توصیه های ماچوی دولت کره جنوبی برای زنان باردار موجی از خشم را ایجاد می کند

[ad_1]

یخچال را کاملاً مجهز و با چند ظرف آماده بگذارید ، بنابراین شوهر شما فقط باید آنها را دوباره گرم کند. با انجام کارهای تمیز کردن و دیدن لباس های کوچک ، وزن خود را کنترل کنید تا به خود انگیزه دهید که در این کار زیاده روی نکنید.

مطمئن شوید شلوارک ، پیراهن و جوراب شما به اندازه کافی تمیز است تا زمانی که بتوانید از بیمارستان برگردید. و با بررسی دستمال توالت ، خمیر دندان و مسواک یا صابون مورد نیاز برای استفاده در دوران غیبت ، از “ایجاد دردسر” برای خانواده خود جلوگیری کنید.

اگرچه در نگاه اول این نکات بیشتر به کتاب راهنمای همسر خوب از بخش زنان در فالانژ اسپانیا اطلاق می شود ، اما در واقع آنها بخشی از راهنمای زنان باردار که توسط مقامات کره جنوبی منتشر شده است در ژانویه 2019

کار مرکز اطلاعات بارداری و زایمان در سئول ، حضور آن تا همین یک هفته پیش مورد توجه نبود. اما هنگامی که توجه مردم را به خود جلب کرد ، واکنش آنی شد: موجی از انتقاد عصبانی و درخواست – از جمله کارزار جمع آوری امضا – برای برداشت فوری آن و عذرخواهی نویسندگان.

مادر و دختری ماه ها پیش در خیابان در سئول به مدرسه می روند.  عکس: خبرگزاری فرانسه

مادر و دختری ماه ها پیش در خیابان در سئول به مدرسه می روند. عکس: خبرگزاری فرانسه

معکوس دولت

در نتیجه ، دستورالعمل های کلی هنوز در صفحه مرکزی منتشر می شوند ، اما بحث برانگیزترین نقاط آن حذف شده است. با این حال ، عکسهایی از بحث برانگیزترین عبارات در اینترنت به گردش در می آیند ، از جمله مرواریدهایی مانند “غذاهای فوری مانند کاری ، رب لوبیای سیاه و سوپ درست کنید تا شوهر ناآشنا بتواند آنها را به راحتی بپوشد” ، یا ” روی لباسهایی که قبل از ازدواج می پوشید یا لباسهای کوچکی که دوست دارید بعد از زایمان بپوشید آویزان شوید و وقتی می خواهید بیش از نیاز خود غذا بخورید آنها را تماشا کنید. ” در مورد مسئولیت های شوهر ، حتی یک کلمه.

برای متخصصان این زمینه ، این نامشخص یک فرصت از دست رفته برای ارائه مشاوره های ارزشمند در مورد مواردی مانند شیردهی یا مراقبت های پس از زایمان است.

از طرف خود ، مقامات بخش بهداشت در سئول آنها مسئولیت خود را به عهده گرفتند برای بررسی و نظارت بر محتوا “به روش جامع تر”. علاوه بر این ، آنها اطمینان دادند که سایر مواد بارگذاری شده در شبکه را بررسی کرده و آموزش حساسیت جنسیتی را برای کارمندان شهرداری بهبود می بخشند.

یک دانشجو دوره های آنلاین را از خانه خود در سئول می خواند.  شکاف حقوق زنان و مردان در کره جنوبی بسیار زیاد است.  عکس: AP

یک دانشجو در حال تحصیل دوره های آنلاین از خانه خود در سئول است. شکاف حقوق زنان و مردان در کره جنوبی بسیار زیاد است. عکس: AP

انتقاد از پارلمان

در این زمان از #من هم همینطور و ظهور جنبش فمینیستی ، نمایندگانی نیز بودند که انتقاد می کردند آسیب رساندن به وجهه کشور که باعث اپیزودهایی از این دست می شود.

وو سانگ هو از نمایندگان حزب حاکم دموکرات در حساب کاربری خود در فیس بوک نوشت: “به ندرت می توان هشدارهای تجارتی در مورد چگونگی مراقبت از زنان باردار نسبت به خانواده های خود منتشر کرد.”

با وجود اقتصاد بزرگ (دهمین اقتصاد بزرگ در جهان ، سوم در شرق آسیا) و وزن فرهنگی ، بسیاری از جمعیت کره جنوبی باقی مانده است عمیقا مردسالار و ماچو.

اختلاف حقوق

طبق گزارش سال 2017 OECD ، شکاف دستمزد بین زن و مرد این بالاترین بالاترین میزان از 37 کشور عضو است (تا 40٪ حقوق کمتر برای همان شغل) و بسیاری از زنان تحت فشار توسط شرکا و خانواده خود هنگام بچه دار شدن کار خود را متوقف می کنند.

دشواری های زنان کره جنوبی در سازگاری زندگی خانوادگی و شغلی یکی از دلایلی است که معمولاً در توضیح کاهش چشمگیر نرخ باروری زنان کره جنوبی ذکر شده است ، یکی از پایین ترین ها در جهان (0 ، 92 کودک به ازای هر زن ، کمتر از نیمی از 2.1 ، که برای حفظ جمعیت پایدار ضروری به نظر می رسد).

این عامل که به دیگران اضافه می شود از جمله هزینه بالای مسکن ، کمبود خدمات نگهداری از کودک یا تاخیر در سن ازدواج به منظور پیشرفت شغلی ، عامل اصلی این امر است کاهش جمعیت سال گذشته در این کشور ثبت شد ، اولین بار در تاریخ مدرن آن است.

با توجه به اینکه این موضوع مقامات را بسیار نگران می کند ، بسیاری از آنها تعجب می کنند که چگونه این حاکمان قادر به بحث و جدال مانند این راهنما هستند. در این درخواست این شبکه مبنی بر کناره گیری وی افزود: “به نظر می رسد که هدف او ترویج تجرد است ، نه مادری” ، و در طی چند روز بیش از 22000 نام اضافه کرد.

توسط اسماعیل آرانا ، خبرنگار هنگ کنگ برای La Vanguardia

CB

[ad_2]

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *