ترامپ در حال تهیه لیستی از بخشش برای حاضران و اعضای خانواده و شاید برای خودش است

[ad_1]

رئیس جمهور دونالد ترامپ آماده کرده است لیست گسترده ای از افراد وی امیدوار است که در روزهای آخر حکومت خود ، که شامل مقامات ارشد کاخ سفید ، اعضای خانواده ، رپرهای برجسته و احتمالاً همان، به گفته آشنایان.

ترامپ امیدوار است که بخشودگی را اعلام کند 19 ژانویه ، مردم گفتند که آخرین شغل تمام وقت او ، و ایده های او در حال حاضر توسط مشاوران ارشد و دفتر حقوقی کاخ سفید در حال بررسی است.

ممکن است مهمترین سوالی که تیم حقوقی شما با آن روبرو است این باشد که آیا رئیس جمهور است اختیاراتی دارد به گفته آشنایان ، خود را ببخشد زیرا در هفته های اخیر با بهترین مشاوران خود اختلاف داشته است.

هرگز دیده نشده است

ترامپ قبلاً ادعای قدرت کرده است ، گرچه در مورد آن است نزاع قانونی و رئیس جمهور قبلا هرگز تلاش نکرده است.

همچنین بخشش از خود می تواند یک مسئولیت عمده سیاسی باشد و نامزدی ریاست جمهوری دیگر را فلج کند و قطعاً مخالفان تصور می کنند که بخشش از خود مساوی است با تصدیق اینکه وی فکر می کرد که چنین است. به دلیل قانون شکنی تحت پیگرد قانونی قرار گرفت

بخشش مقدماتی برای مقامات ارشد کاخ سفید که به جرایمی متهم نشده اند ، از جمله رئیس ستاد ، در حال بحث است. میدوز را علامت گذاری کنید، مشاور ارشد استفان میلر، رئیس ستاد جان مک کانتی و مدیر شبکه های اجتماعی دن اسکاوینو.

رئیس ستاد مارک میدوز.  عکس: AP

رئیس ستاد مارک میدوز. عکس: AP

مردم گفتند که دختر بزرگ رئیس جمهور ایوانکا ترامپ و همسرش جارد کوشنر ، که در کاخ سفید سمت دارند ، نیز مورد بررسی قرار دارند. وودی شخصی ترامپ ، رودی جولیانی ، نیز در مورد بخشش رئیس جمهور بحث کرده است.

بخشش های پیشگیرانه برای سایر اعضای خانواده رئیس جمهور نیز در نظر گرفته شده است دوستان و متحدان. به عنوان مثال ، ترامپ برای کیمبرلی گیل فویل ، مجری سابق فاکس نیوز که با پسر بزرگش دونالد ترامپ جونیور قرار دارد ، عفو احتیاط کرد.

رئیس جمهور خواهان بخشش مقدماتی است تا از گیرندگان در برابر پیگرد قانونی برای هرگونه جنایت فدرال پیش از بخشش محافظت کند.

وی همچنین در حال بررسی بخشش سنتی آلبرت پیرو است که قبلاً با رئیس جمهور در معاملات املاک و مستغلات کار می کرد و به جرم کلاهبرداری مالیاتی محکوم شد. پیرو شوهر سابق مجانی فاکس نیوز ، جانین پیرو ، دادستان سابق بخش وستچستر در شهر نیویورک است.

افراد مشهور بخشش ترامپ همچنین در نظر دارد که بخشش کند افراد مشهور مانند رپ لیل وین ، که در هنگام مبارزات انتخاباتی ریاست جمهوری با او عکس گرفته بود ، و رپ کداک بلک ، که به دلیل جعل اسناد برای دریافت اسلحه گرم

بخشش های پیشگیرانه همچنین برای سایر اعضای خانواده رئیس جمهور و همچنین دوستان و متحدان در نظر گرفته شده است.  عکس: AP

بخشش های پیشگیرانه همچنین برای سایر اعضای خانواده رئیس جمهور و همچنین دوستان و متحدان در نظر گرفته شده است. عکس: AP

افراد مشهور دیگر ، از جمله Lil Yachts خواننده رپ و لامار جکسون ، مدافع بالتیمور ریونز ، علناً با ترامپ ترغیب کردند که کوداک بلک را عفو کند ، وی در توییتی حذف شده گفت در صورت اخراج رئیس جمهور وی یک میلیون دلار به موسسات خیریه کمک مالی می کند.

لیست ترامپ در حال حاضر توسط توسط بررسی می شود وکلا که نگران هستند که بخشش ها می توانند به اتهامات جدیدی برای انسداد عدالت برای اعضای دولت منجر شوند. دادگاه تا حدی توسط وکیل کاخ سفید پت سیپولونه هدایت می شود. سخنگوی کاخ سفید بلافاصله به درخواست اظهار نظر پاسخ نداد.

در حالی که برخی از بخشش های پیشنهادی مراحل قانونی لازم را در کاخ سفید طی کرده اند ، ایده خودبخشایی است بسیار کمتر توسعه یافتهو تاکنون فقط در مرحله بحث است.

دفاع دفاعی ترامپ

بخشش از خود می تواند از ترامپ در برابر پیگرد قانونی محافظت کند سوال های بسیار مخالفان سیاسی آنها پیشنهاد می کنند که آنها به اندازه آنها شایسته آزار و اذیت باشند بازپرداخت مالیات مالیات بر درآمد فدرال برای خاموش کردن پرداخت های ستاره بزرگسالان به هزینه کمیته موسس شما در مکانهای متعلق به خانواده ترامپ.

برخی از دموکرات ها همچنان استدلال می کنند که باید ترامپ کنترل قانونی کارزار را بدست آورد مداخله روسیه در انتخابات 2016 ، علی رغم این واقعیت که رابرت مولر ، وکیل ویژه ، هیچ مدرکی در مورد موافقت رئیس جمهور با کرملین پیدا نکرد.

و در روزهای اخیر ، ترامپ بخاطر تلاشهایش برای تحت فشار قرار دادن وی مورد بررسی دقیق قرار گرفته است کارمندان در جورجیا برای لغو نتایج انتخابات ریاست جمهوری در آنجا ، به جز تحریک کردن از آنچه که به یک جمعیت خشن تبدیل شد که روز چهارشنبه به پایتخت ایالات متحده حمله کرد.

یک افسر پلیس در پایتخت آمریکا فوت کرد به گفته این بخش ، به دلیل جراحاتی که “در هنگام برقراری ارتباط فیزیکی با معترضین” در هنگام ناآرامی ها دریافت کرد. این افسر پنجمین شخصی است که در ارتباط با حمله به پایتخت کشته شد.

بحث حقوقی

در قانون اساسی آمده است که رئیس جمهور “به جز در موارد استیضاح ، قدرت بخشش و بخشش برای جنایات علیه ایالات متحده را خواهد داشت.” برخی معتقدند که این اقتدار در حال گسترش است کاملاً اگرچه در نظر حقوقی وزارت دادگستری سال 1974 آمده است كه “رئیس جمهور نمی تواند خود را ببخشد” برای آنچه كه وی توصیف كرد “یك قانون اساسی كه هیچ كسی نمی تواند در پرونده خود قاضی باشد”.

برایان کولت ، استاد دانشکده حقوق دانشگاه میشیگان که مطالب زیادی درباره بخشش خود نوشت ، گفت که آیا رئیس جمهور می تواند چنین کاری را انجام دهد ، مشخص نیست.

“استدلال اصلی به نفع قدرت عفو خودرو این است که قانون اساسی صریحاً آن را مستثنی نکرده و قدرت عفو بسیار گسترده“، گفت.

“بحث درمورد بخشش از خود با این ایده آغاز می شود که بخشش طبق تعریف چیزی است که فقط می توان برای آن انجام داد شخص دیگریکالت گفت “همچنین یک اصل کلی در قانون وجود دارد که شما را از قضاوت در پرونده خود منع می کند.”

فورد و نیکسون ترامپ اولین کسی نیست که بخشوده شود ، اگرچه این اقدام نادر است. جرالد فورد این کار را برای ریچارد نیکسون فقط یک ماه پس از استعفا به دلیل رسوایی واترگیت انجام داد و به او جرماتی را که “در طول دوره ریاست جمهوری خود مرتکب شده و یا مرتکب شده یا در آنها مشارکت کرده است” بخشید. .

قدرت ترامپ برای بخشش فقط به جنایات فدرال ، به این معنی که شما نمی توانید از خود یا خانواده خود در برابر مسائل حقوقی در سطح ایالت محافظت کنید. دادستان کل نیویورک ، لتیسیا جیمز تحقیقات مدنی درباره تجارت رئیس جمهور را آغاز کرده است ، در حالیکه سای ونس ، دادستان منطقه منهتن ، تحقیقات جنایی را انجام می دهد.

ترامپ حتی در چند هفته پس از از دست دادن در انتخابات مجدد ، چندین متحد سیاسی و دوستان خود را عفو کرده است.

از جمله کسانی که در روزهای گذشته مورد بخشش قرار گرفت ، رئیس ستاد انتخاباتی سال 2016 ترامپ ، پل منافورت بود که محکوم شد جرایم مالی و لابی های غیرقانونی و چارلز کوشنر ، توسعه دهنده املاک و مستغلات و پدر داماد رئیس جمهور. پیر کوشنر به اتهاماتی از جمله اظهارنامه های مالیاتی دروغین و قصاص از شاهدان محکوم شد.

بلومبرگ

ap

[ad_2]

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *