ترامپ در توییتر خود اعلام کرد که در مراسم تحلیف جو بایدن شرکت نخواهد کرد

[ad_1]

دونالد ترامپ امروز جمعه در توییتر خود اعلام کرد که در حرکات ضددموکراتیک جدید رئیس جمهور کناره گیری در 20 ژانویه در مراسم تحلیف جو بایدن شرکت نخواهد کرد. فقط 3 رهبر تاریخ در این مراسم شرکت نکردند.

وی پس از بازیابی لایحه خود که به دلیل شعارهای التهابی وی به مدت 12 ساعت تعلیق شده بود ، به رأی دهندگان خود گفت كه در آینده “صدای عظیم” وجود خواهد داشت.

“برای همه کسانی که پرسیدند: من به جشن 20 ژانویه نمی روم.”

تا این توییت ، هیچ کس نمی دانست ترامپ در 20 ژانویه چه می کرد؟

سه رئیس جمهور غایب

رئیس جمهور برکنار شده سوگند رئیس جمهور جدید را نخورد فقط سه بار در تاریخ از ایالات متحده ، و آخرین کسی که این کار را انجام داد اندرو جکسون 152 سال پیش بود.

تا پیش از این ، ترامپ انتقال قریب الوقوع قدرت را تنها پس از حمله به پایتخت تشخیص داده بود. معاون رئیس جمهور مایک پنس قصد دارد در آن شرکت کند در این مراسم

کلارین روز پنجشنبه اعلام کرد ترامپ قصد دارد برای شرکت در مراسم تحلیف به یکی از باشگاه های گلف خود در اسکاتلند سفر کند ، خبری که باعث شد دولت اسکاتلند از لندن بخواهد مانع ورود وی به انگلستان شود.

جیمی کارتر اعلام کرد که در آن شرکت نخواهد کرد ، اولین گمانه زنی درباره اینکه رئیس جمهور سابق 96 ساله از زمان روی کار آمدن در سال 1977 در حال فرار بوده است. بیشتر اوقات به دلیل همه گیری در خانه می ماند. روسای جمهور سابق جورج دبلیو بوش و بیل کلینتون در آن حضور خواهند داشت.

سازمان دهندگان از حامیان خود خواسته اند که به دلیل شیوع همه گیر ، شخصاً به واشنگتن نروند. جایگاه های ساخته شده برای جمعیت در مقابل کاخ سفید اخیراً برچیده شده است.

ناهار فرض شده نیز برگزار نخواهد شد و رژه بصورت مجازی برگزار خواهد شد ، همان کاری که حزب دموکرات در جریان همایش آنلاین در ماه آگوست انجام داد.

ماکری-کریستینا ، سلف

غیبت ترامپ در مراسم تحلیف بایدن یادآور آنچه در آرژانتین هنگام روی کار آمدن مائوریسیو ماکری و جانشینی کریستینا فرناندز اتفاق افتاد بود.

در سال 2015 ، انتقال فرماندهی بین کریستینا کرچنر و مائوریسیو ماکری یکی از آنها بود. کشیده ترین پس از بازگشت دموکراسی.

از یک طرف ، کریستینا می خواست مراسم رسمی را در مجلس قانونگذاری برگزار کند. و مکری می خواست در Casa Rosada باشد.

حدس مائوریسیو ماکری.  عکس: MARCELO CARROLL

حدس مائوریسیو ماکری. عکس: MARCELO CARROLL

در پایان ، این اجازه داده نشد ، همانطور که هیچ یک از آنها قصد نداشتند.

مکری سعی کرد پروتکل را دنبال کند. او ادعا می کند که انتقال باید در Casa Rosada انجام شود ، زیرا از این طریق “سنت رعایت شده است”. با این موقعیت ، رئیس جمهور منتخب در مجلس قانونگذاری سوگند یاد کرد و سپس برای انتقال فرماندهی به کازا روزادا رفت.

برای استدلال در این باره ، ماكری به آیین نامه تشریفاتی ریاست جمهوری ملت اشاره كرد كه در ماده 142 آمده است كه “رئیس جمهور كنار رفته ، رئیس جمهور منتخب را در مقابل میز ، نشان ریاست جمهوری تحویل خواهد داد ، آنها بر روی او خواهند بود. “

بنابراین ، این اتفاق تا زمان روی کار آمدن نستور کرچنر رخ داد ، که تصمیم گرفت از این مرحله جلوگیری کند و گروه و باتوم را در اتاق نمایندگان دریافت کرد و سپس حدس زد.

کریستینا کرچنر در سال 2007 و 2011 همین کار را انجام داد.

کریستینا کرچنر پیشنهاد کرد که مراسم رسمی تحویل پس از سوگند مکری در کنگره برگزار شود.

اما علاوه بر این اختلافات ، قابل توجه ترین واقعیت عدم حضور رئیس دولت معزول بود.

فرناندز توضیح داد که او به دلیل حضور من در این مراسم نبودقصد داشت در مراسم تحلیف آلیشیا کرچنر شرکت کند به عنوان فرماندار سانتا کروز و اگر او از برنامه ماكری پیروی می كرد ، پرواز را از دست خواهم داد.

در پایان ، مائوریسیو ماکری باتوم یا روبان ریاست جمهوری را از کریستینا کرچنر دریافت نکرد.

نقاشی کلارین

ap[ad_2]

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *