تیم دولت دونالد ترامپ پس از حمله پیروانش به کاپیتول استعفا داد

[ad_1]

سه پیشکسوت تیم دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا روز چهارشنبه استعفای فوری خود را پس از حمله حامیان رئیس جمهور به پایتخت نشان دادند ، که طی آن چهار نفر درگذشتند.

معاون رئیس کاخ سفید ، سارا متیوز، به دلیل حمله به پایتخت ، استعفا داد ، به رهبری معترضانی که از ترامپ حمایت کردند تا تلاش برای صدور گواهینامه پیروزی انتخاباتی خود در ماه نوامبر جو بایدن ، دموکرات ، که تمام تضمین های انتخابات را انجام داد ، اما رئیس جمهور او را به عنوان یک پیروزی جعلی متهم کرد.

“من به عنوان کسی که در سالن های کنگره کار می کردم ، از آنچه امروز دیدم بسیار آسیب دیدم. من بلافاصله نقش خود را رها می کنم. متیوز گفت: “کشور ما نیاز به انتقال مسالمت آمیز قدرت دارد.”

رئیس دفتر بانوی اول ، ملانیا ترامپ ، استفانی گریشام، که از سال 2015 با تیم ترامپ در ارتباط است و به عنوان مسئول مطبوعاتی کاخ سفید تبدیل شد ، نیز روز چهارشنبه اعلام کرد که از سمت خود کناره گیری می کند.

گریشام گفت: “من افتخار این را داشتم که در کاخ سفید به کشورم خدمت کنم. من بسیار افتخار می کنم که در مأموریت بانوی اول ملانیا ترامپ برای کمک به کودکان حضور داشتم و از دستاوردهای دولت بسیار افتخار می کنم.”

رئیس رویدادهای اجتماعی در کاخ سفید ، آنا کریستینا نیکتاکه تحت مسئولیت بانوی اول نیز هست پس از سه سال عضویت در تیم ترامپ به استعفا ها پیوست.

پیش بینی می شود سایر اعضای تیم ترامپ با تأکید بر جدی بودن آنچه در مقر قوه مقننه رخ داده استعفا دهند ، کاری که رئیس جمهور آن را محکوم نکرده و یا حتی توجیه نکرده است.

از جمله کسانی که استعفا را در نظر دارند ، مشاور امنیت ملی ترامپ ، رابرت اوبراین؛ شماره دو شما ، مت پاتینگر؛ و معاون رئیس ستاد کاخ سفید ، کریس لیدل، با توجه به رسانه های مختلف.

روز چهارشنبه همزمان با آغاز روند صدور گواهینامه پیروزی بایدن در انتخابات نوامبر ، صدها معترض کاپیتول را محاصره کردند ، معمولاً روندی بوروکراتیک که انتظارات زیادی را در پی نداشت.

ترامپ تشویق به تجمعات روز چهارشنبه در واشنگتن و از جمعیت عبور کرد درست قبل از اینکه آنها به اجبار به مقر قانونگذار حمله کنند ، مجبور شدند دو اتاق را با هم تخلیه کنند و هرج و مرج خشونت آمیزی ایجاد کردند که پایان یافت چهار کشته و حداقل 15 زخمی.

منبع: EFE

[ad_2]

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *