تمایز ترامپ از خدمات عمومی ، گام بعدی احتمالی در کنگره است

[ad_1]

اکنون که مجلس نمایندگان برای دومین بار رئیس جمهور دونالد ترامپ را مقصر دانسته و مانع از وی شده است او دوباره به کار خود ادامه داد این می تواند گام بعدی کنگره باشد.

همه دموکرات های مجلس نمایندگان و 10 جمهوری خواه روز چهارشنبه به استیضاح ترامپ برای نقش او در دامن زدن به شورش های هفته گذشته در پایتخت آمریکا رای داد.

در سمت سنا ، رهبر اکثریت میچ مک کانل ، کنتاکی ، در خلوت گفت که با ترامپ به پایان رسید.

اما فقط استیضاح دخالت نخواهد کرد که ترامپ به دنبال موقعیتی در آینده است. برخی پرسش و پاسخ درمورد اینکه چگونه کنگره می تواند از اجرای مجدد رئیس جمهور معزول جلوگیری کند هزینه فدرال

این اتهام دقیقاً به چه نتیجه ای می رسد؟

استیضاح در اتاق ، این چهارشنبه به دست آمد ، فرایندی را در سنا ایجاد می کند ، جایی که اکثریت آنها دو سوم تا رئیس جمهور را از سمت خود برکنار کند. البته ترامپ تاکنون بوده است. پس از آنکه مجلس اواخر سال 2019 وی را به دلیل لابی گری علیه اوکراین برکنار کرد ، سنا رأی داد به نفع بخشش است. فقط یک جمهوری خواه ، میت رامنی از یوتا ، با حزب جمهوری خواه جدا شد.

رئیس جمهور آمریکا دونالد ترامپ.  عکس: dpa

رئیس جمهور آمریکا دونالد ترامپ. عکس: dpa

اما این بار می توانم متفاوت شد. خود مک کانل روز چهارشنبه گفت که تصمیمی نگرفته است. جمهوری خواهان دیگر عصبانی هستند و احتمال دارد ترامپ عصبانی شود بیرون از دفتر قبل از اینکه رأی در مورد محکومیت وی صادر شود رئیس جمهور منتخب جو بایدن 20 ژانویه سوگند یاد می کند. با تقسیم سنا به 50-50 ، دموکرات ها و دو مستقل گروهی از نمایندگان را با آنها تشکیل دادند آنها به 17 جمهوری خواه نیاز خواهند داشت برای محکوم کردن ترامپ به آنها بپیوندد.

آیا ترامپ در صورت محکومیت به طور خودکار ممنوع است؟

نه اگر گذشته به عنوان یک سابقه در نظر گرفته شود. در صورت محکومیت مجلس سنا ، قانونگذاران جداگانه رأی می داد در مورد اینکه آیا از دفتر آینده رد صلاحیت شده اید یا خیر.

هیچ رئیس جمهوری در مجلس سنا محکوم نشده و از سمت خود برکنار نشده است. اما در مورد قضات فدرال که متهم شدند و از سمت خود برکنار شدند ، سنا برگزار شد دومی اینجا پس از محکومیت برای تعیین اینکه آیا شخص را از اشغال مجدد پست فدرال منع می کند یا نه.

ترامپ از آغاز دومین دادگاه استیضاح خود در تلویزیون صحبت کرده است.  عکس: خبرگزاری فرانسه

ترامپ از آغاز دومین دادگاه استیضاح خود در تلویزیون صحبت کرده است. عکس: خبرگزاری فرانسه

چوب پایین تر است در رای دوم و این فقط طول می کشد اکثر سناتورها موفقیت داشتن از طرف دیگر ، همانطور که قبلاً در مورد رئیس جمهور چنین اتفاقی نیفتاده است ، ممکن است یک پرونده قضایی دنبال شود. فرانک بومن سوم ، دانشگاه میسوری ، استاد حقوق و نویسندهe “تاریخ استیضاح برای دوران ترامپ”، گفت که به عقیده او تعداد کمتر آرا منطقی است ، اما فکر کردن چنین کاری دیوانه کننده نیست قابل سوال است اگر اوضاع به آن نقطه برسد.

یک مسئله حقوقی دیگر: به نظر می رسد که دادرسی در مجلس سنای ترامپ حتی قبل از 19 ژانویه ، یک روز قبل از ترک دفتر او آغاز نمی شود. دانشمندان در مورد اینکه آیا رئیس جمهور سابق می تواند در مجلس سنا استیضاح شود یا خیر ، اختلاف نظر دارند.

آیا این تنها راه غیرفعال کردن آن است؟

شاید نه. در مقاله ای که روز دوشنبه در واشنگتن پست منتشر شد ، استاد دانشكده حقوق ییل ، ​​بروس آكرمن و استاد حقوق دانشگاه ایندیانا ، جرارد مگلیوكا ادعا می كنند كه اعضای كنگره یک راه دیگراخراج ترامپ از دفتر ، شاید راحت تر.

نشان داد بخش 3 متمم 14طراحی شده برای جلوگیری از داشتن مناصب فدرال در صورت تصدیق “مشارکت در.” قیام یا شورش علیه “قانون اساسی.

معلمان می نویسند بله اکثریت آرا هر دو اتاق توافق دارند که ترامپ در یک اقدام “قیام یا شورش” نقش داشته است شما از دویدن منع خواهید شد دوباره برای کاخ سفید. فقط دو سوم آرا در هر مجلس کنگره می تواند نتیجه را در آینده لغو کند.

تنها ماده استیضاح مصوب چهارشنبه به آن ماده از قانون اساسی استناد می کند و می گوید ترامپ باید از شغل آینده خود محروم شود.

بند 3 اصلاحی چهاردهم چه کاری انجام می دهد؟

متمم چهاردهم یکی از سه اصلاحیه مصوب بود بعد از جنگ داخلی برای پایان دادن به برده داری و دادن حقوق برابر به سیاه پوستان.

به گفته آكرمن و مگلیوكا ، هدف بخش 3 جلوگیری از تصدی مناصب عمومی در دوره پس از جنگ توسط هم پیمانان ، کسانی كه در “قیام ها یا شورش ها” شركت كرده بودند بود.

در سال 1872 ، كنگره قانون عفو ​​را تصویب كرد تا به این افراد اجازه خدمت مجدد دهد. ولی بخش 3 باقی مانده است. آخرین استفاده یک قرن پیش تا از سوسیالیست ویسکانسین که مخالف ورود آمریکا به جنگ جهانی اول بود ، از حضور در کنگره جلوگیری کند.

نویسنده روزنامه نگار آسوشیتدپرس است

ap

[ad_2]

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *