جائر بولسونارو تأیید می کند که برزیل “ورشکسته شده” و از خود دفاع می کند: “کاری نمی توانم انجام دهم”

[ad_1]

رئیس جمهوری برزیل ، روز سه شنبه گفت که اقتصاد کشورش “ورشکسته” شده و هیچ کاری نمی تواند در این زمینه انجام دهد. وی همچنین از مطبوعات دوباره انتقاد كرد ، كه به گفته وی در مورد خطر و تأثیر شیوع ویروس كرونا اغراق آمیز است.

رئیس جمهور در برزیل ، قبل از بازگشت به کار پس از تعطیلات هشت روزه ، تأیید کرد که اقتصاد به دلیل بحران ویروس کرونا “ورشکسته” شده است.

بولسونارو ، که تازه سومین سال کار خود را آغاز کرده است ، گفت: “کاری نمی توانم انجام دهم ، من می خواستم مالیات ثروت را جابجا کنم (کاهش دهم) ، اما این ویروس را داشتم ، که توسط مطبوعاتی که در اختیار ما بود تقویت شد.” سی و یکم دسامبر 2022

قبل از اینکه گروهی از پیروان به استقبال وی در مقابل کاخ آلوورادا ، محل اقامت رسمی در برزیل بروند ، رئیس جمهور بار دیگر ویروس کرونا را به حداقل رساند و علیه رسانه ها اتهاماتی را مطرح کرد.

رئیس جمهور در اظهاراتی که بعداً در وب سایت های بولسوناریستا منتشر شد ، افزود: “این رسانه های بدون شخصیت. این یک کار ثابت است که سعی می کنیم خود را از اینجا فرسوده و از منافع تاریک این رسانه ها مراقبت کنیم.”

اما ، رئیس جمهور راست افراطی اضافه کرد ، علی رغم سناریوی نامطلوب ، “مطمئن باشید که آنها باید تا پایان سال 2022 با من تحمل کنند.”

یک آمبولانس این دوشنبه مردی را که توسط ویروس کرونا ویروس کشته شد به قبرستانی در مانائوس برد.  عکس: خبرگزاری فرانسه

یک آمبولانس این دوشنبه مردی را که توسط ویروس کرونا ویروس کشته شد به قبرستانی در مانائوس برد. عکس: خبرگزاری فرانسه

بدون یارانه

از اولین روز ژانویه ، کمک های اضطراری بیش از 60 میلیون انسان کم درآمد در سال 2020 برای مواجهه با بحران ویروس کرونا دستمزد گرفتند.

برای دریافت کمک های مالی دولت ، در ماه آوریل ، مقابل یک بانک در ریودوژانیرو صف بکشید ، که در پایان سال پایان یافت.  عکس: خبرگزاری فرانسه

برای دریافت کمک های مالی دولت ، در ماه آوریل ، مقابل یک بانک در ریودوژانیرو صف بکشید ، که در پایان سال پایان یافت. عکس: خبرگزاری فرانسه

متوقف کردن این کمک های دولتی که برای جلوگیری از فقر میلیون ها انسان پس از از دست دادن شغل خود مهم بود ، از گسترش کسری دولت جلوگیری می کند. تحلیلگران می گویند ، اما این می تواند به یک بحران شدید تقاضا منجر شود که تأثیرات منفی بر اقتصاد کشور بگذارد.

از طرف دیگر ، فدراسیون ملی توزیع کنندگان وسایل نقلیه (Fenabrave) که در سال 2020 بیش از 2،058،000 دستگاه فروخت ، با برداشت 26.6٪ نسبت به 2019.

تحریک بند

علاوه بر این ، بولسونارو بار دیگر با استفاده از ماسک برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا ، که تاکنون بیش از 7.7 میلیون نفر را در کشورش آلوده کرده و بیش از 196500 کشته برجای گذاشته است ، شوخی کرد.

اندکی پس از ورود به برزیل پس از تعطیلات یک هفته ای در سواحل اقیانوس اطلس ، رئیس جمهور با کنایه گفت که “او در ساحل بود و با بند به شنا می پرداخت. من ماسک گرفتم تا کوید را از ماهی کوچک نگیرم.”

“آیا شما (دفتر خاطرات) را دیدید؟ ایالت سائوپائولو؟ او یک عکس عظیم ارسال کرد و نوشت: “بدون ماسک در دریا شنا کن” ، بولسونارو اضافه کرد ، پیراهن جین و صورت برنزه ، در محاصره حامیانش است.

روز دوشنبه ، همانطور که چندین بار اتفاق افتاد ، او با چندین غواص در ساحلی در سائو پائولو بود بدون رعایت فاصله اجتماعی.

او این کار را انجام داد علی رغم اینکه دولت کشور دستور داده بود مرحله انزوای قرمز را محدود کند تا روند همه گیری را محدود کند.

رئیس جمهور در طول اقامت خود در ساحل ، علاوه بر انتقاد از جوآو دوریا ، فرماندار سائوپائولو و سایر مقامات برای اجرای قرنطینه ، اظهاراتی را علیه استفاده از این افسار بیان کرد. “طی چند ماه آینده

منبع: ANSA

CB

[ad_2]

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *