تروریسم داخلی؟ بعد از حمله به کاپیتول ، جو بایدن می خواست افراط گرایی خشن را بررسی کند

[ad_1]

کاخ سفید بودجه انجمن های اختصاص داده شده برای مبارزه با رادیکالیزاسیون را قطع کرده است و این موضوع از رادار دولت خارج شده است و موضوع را به افراط گرایی اسلام گرایانه محدود می کند اما از توجه لری کینگ مجری افسانه ای تلویزیون که شنبه در سن 87 سالگی درگذشت نجات پیدا نکرد.

“من تقریباً هشت سال از زندگی ام را با نفرت از افرادی که حتی زحمت گفتگو با آنها را نداشتم نفرت داشتم. این جهل محض بود. آنها همان چیزی نبودند که من انتظار داشتم یا همان چیزی بودند که آنها به من گفتند “.” آنجلا کینگ ، نئونازی سابق ، یکی از بنیانگذاران زندگی پس از نفرت ، فقط یک سال پیش اعتراف کرد.

سوالی که سپس مجری از او پرسید همان سوالی است که اکنون وجود دارد ، پس از حمله به پایتخت و انتقال آشفته قدرت به کاخ سفید ، ایالات متحده در مجموع این س asksال را مطرح می کند: “چه چیزی باعث می شود فرد به گروه های نفرت بپیوندد و چگونه هزینه بیرون رفتن از آنها چقدر است؟

رئیس جمهور بایدن حمله را “تروریسم داخلی” خواند و یکی از اولین اقداماتی که او در 48 ساعت اول حضور خود در کاخ سفید انجام داد ، انجام ارزیابی عمیق از مشکل بود.

رئیس جمهور جو بایدن می خواهد در مورد افراط گرایی راست گرایان در ایالات متحده تحقیق کند.  عکس: بلومبرگ

رئیس جمهور جو بایدن می خواهد در مورد افراط گرایی راست گرایان در ایالات متحده تحقیق کند. عکس: بلومبرگ

برنامه های دولت جدید

سخنگوی جن پسکی گفت ، در نمونه ای از اهمیتی که وی برای این موضوع قائل است ، مسئولیت به عهده وزارت امنیت داخلی و FBI است که تحقیقات خود را انجام می دهد و همچنین به کار سازمان های غیردولتی نیز تکیه می کند.

پسکی گفت: “حمله به پایتخت و متعاقب آن مرگ ها و تخریب های ناگوار آنچه ما مدت هاست می شناسیم تأکید می کند: ظهور افراط گرایی داخلی خشن تهدیدی جدی و رو به رشد برای امنیت ملی است.”

بر اساس این ارزیابی ، شورای امنیت ملی تدوین خواهد شد اقدامات جلوگیری از رادیکالیزاسیون و تخریب شبکه های افراط گرایی خشن. وی گفت: “دولت بایدن با عزم راسخ و منابع لازم با این تهدید روبرو خواهد شد.”

دخالت امنیت ملی ، آژانس فدرالی که پس از حملات 11 سپتامبر 2001 تأسیس شد ، منعکس کننده است تغییر در استراتژی مبارزه با تروریسم تمرکز بر خشونت ایجاد شده در داخل کشور. کارشناسان تروریسم این حمله را اوج سالها رادیکالیزاسیون در بخشهای خاصی از جامعه آمریکا می دانند.

طرفداران دونالد ترامپ در تاریخ 6 ژانویه به پایتخت حمله کردند.  عکس: رویترز

طرفداران دونالد ترامپ در تاریخ 6 ژانویه به پایتخت حمله کردند. عکس: رویترز

علاوه بر افرادی که تی شرت هایی با شعارهای ضد یهودی و پرچم های جنگ های صلیبی و QAnon (آخرین سکوی توطئه مهم ادعا می کنند ترامپ در حال مبارزه با یک حلقه کودکسالار است که توسط دموکرات ها و ستارگان هالیوود اداره می شود) ، شورشیان شامل اعضای گروه های بسیار دور برتری درست و سفید. طبق تحقیقات انجام شده توسط ده ها نفر از آنها قبلا در پایگاه داده هشدارهای تروریستی FBI بوده اند واشنگتن پست.

این قیام یک تظاهرات بود ، تحلیلگران و سیاستمداران محکوم کردند که دولت فدرال دونالد ترامپ علائم نگران کننده را جدی نمی گیرد: قتل عام علیه اسپانیایی ها در ال پاسو ، حمله به کنیسه در پیتزبورگ …

کریستوفر ری ، مدیر اف بی آی در پاییز هشدار داد ، انگیزه های نژادپرستانه در بیشتر از 1000 مورد تروریسم داخلی در سال گذشته وجود داشت.

الكسانديا اوكازيو-كورتس ، نماينده كنگره دموكرات گفت: “اين اتفاق به دليل اينكه ما منابع لازم براي پيش بيني آن را نداشتيم يا گزارش هاي اطلاعاتي يا قوانين درستي نداشتيم”

پرچم های همپیمان در راهپیمایی حمایت از دونالد ترامپ ، که در نهایت با حمله وحشیانه ای به پایتخت پایان یافت.  عکس: AP

پرچم های کنفدراسیون برای حمایت از دونالد ترامپ راهپیمایی می کنند که در پایان با حمله وحشیانه ای به پایتخت. عکس: AP

به خارج شدن از افراط گرایی کمک کنید

دموکرات ها برای افزایش منابع مالی فشار می آورند برنامه های ریشه کن کردن، مانند زندگی پس از نفرت.

10 سال پیش در شیکاگو توسط آنجلا کینگ و دیگر اعضای سابق گروههای پوست سر و گروههای برتری طلب سفیدپوست تأسیس شد ، به افرادی که می خواهند از گروه های افراطی خارج شوند کمک می کند و این یکی از سازمانهایی بود که تحت تأثیر قطع بودجه توسط دولت ترامپ قرار گرفت. تحلیل او از روند و علل رادیکال سازی تفاوت چندانی با آنچه در گذشته در اروپا و ایالات متحده در مورد جهادگران انجام شده است ندارد.

این حمله به کنگره نشان می دهد که چگونه بی عدالتی ها ، واقعی یا خیالی ، می توانند منجر به خشونت شوند ، اما همچنین “چگونه می توان و می توان آنها را برای رادیکال کردن دیگران برای خشونت استفاده کرد” علیه گروههایی که به عنوان دشمن شناخته می شوند ، “به آنها حس غلط می دهد تسکین “خواه دستکاری باورهای دینی باشد یا بهره برداری از میهن پرستی.

كنگره از آرویل هاینز ، مدیر اطلاعات ملی كه بایدن معرفی كرده است ، خواسته است كه منابع خود را برای بررسی افراط گرایی و اطلاعات غلط به آژانس های فدرال اختصاص دهد.

دیدگاه های اضطراب آور اروپا درباره ایالات متحده دوجانبه است. سناتور مارک وارنر گفت: “ما شاهد رشد چنین گروه های راست افراطی در کشورهای مختلف اروپایی هستیم و شبکه خاصی بین آنچه در آنجا اتفاق می افتد و آنچه در آن کشور اتفاق می افتد وجود دارد.”

قانون فقر جنوب (SPLC) ، مرکزی که متخصص در مطالعه گروههای افراطی است ، بیش از ده نفر از آنها را در حمله به پایتخت شناسایی کرد ، مانند پسران مغرور ، که فقط به مردان ، پسران بوگالو اجازه می دهد متعلق به “تسریع” جنگ داخلی فعلی یا زائران ، سازمانی که سعی در جذب سربازان پیشکسوت دارد.

اگرچه “به نظر نمی رسد که یک سازمان از بالا به پایین وجود داشته باشد” ، این واقعیت که برخی از این افراط گرایان در شبه نظامیان سازمان یافته اند یا آموزش نظامی دارند ، “در مقایسه با” جهادگران غالباً بی کفایت آمریکایی “که پس از 9 سال ظهور کردند ،” یک نگرانی اضافی “است / 11 ، وی گفت: دانیل بایمن ، تحلیلگر در موسسه بروكینگز.

این سازمان در آخرین گزارش خود اعلام کرد در سال 2019 ، تعداد گروه های ملی گرای سفید شناسایی شده توسط SPLC برای دومین سال پیاپی افزایش یافته و به 55 درصد در مقایسه با سال 2017 رسیده است ، که تأکید می کند پس از ریاست جمهوری در حال حاضر در سطوح رکوردی آغاز شده است. باراک اوباما ، اولین رئیس جمهور سیاه پوست.

“این گروه های نفرت با تشویق رئیس جمهور تهدیدی مستقیم برای جان میلیون ها سیاه پوست ، مردم محلی و سایر رنگین پوستان در سراسر کشور است. آنها پس از روی کار آمدن رئیس جمهور بایدن ناپدید نخواهند شد. “” رئیس جمهور وی ، مارگارت هوانگ ، پس از حمله به پایتخت هشدار داد. توصیه های او بیشتر از جلوگیری از مجازات ، بر جلوگیری از رادیکال شدن تأکید دارد.

بایمن می نویسد ، در حالی که ایالات متحده می تواند از جنگ 20 ساله علیه تروریسم اسلامگرا درس بگیرد ، اما حوادث موجود در کپیتول هیل وضعیت بسیار پیچیده تری را آشکار می کند. افسانه های مربوط به تقلب در رای دهندگان ، مورد حمایت بسیاری از رهبران جمهوری خواه و رسانه ها ، نگران کننده است. مواجهه با این چالش با توجه به قطبی شدن در ایالات متحده امری واقعی است “.

توسط بئاتریس ناوارو ، خبرنگار La Vanguardia در واشنگتن

CB

[ad_2]

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *