تقاطع اتهامات بین جو بایدن و فیس بوک در مورد کاهش میزان واکسیناسیون

[ad_1]

یک روز بعد اتهامات احمقانه علیه رسانه های اجتماعی جو بایدن ، رئیس جمهور ایالات متحده ، جهان را سفر کرده است ، فیس بوک از خود دفاع کرده است.

در حالی که رئیس جمهور آمریكا ادعا می كند كه شبکه های اجتماعی “اجازه می دهند مردم” با اجازه دادن به سیستم عامل های آنها برای انتشار اطلاعات نادرست در مورد واكسن ویروس کرونا ، این شبکه اجتماعی ادعا می کند که این اعداد داستان دیگری را بیان می کنند: “داده ها نشان می دهد که مارک زاکربرگ 85٪ از کاربران در فیس بوک در آمریکا واکسینه شده اند یا می خواهند علیه Covid-19 واکسینه شوند “منلو پارک در پستی در وبلاگ شرکتی خود توسط معاون رئیس جمهور گای روزن گفت.

“هدف رئیس جمهور بایدن این بود که 70 درصد آمریکایی ها تا 4 ژوئیه واکسینه شوند. فیس بوک دلیل از دست دادن این هدف نیست. “

اطلاعات نادرست در مورد شیوع ویروس کرونا مانند در آتش در پرتال هایی مانند فیس بوک ، توییتر یا یوتیوب ، در سراسر جهان و به ویژه در ایالات متحده گسترش می یابد ، که در آن تئوری های توطئه آنها همیشه موارد زیر را داشته اند. مدت هاست که محققان و قانون گذاران کشور فیس بوک را به عدم پیگیری محتوای مضر در سیستم عامل های خود متهم می کنند.

مارک زاکربرگ با جو بودن تناقض دارد.  عکس AP

مارک زاکربرگ با جو بودن تناقض دارد. عکس AP

بایدن اتهامات خود را در زمانی مطرح کرد که واکسیناسیون راکد است و 50٪ جمعیت در سراسر کشور تلقیح می شوند، که در کشورهای محافظه کار ، جایی که پیروان بیشتری از رئیس جمهور سابق دونالد ترامپ ، دوست توطئه گر وجود دارد ، مقاومت در برابر واکسن را ثبت می کند.

شرکت قوانینی را علیه ادعاهای دروغ معرفی کرد به طور خاص در مورد بیماری کوویید و واکسن های ضد آن و می گوید که اطلاعات قابل اعتماد در مورد این موضوعات به مردم می دهد.

اکنون نوع دلتا ویروس کرونا ویروس غالب در سراسر جهان است، همراه با افزایش مرگ و میر در ایالات متحده تقریبا به طور کامل در میان افراد واکسینه نشده است. عفونت ها در روز جمعه 70 درصد نسبت به هفته قبل و مرگ و میرها 26 درصد افزایش یافت ، در حالی که شیوع آن در مناطقی از کشور با کمترین میزان واکسیناسیون مانند ایالت های جنوبی رخ داده است.

عصبانیت ریاست جمهوری

“تنها بیماری همه گیری که ما در اختیار داریم ، واکسینه نشده است.”بایدن روز جمعه در اظهارنظرهایی مشابه آنچه قبلاً توسط دکتر روچل والنسکی ، مدیر مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری ها (CDC) بیان شده بود ، گفت.

این افزایش به دلیل وجود منابع عفونی زیادی در بین بیش از 90 میلیون آمریکایی مجاز به واکسیناسیون است ، اما هنوز این کار را انجام نداده اند. چهار کشور با نرخ واکسیناسیون پایین آنها هفته گذشته 40٪ موارد جدید را تشکیل می دادند و تقریبا نیمی از آنها از فلوریدا بودند.

با این حال ، تمایل کمی در کاخ سفید برای هدایت دستورات گسترده برای ماسک ها یا اقدامات دیگر وجود دارد ، از آنجا که 161 میلیون آمریکایی واکسینه شده اند.

ابراز ناامیدی جدید از جانب دولت در برابر این واقعیت تقریباً باور نکردنی است که دهها میلیون آمریکایی همچنان از واکسیناسیون خودداری می کنند که همه گیر را بی دلیل طولانی می کند و این هزینه ها را به بار می آورد ، زیرا مقامات بهداشتی تأکید می کنند که تقریباً از همه موارد جدی و مرگ و میر می توان پیشگیری کرد.

بیش از 99٪ از مرگ و میرها مطابق CDC ، برای COVID-19 و 97٪ بستری شدن در بیمارستان در افرادی رخ می دهد که واکسینه نشده اند.

همه گیری اکنون است “کسی که عمدتا افراد واکسینه نشده را تهدید می کند” ، جف زینتس ، هماهنگ کننده کاخ سفید COVID-19 روز جمعه گفت.

دولت بایدن گفت انتظار می رود موارد در هفته های آینده افزایش یابد به دلیل شیوع در جوامع با میزان واکسیناسیون پایین. با این حال ، Zients اضافه کرد که نشانه ای وجود دارد که نشان می دهد افزایش موارد باعث می شود افراد بیشتری در این جوامع به دنبال واکسن بروند ، گفت: “کشورهایی که بالاترین درصد موارد را دارند ، شاهد افزایش سریع سطح واکسیناسیون نسبت به متوسط ​​کشور هستند.

منبع: La Vanguardia ، AFP و AP

PB

[ad_2]

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *