تلاش های “تایتانیک” حلقه داخلی دونالد ترامپ برای رنگ آمیزی و نجات پوست او

[ad_1]

خودخواهی برجسته دونالد ترامپ – به گفته خواهرزاده اش مری ترامپ ، روانشناس ، یک خودشیفته بیمارگونه از یک کتاب ، قدرت و لعنت او بود. ترامپ به عنوان یک کارآفرین ، نامزد و رئیس جمهور همیشه ترجیح داده است توسط بینی خود هدایت می شود و نه توصیه دیگران ، بسیار کمتر از متخصصان.

در گرگ و میش ریاست جمهوری خود ، با شمشیر داموکلس از دادگاه دیگر سنا پس از استیضاح دوم وی و ترس از احتمال عواقب قانونی ترامپ از نقش خود در قیام علیه پایتخت ، ترجیح داد غرایز خود را مهار کند.

هدف او جلوگیری از فروپاشی چرخشی مارک شخصی ، تجاری و شاید سیاسی وی و پوست خود را نجات دهید

“آمریکایی ها ، من می خواهم در مورد وقایع نگران کننده هفته گذشته برای شما بگویم. حمله به پایتخت قلب جمهوری ما را به لرزه درآورد ، میلیون ها آمریکایی را خشمگین و وحشت زده کرد. “رئیس جمهور در ویدئویی که چند ساعت پس از محکوم شدن برای دومین بار توسط مجلس نمایندگان ، اکنون به جرم” تحریک خشونت “منتشر شد ، گفت. .

ترامپ استیضاح را ذکر نکرد ، اما برای اولین بار سخنان خود را در مورد ادعاهای بی اساس کلاهبرداری که منجر به اوضاع شده بود جمع نکرد و اکنون می گوید “بی چون و چرا” را محکوم می کند.

وی با بیان اینکه “خشونت و خرابکاری در این کشور و جنبش ما جایی ندارد” ، متهم کسانی که رفتار می کنند گویا به سکوی او خیانت کرده اند. اما یک هفته پیش ساعتها طول کشید در پاسخ به صحنه های خشونت ناشی از پایتخت. وقتی سرانجام این کار را کرد و از حامیان خواست تا آنجا را ترک کنند ، کوتاهی نکرد و به آنها گفت که آنها را “بسیار خاص” می داند و او آنها را دوست دارد.

به گفته رسانه های آمریکایی ، پیام ویدیویی نتیجه ورزش وحشیانه فشار مشاوران حقوقی آنها رئیس ستاد وی ، مارک میدوز ؛ داماد و مشاور او جارد کوشنر و سناتور لیندزی گراهام ، در میان دیگر اعضای کاخ سفید رو به زوال وی ، که وی رودی جولیانی را از آنجا اخراج کرد.

“سکوت این یک گزینه نیست”؛ به گفته منابعی به نقل از سی ان ان ، اگر در روزهای آینده اتفاق دیگری رخ دهد و او خشونت را محکوم نکند ، “این مسئولیت او خواهد بود”.

دو فیلم قبلی که توسط ترامپ در مورد حمله به پایتخت منتشر شده است ، نشان می دهد که رئیس جمهور چه مدت طول کشیده است عدم اطمینان از وضعیت خود را بپذیرید به تمام معنا ، سیاسی و حقوقی. فقط همین چهارشنبه بود که او شروع به عقب نشینی کرد. در بحبوحه بحث در مورد استیضاح وی در مجلس ، در تلاش برای ارائه استدلال به همكاران جمهوری خواه خود برای عدم حمایت از ابتكار ، وی بیانیه ای را در محكومیت وقایع منتشر كرد. وی سپس فیلم فوق الذکر را منتشر کرد.

بدون توییتر

از سخنگوی سنتی خود ، از حساب توییتر خود محروم ، این بار رئیس جمهور قادر به انجام این کار نیست تحریم کردن. پت سیپولونه ، مشاور حقوقی فعلی کاخ سفید ، از روز اول به او هشدار داد که مداخله وی بیش از یک ساعت قبل از معترضین ، که بعداً کنگره را تصرف کردند ، ممکن است عواقب قانونی. دادستانی ناحیه کلمبیا اصرار دارد که همه افرادی که در این حمله شرکت داشته اند از جمله مقامات دولتی را مسئول خواهد دانست.

سرانجام ، ده نماینده کنگره جمهوری خواه از استیضاح وی حمایت کردند که به عنوان حمایت کننده ترین مخالفت حزب ، در تاریخ ثبت خواهد شد. در میان آنها برخی از کهنه سربازان ناامید شده از امتناع ترامپ از پذیرفتن هرگونه مسئولیت در برابر وقایع پسران جوان که با هدایت مادر شوهرهای خود مخالف هستند و برخی اعتراف می کنند که در آتش شعاری پیش از تلاش برای جلوگیری از جو بایدن برای پیروزی در انتخابات شریک بوده اند.

لیز چنی ، نماینده وایومینگ و دختر دیک چنی.  عکس: خبرگزاری فرانسه

لیز چنی ، نماینده وایومینگ و دختر دیک چنی. عکس: خبرگزاری فرانسه

در راس شورشیان ، لیز چنی، نماینده وایومینگ و دختر دیک چنی ، شاید قدرتمندترین معاون رئیس جمهور ایالات متحده تاکنون داشته است. اگرچه وی قبلاً فقط در مورد سیاست خارجی و موضوعات دفاعی با ترامپ اختلاف داشت ، اما چنی در ماه های اخیر به عنوان یکی از چندین صدای انتقادی حزب جمهوری خواه با امتناع از پذیرش شکست پس از همه فرجام خواهی توسط قضات رد شد.

سومین جمهوریخواه عالی رتبه در مجلس عوام کنگره ، همانطور که پدرش سالها پیش بود ، و مدافع سیاست خارجی و نظامی قوی ، چنی نشان دهنده استقرار است از حزب آواره ترامپ. برخی از همکاران ادعا می کنند که وی از سمت های رهبری خود در اتاق برکنار شده است. او محکم ایستاده است. به طور ضمنی ، چنی خود را چنین معرفی می کند جایگزینی برای فساد و تسکین احتمالی برای انتخابات 2024.

در این شرایط استیضاح ترامپ صورت گرفت لحظه وجودی برای حزب جمهوری خواه. رئیس جمهور از دفاع سردی که همکارانش از او در مجلس عوام ساخته اند ناامید است (اکثریت با آن مخالفت کردند ، این امر باعث تقسیم بیشتر کشور بدون تلاش برای توجیه رفتار رهبر آنها می شود) ، اما او کاملاً به آن نیاز دارد. نرم کردن به جمهوری خواهان سنا ، که پس از ترک کاخ سفید ، وی را استیضاح خواهند کرد. آنها ممکن را در دست دارند آزادی ترامپ.

ترامپ در تگزاس ، هنگام بازدید از دیوار با مکزیک.  عکس: AP

ترامپ در تگزاس ، هنگام بازدید از دیوار با مکزیک. عکس: AP

در سال 2020 آنها آن را توجیه کردندو فقط سناتور میت رامنی ، جیمی کریکت ابدی حزبی که وی کاندیدای ریاست جمهوری در آن دوره بود که بسیار دور به نظر می رسد ، با او روبرو شد (2012).

امسال اما استیضاح ترامپ آغاز شد ترک عمیق در مسابقه. سد خراب شده است. از این رو، گیرندگان بدون تردید سناتورهای جمهوریخواه کسی نیست جز ویدئوی او از آرمانهای رستگاری. به ویژه ، رهبر محافظه کاران در مجلس بالا ، میچ مک کانل.

لحظاتی قبل از حمله به پایتخت ، سناتور کنتاکی هشدار داد که تلاش های ضد دموکراتیک جمهوری خواهان دیگر او برای جلوگیری از مراسم تحلیف بایدن ، کشور را به “مارپیچ مرگ”. وی اکنون اعلام کرده است که معتقد است “با ترامپ” تمام شده است و حمایت از محکومیت او را رد نمی کند.

مک کانل همیشه یک جمع آوری کمک مالی برای این حزب بوده است ، و غیر از دلایل سیاسی ، به گفته AP ، آنچه در نهایت او را ترغیب کرد از رئیس جمهور فاصله بگیرد این بود که اهدا کنندگان مهم به او هشدار می دادند رئیس جمهور منتقل شده است خط قرمز.

جیسون میلر ، یکی از معدود مشاوران ترامپ که این روزها در کنگره برای او لابی کرده است ، این موضوع را هشدار داد پایگاه ها با رئیس جمهور است و کسانی را که از او حمایت نمی کنند مجازات خواهد کرد. به چالش کشیدن ، ترامپ روز سه شنبه هشدار داد که استیضاح وی به خشونت بیشتری تبدیل خواهد شد. آره از مروج تلویزیون نمی خواند. او و غرایزش صحبت کردند.

نویسنده خبرنگار واشنگتن برای La Vanguardia است

ap

[ad_2]

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *