تیم WHO برای بررسی منشا ویروس کرونا به ووهان می رسد ، اما چین مانع ورود دو متخصص می شود

[ad_1]

یک تیم بین المللی از محققان برای انجام تحقیقات وارد شهر ووهان چین شدند ، جایی که ویروس کرونا برای اولین بار در روز پنجشنبه کشف شد. از نظر سیاسی حساس است در مورد ریشه های همه گیری در میان عدم اطمینان در مورد اینکه آیا پکن سعی در جلوگیری از یافته هایی که به نظر می رسد بد است ، دارد.

تحقیقات ، که قبلاً به دلیل “مشکلات بوروکراتیک” به تأخیر افتاده بود ، از پنجشنبه این هفته با پای اشتباه شروع شد ، در حالی که حداقل دو متخصص از ماموریت WHO مسدود شده و قادر به ورود به چین نبودند.

دلیل: آنها باید آزمایش آنتی بادی داشته باشند.

WHO در پیامی توئیتری گفت: “یک تیم بین المللی متشکل از 13 دانشمند که وظیفه بررسی ریشه ویروس را بر عهده دارند امروز وارد ووهان چین شدند … دو دانشمند هنوز در سنگاپور هستند تا ویروس کرونا را آزمایش کنند.”

این سازمان توضیح داد که “همه اعضای تیم آنها چندین آزمایش انجام دادند و آزمایش آنتی بادی در کشورهای خود. “

آزمایش دو نفر از متخصصان از نظر وجود آنتی بادی مثبت بود و نمی توانستند مسافرت کنند.  عکس: AP

آزمایش دو نفر از متخصصان از نظر وجود آنتی بادی مثبت بود و نمی توانستند مسافرت کنند. عکس: AP

آزمایش دو نفر از متخصصان از نظر وجود آنتی بادی IgM (ایمونوگلوبولین M) ، نوعی آنتی بادی که بدن در پاسخ به ویروس ایجاد می کند ، مثبت است.

بنابراین ، آنها باید دوباره آزمایش شوند تا این آنتی بادی ها و کلاس دیگری به نام IgG (ایمونوگلوبولین G) تأیید شود.

تیم WHO از دانشمندان از ملیت های مختلف تشکیل شده است. کارشناسان باید هنگام ورود به کشور یک قرنطینه دو هفته ای رعایت کنند.

ماهها جنجال

این تجهیزات توسط دولت رئیس جمهور شی جین پینگ تأیید شده است پس از ماه ها اختلافات دیپلماتیک که باعث شکایت عمومی غیر معمول مدیر آژانس سازمان ملل متحد شد.

دانشمندان گمان می کنند ویروس که از پایان سال 2019 باعث کشته شدن 1.9 میلیون نفر در سراسر جهان شده است ، بر روی مردم از خفاش یا حیوانات دیگر ، احتمالاً در جنوب غربی چین است. حزب کمونیست حاکم ، با وسواس انتقاداتی که اجازه می دهد بیماری گسترش یابد ویروس را حفظ می کند از خارج از کشور آمده است ، احتمالاً در واردات غذاهای دریایی منجمد است ، اما دانشمندان این فرضیه را انکار می کنند.

این تیم اندکی پس از ساعت 11 صبح با هواپیمای زرد روشن Scoot وارد فرودگاه ووهان شدند و سوار یک تونل پلاستیکی و شفاف موقت به سمت ترمینال شدند. محققانی که آنها فقط ماسک می زنند ، آنها توسط کارکنان فرودگاه مجهز به لباسهای محافظ ، ماسک صورت و عینک پذیرایی شدند.

در این گروه وجود دارد ویروس شناسان و سایر متخصصان از ایالات متحده آمریکا ، استرالیا ، آلمان ، ژاپن ، انگلیس ، روسیه ، هلند ، قطر و ویتنام.

سخنگوی دولت این هفته گفت “آنها تبادل نظر خواهند کرد” با دانشمندان چینی ، اما روشن نکرد که آیا آنها قادر به جمع آوری شواهد هستند.

طبق CGTN ، کانال انگلیسی تلویزیون دولتی CCTV چین ، علاوه بر گذراندن تست PCR و آزمایش آنتی بادی برای COVID-19 ، آنها دو هفته قرنطینه خواهند شد. قرار است کار با کارشناسان چینی آغاز شود توسط کنفرانس ویدیویی در طول انزوا

پس از آنكه دولت آمریكا پكن را به علت انتشار ویروس كه اقتصاد جهانی را به بدترین بحران از دهه 1930 فرو برد ، تقاضای بین المللی برای تحقیق را رد كرد.

E بعید اینکه یک بار بازدید برای تأیید منشا ویروس انجام می شود: تعیین مخزن حیوان در هنگام شیوع اغلب یک کار جامع است که به سالها تحقیق نیاز دارد ، از جمله نمونه برداری از حیوانات ، تجزیه و تحلیل ژنتیکی و تحقیقات اپیدمیولوژیک.

منبع: خبرگزاری فرانسه و AP

ap

[ad_2]

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *