تواریخ روز که “امیدوارم دوباره تکرار نشود”

[ad_1]

پایتخت آمریکا است خانه دوم من. من ساکنان ساختمان را برای مدت طولانی پوچی پوشاندم ، و 15 سال گذشته را بیشتر در فضای کار گذراندم ، با پیاده روی کوتاه از گالری سنا.

من این چهارشنبه را می شناختم معمول نخواهد بود، در زمان COVID-19. به جای کار در زیرزمینم ، به کاپیتول می رفتم. از زمان شیوع COVID-19 در Capitol Hill ، تعداد کمی روزنامه نگار وجود داشته است ، برخی از مسابقه دهندگان از طریق توافق نامه همکاری ضبط صدا را از مصاحبه ها به اشتراک می گذارند ، در حالی که دیگران در خانه کار می کنند. وقتی من رفتم ، مکان مانند یک شهر ارواح بود. اما روز چهارشنبه به دلیل بحث در سنا درباره آرا of کالج انتخاباتی در آریزونا و پنسیلوانیا ، روز مهمی قرار بود.

لحظات جالب و بسیاری از اخبار واقعی وجود خواهد داشت – رهبر اکثریت سنا ، میچ مک کانل ، جمهوریخواه کانزاس ، سرانجام به ترامپ گفت که دیوانه سعی کنید کنگره را وادار کنید تا خواست رای دهندگان را لغو کند – اگرچه نتیجه قبل از شروع بحث روشن بود.

همچنین ، دموکرات ها به تازگی قسم خورده بودند که دو دموکرات جدید از جورجیا ، کنترل پارلمان را به دست آوردند. روز ویژه ای بود ، به ویژه برای رهبری اتاق و سنا ، یکی از تخصص های من. اما رهبر جدید اکثریت ، چاک شومر ، نماینده ای از نیویورک ، در یک کنفرانس مطبوعاتی در اواخر صبح س myال من در مورد تسکین COVID-19 را دور زد.

اگر شوالیه بدون شمشیر را دیده باشید ، ممکن است از فضای کاری من قدردانی کنید ، زیرا صحنه ای از گالری مطبوعات فیلم بیش از 70 سال پیش در آنجا گرفته شده است. (با این حال ، اتاق سنا بود صحنه صدا) مشرف به مرغزار شمالی پایتخت است ، جایی که راهپیمایی شورشیان به طور مداوم برگزار می شود شروع به رسیدن کرد شوم. افراد حرفه ای سنا که دفاترشان نزدیک سالن است ، شروع به پذیرش کردند عصبی.

جمعیت عجله داشتند و به جبهه شرقی حرکت کردند ، در آنجا پنجره ای عتیقه زاویه محدودی را نشان می داد زیرا جمعیت به سه مجموعه پله منتهی به پایتخت نگاه می کرد – سنا ، اتاق و ستون اصلی و میانی – که توسط پلیس کاپیتول مسدود شده است. اما من این را می دانم درها محکم هستند و نگران نبودم این ساختمان اساساً برای عموم مردم بسته بود ، برای ماههابه دلیل همه گیری

وقت آن فرا رسیده بود که هر از گاهی صحنه سنا را تماشا کنید. این رویه ها از تلویزیون پخش می شود ، اما من دوست دارم زبان بدن را از گالری بالا ببینم و کارهایی را که دوربین ها انجام نمی دهند ، مانند توجه فریبنده ای که مک کانل هنگام لعن به ترامپ نشان می داد ، بردارم.

اما وقتی سنا پشت میزم بود ناگهان بازنشسته شد از جلسه از روی صندلی پریدم بیرون تا ببینمش. به زودی شایعه ای پخش شد پناه گرفتن در دوربین “درها را ببند”، دستورالعمل کارمندان گالری بود. این یک فضای امن است. سپس ده خبرنگار و دستیار در گالری و تقریباً کل سنا جمع آوری شده در داخل خانه. فضاهای باریک برای COVID-19 ، با وجود ماسک ها.

پلیس مسئول بود. “از دروازه ها بیرون برو” آنها دستور دادند. کارمندان در گوشه ای بودند. سناتورهای ارشد مانند سناتور مینه سوتا ، ایمی کلوبوچار ، رئیس جدید کمیته قوانین سنا ، یک به روزرسانی نگران کننده صادر کرد: گزارش تیراندازی.

در راهروی وسط ، بین مک کانل و رهبر دموکرات سنا در نیویورک ، چاک شومر ، یک افسر ایستاده بود که نوار شناسایی داشت. هنگامی که به درب مرکزی سنا خیره شد ، پشت او بود. به نظر می رسید که او یک اسلحه بزرگ دارد ، اما سعی داشت آن را پنهان کند. پشت او سه صندوق حاوی گواهینامه های رای گیری دانشکده انتخاباتی بود.

افسران پایتخت حمله شده را صف می کشند.  عکس: AP

افسران کاپیتول مورد حمله را صف می کشند. عکس: AP

این یک صحنه بی سابقه بود ، یک مروارید کوچک و قابل دسترس – و غیرقابل جمع آوری – کوچک و غیرقابل دسترسی در اولین پروژه تاریخ. اما هیچ کدام نبود احساس وحشت کردن

وضعیت در جای دیگر بدتر شده است. افسران تخلیه را اعلام کردند. آنها دستور به گرفتن آسانسور به زیرزمین، سپس از طریق یک تونل به خیابان خیابان قانون اساسی بروید ، و به یک مکان مخفی در یک ساختمان اداری نزدیک بروید.

کار در آسوشیتدپرس در این شرایط امتیازات ویژه ای به من می دهد. طرحی در دست اجرا است پس از حملات 11 سپتامبر، در مورد چگونگی اداره جلسه کنگره به دور از مقر. اگر این اتفاق بیفتد ، AP باید آنجا باشد. من خودم را به مکان کشف نشده رساندم. در مجلس نمایندگان ، اسکاتی اپل وایت ، برنده جایزه پولیتزر ، برنده AP ، عکاس برنده جایزه باقی ماند و عکس هایی گرفت که در سراسر کشور خبرساز شد.

در زیرزمین دیدم که مک کانل را به مکانی مخفی منتقل کردند. دنبالش راه افتادم.

اعضای سپاه خدمات مخفی در حال جستجوی پایتخت هستند.  عکس: AP

اعضای سپاه خدمات مخفی در حال جستجوی پایتخت هستند. عکس: AP

در مکان جدید استراحت می کنیم. افسران اجرای قانون بسیار مسلح ، از جمله FBI و وزارت امنیت داخلی ، آنها باعث شدند ما احساس امنیت کنیم. گزارش ها حاکی از آن بود که پلیس در حال تهیه مسیری برای اتوبوس هایی است که می توانند ما را سوار کنند.

این اتفاق نیفتاد

رهبران سنا مصمم بودند که دوباره جمع شوید و حرکت کنید تعداد دانشکده انتخابات و این در سلولهایی اتفاق می افتاد که توسط جمعیت هتک حرمت شده بود. بنابراین منتظریم غذا و آب آوردند.

آنها همچنین CNN داشتند تا ببینند نزاع نزدیک. در یک برهه میزبان جیک تاپر بود سناتورها عذرخواهی کردند تد کروز ، جمهوری خواه از تگزاس و جاش هاولی ، جمهوری خواه از مور ، به دلیل به چالش کشیدن نتایج انتخابات و تحریک طرفداران ترامپ با سخنان بی اساس و انگیزه دهنده از جمعیت. این دو نفر ، یکی از دستیاران اصلی حزب دموکرات گفت ، باید بنشینند و آن را بپذیرند.

من در مورد اوضاع اسفناک اوضاع و احوال شخصاً با یک پیشکسوت جمهوری خواه گفتگو کردم. این سناتور گفت که در مورد او زیاد با همکارانش صحبت نکرده است جابجایی زمین ساختی با انتقال به کنترل دموکراتیک در سنا ظاهر می شود. من شوکه شدم

جمعیت از قبل ساختمان را ترک کرده بودند و به طرز عجیبی همه چیز تقریبا کسل کننده به نظر می رسید ، منتظر اعلام امنیت پایتخت بود. اما ساعت 7:30 بعدازظهر ، با طی یک مسیر زیگزاگ از طریق تونل به پایتخت ، دوباره اجازه ورود به ما داده شد.

من الیزابت مک دونو ، نماینده مجلس ، چهره محبوب خانواده سنا را ملاقات کردم. او و همکارانش اطمینان حاصل کردند که گواهینامه های کالج انتخاباتی ایمن نیستند – حذف آنها از میان جمعیت در واقع تأیید نتیجه را به تأخیر می اندازد – و او بازگشت را از طریق دوربین مشاهده می کرد. مطمئن نیستم که مک دونا او را تا آن زمان می شناخت ، اما دفتر کار او در طبقه اول پایتخت بود شکسته بود.

وقتی برگشتیم ، تعداد زیادی از افسران ، واحدهای FBI و DHS ، ایمنی همه را تضمین کردند. آثار شن و ماسه از کف و سطوح اسپری فلفل.

گالری Daily Press که در آن کار می کنم مورد تجاوز قرار نگرفته است.

من یک مقاله سریع در مورد بحث نمایشی سنا نوشتم. نسخه کوتاه

من و یك خبرنگار دیگر مدتها بعد از نیمه شب آنجا را ترك كردیم. او در نزدیکی خانه مک کانل و ایلین چائو در واشنگتن دی سی پارک کرده بود که روز پنجشنبه از سمت وزیر حمل و نقل استعفا داد.

امنیت خوب بود. روزی بود که امیدوارم دیگر تکرار نشود.

نویسنده روزنامه نگار آسوشیتدپرس است

[ad_2]

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *