تشدید سرکوبگر و آزار و اذیت مطبوعات شدت گرفت

[ad_1]

در گزارش تندی که توسط یک مأموریت ویژه تهیه شده است ، انجمن مطبوعات بین آمریکایی (IAPA) روز سه شنبه “تشدید تشدید سرکوبگری را محکوم کرد“در نیکاراگوئه و” آزار و اذیت مطبوعات و رهبران مخالف “توسط نیروهای امنیتی رژیم دانیل اورتگا.

وی در این سند از “سازمانهای بین المللی ، سازمانهایی که برای اجرای حقوق بشر و نهادهای مدافع آزادی بیان و مطبوعات تلاش می کنند تا نیروهای خود را دعوت کنند” خواستار شد. خواستار خاتمه فوری سرکوب است، آزادی همه کسانی که به دلایل سیاسی بازداشت شده اند و احیای کامل نهادهای دموکراتیک ».

مأموریت سازمان مطبوعات جلسات مجازی را بین 28 ژوئن و 2 ژوئیه با روزنامه نگاران ، مدیران رسانه ای ، رهبران مخالفان ، دانشمندان ، بازرگانان ، نمایندگان جامعه مدنی و کلیسای کاتولیک برگزار کرد. جمع آوری پیشرفت سرکوب رژیم دست اول.

گزارش “اقدامات گروههای هوشیار و شبه نظامی را محکوم می کند بارها با هودهایی که در خانه هایی که قبلاً مورد حمله قرار گرفته اند ، زیاده روی می کنند. “آنها همچنین به بستگان و افراد اطراف بازداشت شدگان یا افرادی كه مجبور به تبعید می شوند پس از دریافت پیام های تهدیدآمیز یا فراخواندن برای حضور در مراكز پلیس بدون دستور دادگاه ، فشار وارد می كنند. وی گفت: “حتی شواهدی جمع آوری شده است كه این گروه های غیرقانونی در خارج از مرزهای نیكاراگوئه به تبعید تبعید می كنند.”

یک کامیون در ماناگوآ ، با تصویر Rosario Murillo و Daniel Ortega.  عکس AP

یک کامیون در ماناگوآ ، با تصویر Rosario Murillo و Daniel Ortega. عکس AP

“چندین نفر از مصاحبه شوندگان عبارتی را تکرار کردند که سرانجام درام لحظه را خلاصه می کند: نیکاراگوئه کشوری بدون قانون و بدون عدالت استکارلوس جورنت ، رئیس کمیته آزادی مطبوعات و اطلاعات IAPA ، ریکاردو تروتی مدیر اجرایی این سازمان را مشترکاً ریاست کرد.

جورنت اشاره کرد که وجود دارد “زوال جدی حقوق بشر.” “دولت دانیل اورتگا حاکمیت قانون را تحقیر می کند و حقوقی مانند آزادی مطبوعات را از بین می برد. حداقل شرایط زندگی دموکراتیک وجود ندارد. وی گفت: “ابتدا افراد بازداشت می شوند و سپس دلایل مسلحانه می شوند.”

“دولت واقعی”

رئیس IAPA IAPA آنتونیا اورهولا تأیید کرد که نیکاراگوئه زنده است “دولت واقعی”. “این وضعیت خصوصاً با توجه به روند انتخابات پیش رو یکی از نگران کننده ترین شرایط در این قاره است. از نظر بحث عمومی دموکراتیک نفس نمی کشد. وی گفت: “هر رأی مطرح شده به زندان می افتد یا او مجبور به ترک آن می شود.”

آزار و شکنجه به قدری زیاد است که “ده ها تاجر ، سیاستمدار و روزنامه نگار آنها در ژوئن کشور را ترک کردند ، در بسیاری از موارد به دلیل وجود نقاط کور در مرز با کاستاریکا ، “گزارش IAPA اشاره می کند.

رهبر دانشگاه لستر المان ، یکی از بسیاری از افراد دستگیر شده در نیکاراگوئه.  عکس EFE

رهبر دانشگاه لستر آلمان ، یکی از بسیاری از افراد دستگیر شده در نیکاراگوئه. عکس EFE

“تخلیه کارمندان و مدیران رسانه ها ، به مشکلات دسترسی به وسایل اساسی ، فشار بر تبلیغ کنندگان ، ایستگاه های بازرسی پلیس در مقابل اتاق خبر یا خانه روزنامه نگاران ، انگ زدن و تهدیدهای روزمره برای ایجاد خودسانسوری ، فعالیت کمتری در شبکه های اجتماعی به دلیل ترس از آزار و اذیت، عدم دسترسی به اطلاعات عمومی ، تمرکز رسانه ها در دست دولت یا خانواده حاکم و تقاضای فزاینده برای منابع مشترک به منظور عدم مشاوره یا حداقل ذکر نشدن ، حصار روزنامه نگاری رایگان را ببندید ، “توضیح.

همه اینها ، طبق سند ارگانیسم ، از طریق تحقق می یابد یک سری قوانین که رژیم از طریق حزب حاکم در پارلمان اعمال می شود.

آنها شامل “قانون تنظیم نمایندگی های خارجی ، که منجر به تعطیلی سازمانهای غیر دولتی برای حمایت از آزادیها برای بدست آوردن وجوه قانونی از خارج شد. قانون ویژه جرایم اینترنتی ، اصطلاحاً “قانون روزنامه نگاری” و کنترل کارمندان دولت. حبس ابد برای “جنایات نفرت” قانون حمایت از حقوق بشر ، استقلال ، حاکمیت و تعیین سرنوشت برای صلح ، که معرفی نامزدهایی که “تحریم های بین المللی” را تحسین می کنند ممنوع است.

IAPA با اصرار بر پایان سرکوب و آزادی بازداشت شدگان سیاسی تأکید کرد که “برگزاری انتخابات عمومی آزاد و شفاف در 7 نوامبر تنها در صورت احیای فضای اعمال کامل آزادی ها امکان پذیر خواهد بود. بیان ، مطبوعات و جلسات ، و همچنین ضمانت تشریفات قانونی. “

نقاشی کلارین

PB

[ad_2]

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *