“تمام مکزیک یک گور بزرگ جمعی است”

[ad_1]

مارگاریتا لوپز هنگامی که به تصویر دخترش جهایرا که در سال 2011 درگذشت ، می اندیشد ، هیجان زده می شود و سعی می کند عدالت را برای قساوت هایی که قاتلان او را به او تحمیل کردند. او با سالها شهامت ، نیرو جمع می کند تا بقایای اقوام آنها را از طریق تیم “بدنبال بدن” به بسیاری از افراد بازگرداند.

“همه مکزیک یک گور بزرگ جمعی است. هر کجا که بروید ، بر روی بدن هزاران و هزاران مفقود شده قدم خواهید زد“، لوپز در مصاحبه ای با اِف از اردوگاه بستگان مفقودان ، ساخته شده در دروازه های وزارت کشور فدرال ، در مکزیکو سیتی گفت.

یاهایرا باهنا در سال 2011 ربوده شد. به این دلیل که او اهل ایالت میچوآکان ، در قسمت غربی کشور بود و به جنوب اوخاکا نقل مکان کرده بود ، با این تفاوت که با ماشین خوبی که مادرش به او داده بود رانندگی می کرد.

مارگاریتا لوپز ، بدون کمک مقامات و پلیس ، به تنهایی در حال تحقیق است.  (EFE)

مارگاریتا لوپز ، بدون کمک مقامات و پلیس ، به تنهایی در حال تحقیق است. (EFE)

در میان چندین نفر ، آنها او را از خانه اش در اوخاکا ، جایی که با شوهر نظامی اش زندگی می کرد ، بردند و آنها ده روز او را شکنجه و تجاوز کردند که در آن آنها به او آب یا غذا نمی دادند تا بعدا سر او را بریده و بقایای او را در کوه دفن کنند.

ژنرال منطقه به من گفت نگاه كنم و من روی او متمرکز شدم: به دنبال دخترم و مسئولان آن بودم ، پتوها (بادبان ها) را با این سوال که آیا آنها می خواهند غرامت مالی بخواهند یا من آنها را عوض کردم ، قرار دادم ، اما آنها فقط پتوهای من را بردند.

ملاقات با قاتلان

اما لوپز در تلاش خود متوقف نمی شود و تحقیق کرد تا اینکه چندین نفر از دست اندرکاران رسیدندطبق گفته های وی ، مقامات شهرداری ، ایالتی و فدرال و همچنین مجرمان کارتل لس زتاس.

و او به همراه برخی از جنایتکاران آمد تا خود را به عنوان یک کارمند دولت معرفی کند ، تا با جزئیات کامل یاد بگیرد که آنها با دخترش چه کار کرده اند و بدن او را کجا گذاشته اند.

به من گفتند که چگونه او را مورد تجاوز ، آزار و اذیت ، شکنجه و اعدام قرار دادند.. آنها حتی از صدای دخترم تقلید کردند. او (یكی از مجرمان) هنگامی كه دیگر همراهان وی را از بدن جدا كردند و با سر دخترم بازی كردند ، به كشیدن سیگار ماری جوانا روی آورد. آنها لبهای او را بوسیدند و سر او را از یک طرف به طرف دیگر انداختند تا در آخر دفن کنند. “

مارگاریتا لوپز به گروه های دارویی پیوست تا بفهمد چه بلایی سر دخترش آمده است. (EFE)

مارگاریتا لوپز به گروه های دارویی پیوست تا بفهمد چه بلایی سر دخترش آمده است. (EFE)

مارگاریتا علاوه بر سوالات خود ، در مکزیکو سیتی چندین اعتصاب غذا کرد و برای یافتن دخترش به همه مقامات ممکن متوسل شد.

آن وقت این بود از ارتش تماس گرفتند تا به او بگویند جسد یااهیرا را پیدا کرده اند. وی گفت كه به زودی متوجه شد كه مقامات بقایای كوههای اوآكاكا را پیدا كرده و آنها را در قبر دیگری نزدیك به شهر قرار داده اند ، تا آنها را به او ارائه دهند و تحقیقات را متوقف كنند.

اما او سرانجام پس از دریافت شش ماه اجساد دخترش را با خود داشت که به او گفت متعلق به یاهایرا است. و هنگامی که او دوباره متحد شد ، او تمام غم و اندوه خود را به شجاعت تبدیل کرد تا به خانواده ها کمک کند فرزندان ، نوه ها ، پسر عموها یا برادرزاده های خود را پیدا کنند.

هزاران گور دسته جمعی در مکزیک وجود دارد که مجرمان و قاچاقچیان مواد مخدر قربانیان خود را در آنجا پرتاب می کنند.  (EFE)

هزاران گور دسته جمعی در مکزیک وجود دارد که مجرمان و قاچاقچیان مواد مخدر قربانیان خود را در آنجا پرتاب می کنند. (EFE)

“من از زمان ناپدید شدن دختر کوچکم 10 سال مادر ردیاب بودم و من در جستجوی افراد گمشده و ترمیم اجساد هستم در سراسر کشور به تنهایی ، “او گفت.

کاری که هیچ کس انجام نمی دهد

مارگاریتا همراه با بسیاری از بستگان مفقود شده و داوطلب ، در مکزیک بدنبال اجساد است ، با کج بیل و بیل و دستان خودش. او از میان تپه ها ، مزارع و کوه ها می گذرد تا در بدترین حالت با مرگ روبرو شود.

“ما در حال حاضر دیوانه هستیم … ما بسیار خوشحالیم که می بینیم این قبر مثبت است. پس کی ما درد و انعطاف درد را می بینیم ، کودتایی که آن را قطع کردکه آنها او را به وحشتناک ترین روشی که می توانید تصور کنید کشته اند و یکی می گوید “چرا این همه عصبانیت؟” شما این عصبانیت را به دست می آورید زیرا ما حتی تعجب را از دست دادیم. “او با ناامیدی نشان می دهد.

اما این احساسات جمعی است که باعث می شود او نتواند جلوی حفاری در سراسر کشور ، جستجوی عدالت و کار را بگیرد ، که او متهم می کند ، مقامات این کار را نمی کنند ، اگرچه آنها نمی توانند شب بخوابند ، غذا خوردن را فراموش می کنند و حتی خوردن من آب می نوشم.

ما نمی ترسیم ما نمی توانیم در خانه بمانیم. در ماه های اخیر ، ما در حال بازسازی اجسادی هستیم که در این ماه تحویل داده می شود و او وارد می شود ، و آنها اجسامی هستند که با دست از آنها خارج می کنیم ، ما کار خود را انجام می دهیم. اگر ما آنها را به آنها بسپاریم ، آنها هرگز این کار را نمی کنند “، او از خود دفاع کرد.

سیری دلخراش

او به همراه همکارانش در سال 2020 چندین بار در مقابل وزارت کشور ، در مکزیکو سیتی اردو زدند و اکنون ، دوباره در آنجا ، او اطمینان می دهد که آنها تا زمانی که قانونی برای حمایت از آنها و تعیین آنها وجود نداشته باشد ، برخیزند. بودجه ای شفاف که به آنها تضمین می کند نگاه خود را ادامه دهند.

وی افزود: “اگر ما مجبور شویم از هر یك از مادران نیم لیتر خون بگیریم ، مجبور به انجام آن خواهیم بود ، زیرا خون ما از فرزندان ماست كه قبل از عدم كارآیی مقامات و همه روسای جمهور گذشته ریخته شده است.” برای اجازه دادن به بیشتر “، جمله.

از آنجا که Yahaira تقریبا 10 سال پیش کشته شد ، مارگاریتا شاهد عبور سه رئیس جمهور بود: فلیپه کالدرون (2006-2012) ، انریکه پنا نیتو (2012-2018) و اکنون آندرس مانوئل لوپز اوبرادور ، که امید زیادی به آنها داشتند ، اما ، او اطمینان می دهد ،es عمیقا ناامید است و قربانیان را بدون حمایت رها می کند و مدافعان حقوق بشر.

“در این دولت ، با این رئیس جمهور و با این مقامات ، برای من روشن است که ما هرگز به صلح در کشورمان نخواهیم رسید. آنها اهمیتی نمی دهند ، آنها بیکار هستند مارگاریتا نتیجه گیری می کند ، زیرا آنها معتقدند که هرگز از آن عبور نخواهند کرد ، اما در اینجا ، در کل کشور ، هیچ کس از ناپدید شدن یا اعدام پسری مصون نیست.

EFE توسط اینس آمارلو

[ad_2]

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *