گفته وزارت اقتصاد ، این چشم انداز در سال 2021 تغییر خواهد کرد ، زمانی که رشد تقریباً 3 درصدی را انتظار دارد ، اگرچه خود گوئدس گفت که این امر به “واکسیناسیون انبوه” بستگی خواهد داشت ، که “بازگشت ایمن” به کار و از سرگیری مجدد کار را امکان پذیر می کند فعالیت های اقتصادی ، تأمین اشتغال و مصرف.

در این رابطه ، بولسونارو به سرمایه گذاران گفت كه دولت مصمم است كه از واكسین كردن 210 میلیون برزیلی اطمینان حاصل كند ، علیرغم این واقعیت كه بارها اثر واقعی پادزهرهای موجود را زیر سال برده است.

رئیس جمهور بدون جزئیات بیشتر با بیان اینکه “ما اکنون ششمین کشوری هستیم که بیشترین واکسن را در جهان داریم” ، افزود: به زودی در صف مقدم خواهیم بود تا امنیت بیشتری به همه بدهیم تا اقتصاد از کار نیفتد.

طبق برآوردهای دولت ، برزیل ، که فقط هفته گذشته واکسیناسیون را آغاز کرد ، در حال حاضر فقط حدود 12 میلیون دوز واکسن دارد ، مبلغی که ناکافی است حتی برای مصون سازی از کسانی که در معرض خطر هستند.

بولسونارو همچنین از ابتکار عمل شرکتهای خصوصی در کشور که قصد دارند واکسنها را خود بخرند تا آنها را به کارمندان خود تحویل دهند ، حمایت کرد.

رئیس جمهور گفت: “دولت مطلوب است” و گفت این “هزینه صفر” برای دولت دارد.

در این مرحله ، وزیر گوئدس اضافه كرد كه یك گزینه ، در صورت مجاز بودن این عملیات ، “اهدا” “برای هر واكسن” خریداری شده توسط شركتهای خصوصی به شبكه ملی بهداشت عمومی است.

اما آزمایشگاه AstraZeneca بلافاصله در برزیل روشن کرد که واکسن ضد ویروس کرونا که با دانشگاه آکسفورد تولید کرده است هنوز به بخش خصوصی فروخته نشده است ، همانطور که بولسونارو پیشنهاد کرده است.

در بیانیه آزمایشگاه انگلیس-سوئد آمده است: “طی هفت ماه گذشته ، ما بی وقفه تلاش کرده ایم تا به تعهد خود در دسترسی گسترده و عادلانه به واکسن در بسیاری از کشورهای جهان عمل کنیم.”

با تشکر از چین

بولسونارو هم با تشکر از چین برای ارسال تجهیزات بیشتر برای تولید حدود 5 میلیون دوز از واکسن Covid-19.

رئیس جمهور درباره حساسیت دولت چین گفت: “سفارت چین به ما اطلاع داده است كه صادرات 5.4 هزار لیتر مواد لازم برای تولید واكسن Coronavac تأیید شده و آماده ارسال است. من از حساسیت دولت چین قدردانی می كنم.” رسانه ها.

متن بولسونارو نشان می دهد که انتظار می رود برای تولید واکسن Oxford-AstraZeneca در برزیل نیز تحویل شود.

هفته گذشته برزیل واکسیناسیون را با 6 میلیون دوز Coronavac آغاز کرد و این دوشنبه توزیع ملی 2 میلیون دوز سرم از آزمایشگاه AstraZeneca وارد شده از هند آغاز شد.

بر اساس اطلاعات منتشر شده توسط 18 از 27 ایالت ، تاکنون 685000 برزیلی ایمن سازی شده اند ، واکسیناسیون سائوپائولو با حداکثر 185،000 و پس از آن ریودوژانیرو با 100،000 است.

منبع: EFE و ANSA

CB

[ad_2]

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *