جائر بولسونارو حمایت خود از دونالد ترامپ را تصویب کرده و ادعا می کند که “تقلب” هایی در انتخابات صورت گرفته است

[ad_1]

لحظاتی پس از هرج و مرج حاکم بر واشنگتن بر سر تصرف کاپیتول ، رئیس جمهور برزیل ، ژائر بولسونارو ، حمایت خود از همتای آمریکایی خود ، دونالد ترامپ را تصویب کرد و بار دیگر تأکید کرد که “در انتخابات با جو بایدن” تقلب “صورت گرفته است.

وقفه شدید حامیان ترامپ در کاپیتول همزمان با تأیید مجدد کنگره پیروزی بایدن در برزیل منعکس شد ، بولسونارو در ستونی پشت دستور کار ترامپ قرار گرفت و نه تنها شفافیت انتخابات آمریکا بلکه چهره انتخاب مجدد وی در سال 2022 را زیر سوال برد.

“من همه چیز را دنبال کردم ، آنها می دانند که من با ترامپ ارتباط دارم و پاسخ من را می دانند. شکایت بزرگ در مورد کلاهبرداری. من فکر می کنم ، یک تقلب آشکار رخ داده است“بولسونارو به س aboutال درباره طرفداران پاسخ داد.

رئیس جمهور برزیل گفت حتی در انتخابات سال 2018 ، که وی انتخاب شد ، تقلب علیه وی صورت گرفت ، اگرچه او شواهدی ارائه نکرد. وی گفت: “انتخاب من فریب خورده است. من شواهدی از تقلب در انتخاب خود دارم ، می توانستم در دور اول پیروز شوم” ، وی گفت: جورنال دو برزیل.

مایک پنس ، معاون رئیس جمهور آمریکا در حال خواندن این گواهی است که جو بایدن رئیس جمهور بعدی این کشور خواهد بود.  عکس EFE

مایک پنس ، معاون رئیس جمهور آمریکا در حال خواندن این گواهی است که جو بایدن رئیس جمهور بعدی این کشور خواهد بود. عکس EFE

در سال 2018 ، بولسوناریسمو از استیو بانون ، مشاور سابق ترامپ ، ایجاد کننده انجمن محافظه کار ، به رهبری معاون حمایت کرد. ادواردو بولسونارو، پسر رئیس جمهور ، نزدیکترین خانواده به خانواده ترامپ. به عنوان مثال ، جمعه گذشته این نماینده مجلس به دعوت همسر و دختر تازه متولدشده توسط کاخ سفید توسط ایوانکا ، دختر ترامپ ، در کاخ سفید بود.

پیش از این ، معاون رئیس جمهور همیلتون مورائو به سادگی گفته بود که اشغال کنگره آمریکا توسط طرفداران ترامپ یک “مسئله داخلی” است. و او تمام کرد: “اینها امور داخلی ایالات متحده است که باید توسط دولت جدید و مطابق با قانون تصمیم گیری شود.

کل قوس سیاسی برزیل ، از جمله روسای جمهور سابق فرناندو انریکه کاردوسو و لولا دا سیلوا ، این حمله را محکوم کردند ، به استثنای بولسونارو ، که با مبارزان راست افراطی در خارج از کاخ آلوورادا ، محل اقامت ریاست جمهوری صحبت کرد.

در واقع ، برزیل آخرین کشور در گروه 20 کشور ثروتمند (G20) بود که بایدن را به عنوان رئیس جمهور تازه انتخاب شده ایالات متحده به رسمیت شناخت.

هشدار لولا دا سیلوا

رهبر مخالف و رئیس جمهور سابق لوئیس ایناسیو لولا دا سیلوا هشدار داده است که دولت فعلی برزیل باندهای هوشیاری برای تکرار صحنه هایی مانند صحنه های زنده مانده از کپیتول در واشنگتن دارد.

لولا از حزب کارگران در مورد اوضاع ایالات متحده هشدار داد: “برای برزیل ، این نشانه ای است از آنچه می تواند رخ دهداگر تحمل نقض آزادی و حقوق ادامه یابد ، در اینجا اگر استبدادی بولسونارو و پلیس های او مهار نشود ، از این بدتر است. “

لولا پس از سفر به کوبا ، جایی که برای بازی در مستندی از الیور استون ، کارگردان آمریکایی ، بازی کرد ، هشدار داد: “حمله به پایتخت به طور گستاخانه ای نشان می دهد چه اتفاقی می افتد هنگامی که شما سعی می کنید سیاست و احترام به رای را با دروغ و نفرت جایگزین کنید. ، حتی در کشوری که دوست دارد خودش را مثل خودش معرفی کند قهرمان دموکراسی

JPE

[ad_2]

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *